Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

SEO ve wordpress domaini hk.

MrLevie

Öne çıkan mesajlar

Şimdi konu pek anladığım bir alandan değil dolayısıyla seodan anlayan birileri elbet çıkar diye düşünüyorum.

Benim işimle alakalı yazdığım bir blogum var wordpressin ücretsiz kısmında. Tutorial falan yazıyorum, video çekiyorum. Abartı bir miktar olmasa da belirli bir günlük hit sayısı var sitenin (günlük ortalama 60 kişi civarında) ve bu hit sayısı kaybolsun istemiyorum.

Fakat aynı zamanda artık özel bir alan adının ve server altına taşıma vakti de geldi, özellikle PR için önemli bu noktada.

Hit sayısını kaybetmeden bu işi yönetmenin bir yöntemi var mıdır?
Sosyal ağlarda paylaş

bu isin uzmani degilim ama permanent redirect yapacaksin tek tek butun sayfalari, ama wordpress.comdaysa bu levelda editinge izin vermiyordur, tek tek blog postlarin altina link ekleyerek en azindan kendine inbound link kasabilirsin.

gene de eski SEO gucune kavusmasi uzun surer, cunku biraz shady yani bir anda domain degisiyor.

suanda subdomaindesin di mi? mrlevie.wordpress.com gibi?

eger custom domainindeyse zaten hic sikinti olmadan 100% aktarirsin SEO'yu 1 gunde.
Sosyal ağlarda paylaş

ayni postlari da kopyalayamazsin, “hirsizliga” girer yeni domain zarar gorur

altina koyduklarin link olur redirect degil, redirect olmadan pagescore gecisi zor, linkerle yavas yavas

arastirmak lazim wordpress boyle bir hizmet sagliyor mu

yoksa eskiler wpde kalacak gene visitor gelecek dahasi icin diye kendi sitene yonlendirebilirsin, senin siten de yavas yavas yukari cikar yeni contentle
Sosyal ağlarda paylaş

Yeni alacağın domaini bir süreliğine wordpress.com a bağla. Wordpress subdomain.wordpress.com a gelen istekleri domain.com a yönlendirecektir. Google bir süre sonra içeriklerini domain.com olarak arama sorgularına dahil etmeye başlar. Bundan sonra bütün içerikleri kaydedip kendi sunucuna taşıyabilirsin. Minimum problemle atlatırsın durumu.
Sosyal ağlarda paylaş

Google search console'dan adres değişikliği yap ondan sonra da 301 ile redirect yaparsın sayfaları. Bir de linkler dofollow olsun. Yalnız %15 civarında pagerank kaybı olur redirect sonucunda. Onda da yapacak bir şey yok.

Bir de redirectleri kaldırma zamanı ile alakalı twitter mesajı var onu da atayım.
https://www.seroundtable.com/remove-301-redirects-google-seo-26978.html
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
yeni domain al, verileri komple aktar. fazla vakit kaybetmeden search console dan adres degisikligi bildirisi ver.

sonrasinda da eger izin veriyorsa https://wordpress.org/plugins/simple-website-redirect/ gibi bir plugin kurup sayfalari 301 layabilirsin.

eger 301 yapamiyorsan o zaman o kadar etkili olmasa da rel=canonical ile bir nevi cozmeye calisacaksin. bu, redirect yapmiyor ama arama motorlarina, bu sayfa yerine su sayfayi indeksleyip arama yapanlara gosterin diyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...