Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Apex Legends (Respawn/EA/Battle Royale)

progamer

Öne çıkan mesajlar

Kaç kere oyun kazandırttı sana o silahlar peki? Ben de Flatline'ı ve Prowler'ı beğeniyorum ama oyunun dinamiklerine ne olursa olsun en çok giden silahlar close range diyorum.

Triple Take diye ne idüğü belirsiz horizontal üç mermi sıkan sniper bile var oyunda yani. Wookie Bowcaster çakması.

Sosyal ağlarda paylaş

r99,r301,auto prowler , elime geçince bırakmadığım silahlar, çok oyun kazandırdılar bana,şarjör lazım sadece.

hipfire'da kullanınca prowler'ın burst fire'ı bile gayet adam vurmaya müsait, zart zurt diye eritiyor milleti.

wingman'den şikayet etseniz anlıcam , kafaya 90 vuryo, DANK DANK DANK diye öldüğüm çok oluyor nerf yediği halde, onun dışında öyle imba bi silah yok bence.

belki devotion fln

Sosyal ağlarda paylaş

abi acaip acaip şeyler yazıyorsun. yani neyi beceremediysen kötü diyip geçmişsin gibi. 20 silahı olan bir oyunda 19 tane silah boktan yazmak aşırı komik. savunması çok kolay yani fdf

r99, r301, wingman. şu silahlarla kazandım hep. wingman hariç o tam pro silahı. ama yoğun oynadığım dönemde baya kullanıyordum. sonra aim düştü. e şimdi wingman'de mi kötü arkadaş. sadece beceremiyoruz.

shotgun eva8 kullanıyorum ben peacemaker yerine. peacemaker hata affetmiyor loadu uzun. ama tabi ki daha iyi. ben sadece evayla daha güvende hissediyorum.

pathfinder'a remake lazım fln demişsin. aç youtube'dan best pathfinder moments fln yaz millet neler yapmış gör. yani sen pek beceremedin diye heroyu niye remakelesinler. sdfg

Black-ice tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

hero dengesizliği bariz var. tüm silahlara laf etmek de acayip bir şey ise heroların dengeli olduğunu da söylemek aynı şekilde saçma. oyun hero çok dependent değil aslında o baya güzel ama yine de denge yok.

lifeline, wraith, bangalore ve bloodhound top tier şu an.

pathfinder'ın passivei dünyanın en gereksiz passive skilli onun değişmesi lazm. q ve ultisi fena değil ama gerek de yok, yukarıdaki herolar daha güçlü. mirage da öyle fena değil, ama diğerleri daha iyi.

caustic çok situational hero, açık alanda çöp skilleri.

gibraltar direkt leş tier. hiçbir boka yaramayan saçma sapan bir hero.

silahlar gayet iyi bence. lmgler sadece çöp çünkü oyun hızlı. sniperlar bence gayet iyi, g7 30 vurmasına rağmen recoili baya az, longbow favorim, triple take attachmenti alınca 3 vuruşu birden chargelayıp atma mantığı oyuna ters, çok yavaş kalıyor.

lmg ve triple take dışında silahlar gayet iyi abi.

(mozambique de kalmalı oyunda, favori meme silahım)

paradoksalkedi tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

black-ice'a katılıyorum ahahaha 

kendi oynanış tarzına uymayabilir veya beceremeyebilirsin ama silahları veya classları sırf beğenmiyosun diye işe yaramaz/kötü diye etiketleyince cevabını da alıyosun.

S-H tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

19 dakika önce, Black-ice dedi ki:

abi acaip acaip şeyler yazıyorsun. yani neyi beceremediysen kötü diyip geçmişsin gibi. 20 silahı olan bir oyunda 19 tane silah boktan yazmak aşırı komik. savunması çok kolay yani fdf

r99, r301, wingman. şu silahlarla kazandım hep. wingman hariç o tam pro silahı. ama yoğun oynadığım dönemde baya kullanıyordum. sonra aim düştü. e şimdi wingman'de mi kötü arkadaş. sadece beceremiyoruz.

shotgun eva8 kullanıyorum ben peacemaker yerine. peacemaker hata affetmiyor loadu uzun. ama tabi ki daha iyi. ben sadece evayla daha güvende hissediyorum.

pathfinder'a remake lazım fln demişsin. aç youtube'dan best pathfinder moments fln yaz millet neler yapmış gör. yani sen pek beceremedin diye heroyu niye remakelesinler. sdfg

Abi allasen Best Pathfinder moments ile mi Pathfinder'ın iyi olduğuna kanaat getiriyoruz? Gerçekten mi?

Benim beceremediğime nerden geldi konu o ayrı bir komiklik zaten. Close range silahlar bu tarz Overwatch vari dinamiklere sahip bir oyunda daha iyi diyorum, bana objection diye sunulan örnekte SMG var. SMG sizin lügatta Assault Rifle olarak geçiyorsa bilemem.

Paticik'in 5 - 6 kişi en aktif battle royale oynayan ekiplerindeniz herhalde son dönem biraz salmaya başlamış olsak da, fakat iki üç aylık oyuna - ki son dönem battle royale'er arasında en beğendiğim oyun - laf söylettirmiyor olmanız komik. Ben gördüklerimi, deneyimlediklerimi söylüyorum. Benim genel yazdığım bişi üzerinden siz tartışma başlatıyorsunuz, sonra beceremiyorsan heleloy'a dönüyor olay.

Sosyal ağlarda paylaş

çoğu stream yapan top tier oyuncu wingman + r301/r99 takılıyor. eklentisi olunca prowler da oynuyorlar ama kimse eklentiyle uğraşmak istemediği için direk r99/r301 ikilisine yöneliyorlar.

herolar konusunda dengesizliğin önemli sebeplerinden biri hitbox, dev caustic ve gibraltar ile bangalore ve wraith aynı hp.ye sahipken boyut olarak çok fark var. işlevsellik olarak da dengelemeler gelebilir ama bence kit olarak oynanmayacak kimse yok.

Sosyal ağlarda paylaş

42 dakika önce, -Deno- dedi ki:

Abi allasen Best Pathfinder moments ile mi Pathfinder'ın iyi olduğuna kanaat getiriyoruz? Gerçekten mi?

Benim beceremediğime nerden geldi konu o ayrı bir komiklik zaten. Close range silahlar bu tarz Overwatch vari dinamiklere sahip bir oyunda daha iyi diyorum, bana objection diye sunulan örnekte SMG var. SMG sizin lügatta Assault Rifle olarak geçiyorsa bilemem.

Paticik'in 5 - 6 kişi en aktif battle royale oynayan ekiplerindeniz herhalde son dönem biraz salmaya başlamış olsak da, fakat iki üç aylık oyuna - ki son dönem battle royale'er arasında en beğendiğim oyun - laf söylettirmiyor olmanız komik. Ben gördüklerimi, deneyimlediklerimi söylüyorum. Benim genel yazdığım bişi üzerinden siz tartışma başlatıyorsunuz, sonra beceremiyorsan heleloy'a dönüyor olay.

şuradan geldim beceremediğine, bok atmak için değil gerçekten. pathfinderın hookuyla takılmak practice isteyen bişey. uzmanlaşırsan çok fazla can yakıyorsun ya da mutlak ölümlerden kurtulabiliyorsun. ultisiyle son 1-2 ringde kimsenin gidemediği high groundlara çıkabiliyorsun falan. bu yüzden best moments yaz dedim yutuba. beceremediğine eminim çünkü becerecek kadar oynamamışsın oyunu belli. ben de lvl 65'im fln hala beceremiyorum. çok pathfinder oynamadım gerçi.

sürekli işte laf attırmıyorsunuz tartışma başlatıyorsunuz diyorsun ben de aynı şeyi dicem. abi peacemaker hariç silah yok demişsin. şuna cevap vermemenin imkanı yok yani akıl mantık var. şöyle bir şey diyen adama tabi ki savunucaz oyunu lol. sen onu post attıkça işte ben close range daha iyi demiştime fln kaydırdın ama dedin işte baştan 19 silah boktan dedin. git biraz r301 kullan.

Sosyal ağlarda paylaş

Bkz.: R99 = SMG = Close Range.

Abi kendimi alıntılamak zorunda bırakıyorsun, teşekkür ediyorum.

Peacekeeper dışındaki hiçbir silahın aman aman bir silah olmaması (bence)

Bence Peacekeeper dışındaki silahların aman aman silahlar olmaması 19 silah boktandır demekse zaten tartışmanın bir anlamı yok. Pathfinder oynamamışsın diyorsun, nesini oynayayım Pathfinder'ın? Zaten oynamaya değer olduğunu düşünmediğim için oynamıyorum, oyunlarda da Bloodhound/Banglore/Wraith/Lifeline'ın açık ara en çok tercih edilen class'lar olduğu belli. 4 - 5 defa oynadım Pathfinder ile, yetti. Kaldı ki grapple hook olayı Ring of Elysium'da vardı, orada yeterince deneyimledim. Çok da farklı değil Pathfinder'ın olayı. Harita çok büyük olmadığı için ve artık söylemekten dilimde tüy biten oyunun dinamikleri sebebiyle pasifinin çok önemli olduğunu düşünmüyorum. PUBG gibi değil ki bu, balonların vs. nerede olduğu belli, atlıyorsun yetişiyorsun ring'e. Zaten kapalı alan da çok fazla olmadığı için oyunda önden gideyim, kurulalım/pusalım da pek dönmüyor. Ultisi ise zevkli olsa da düşmanın da kullanabiliyor olması bana göre efektifliğini düşürüyor. 

R301 de kullandım, kullanmadığına adım gibi emin olduğum Mozambique de kullandım. 

Sosyal ağlarda paylaş

48 dakika önce, S-H dedi ki:

herolar konusunda dengesizliğin önemli sebeplerinden biri hitbox, dev caustic ve gibraltar ile bangalore ve wraith aynı hp.ye sahipken boyut olarak çok fark var. işlevsellik olarak da dengelemeler gelebilir ama bence kit olarak oynanmayacak kimse yok.

Aynen esas mesele hitbox. Yetenekleri bilmem de en azından hitboxların biraz birbirine yaklaştırılması lazım. Son patch notlarında hitbox olayına bi ayar çekileceği yazıyordu da düzenleme geldi mi tam takip edemedim.

µh tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Hitbox dışında yetenekler de dengesizliğin önemli unsuru.

Wraith görünmez olup (kısmen de olsa) kendini kurtarabiliyor, portal açabiliyor, aim aldığında biri duyabiliyor.

Bangalore hit gelince hızlı koşup hemen pozisyon almanı sağlıyor, sis baya önemli hem offensive hem defensive. Ultisi de fena değil.

Pathfinder'ın passivei çok saçma, ringe en az dikkat ettiğin BR Apex herhalde, nereye kapanacak bilmenin hiçbir önemi yok oyunda.

Ultisi de mesafe kat etmek için fena değil ama proları izlerseniz biraz, öyle son fightlarda uzaktan kapışma diye bir şey yok, herkes yakın mesafe fight yapıyor. Dolayısı ile dağa çıkayım oradan sıkayım falan saçma.

Gibraltarın shieldi çok daha saçma, oyun hızlı ve close range fight, bir işe yaramıyor. Passive'i de saçma, uzaktan aim alacaksın da koruyacak seni meh.

Caustic de dediğim gibi tamamen bunker vs gibi bir yerde fight yapıyorsan işe yarayan bir şey veya Apex'e hiç gitmeyen "bir bina kapatalım" tribine girersen iş yapar da bu öyle oyun değil. Bir binaya pusup bekleyelim şeklinde oynuyorsan zaten fightları beceremiyorsundur bir işe yaramaz.

Lifeline, Bangalore, Bloodhound ve Wraith dışında diğerleri "kıyasla" güçsüz.

Sosyal ağlarda paylaş

katılıyorum diğer herolara göre güçsüz fakat daha gelecek haritalar olacaktır, bu şekilde düşündüğün zaman şimdi işe yaramaz olarak görülen abilityler daha anlamlı hale gelebilir. BR tür bi oyunda meta pick olması saçma geliyor olabilir ama bence her mapte her heronun dengeli olması imkansız. şu an ona göre bi düzenleme gelse diğer mapte veya diğer mapte yine bir hero veya herolar dengesiz olacak. bence ilk olarak hitbox sorunu çözülmesi lazım.

S-H tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Gibraltar ve Caustic in hitbox unu duzeltecez dedi devler zaten. Bunker trolleri disinda caustic oynayan yok.

Diger herolar da gayet dengeli bence. Bloodhound, lifeline, bangalore uclusu cok guzel oluyor.

r99/tripletake combosu favorim. tripletake baya iyi ya close/mid range den direk shotgun gibi indiriyor. Hicbir aparata gerek yok.

Nekro tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Diğer herolar dengeli falan değil. Bangalore nerf yedikten sonraki halini oynamadım ama hızlı koşması çok op. Zaten küçücük karakter, ultisi ve smokeu yetmiyormuş gibi bi de hızlı koşuyor. 

Bloodhound direkt hack zaten. Pathfinder da oyunun en underrated karakteri bu arada. Hele hitboxını bi düzeltsinler akar. Bi de şu battle passi salsınlar artık nolur. 

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...