Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sürekli patlayan spot ışığı

Celtics

Öne çıkan mesajlar

Yaklaşık 5 senedir evdeki spot ışıkları mütemadiyen patlıyor. 3 ya da 4 kez değiştirdim komple ki çoğunda da atıyorum odada 10 spot varsa, 5'i patlakken idare ettim falan uğraşmamak için. Yani spotlar takıldıktan 1-2 ay sonra patlamaya başlayıp 5-6 ayda falan komple takır takır gidiyor.

2 farklı elektrikçi geldi, evin sistemini kontrol etti falan. Yok, hiçbir sorun yok. 2 farklı marka denedim. Fark etmiyor. Bir üst dairede kardeşim oturuyor, onda da aynı spotlar var 5 yıldır yine, 1 tane spotu patlamadı.

Baya ilginç olay, içinden çıkamadım. Var mı fikri olan :P
Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

Halojen olanlarsa eğer ısınmadan dolayı olabilir. Kendisini yeteri kadar soğutamayınca yanabilir.

LED'lere bir şey olmamasının sebebi de yüksek ısı üretmemeleridir.

Burada kullanılan ürünün menşei de önemli. Çin mallarından ise yapacak bir şey yok.

Ayrıca 220V ise kullandıkların içindeki filamanlar ince oluyor ve ısınmaya gelmiyor. Bu ürünleri 12V falan kullanırsan eğer trafo ile, daha kalın filamanlı olacakları için dayanımları daha fazla olacaktır.

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

goldbären said:

ee aydınlatma dünyasının yavaş yavaş led'e geçmesinin bir sebebi var keltik kardeş. sen de inat etme çağdışı halojenleri terket.

halojenlerin r7s'lerin halojen alternatifi yok.

aydinlik oda led ile bir anda los ankara pavyonuna donuveriyor.
5 farkli model ve firma denedim diyebilirim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...