Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

SSL mevzusu

monoscope

Öne çıkan mesajlar

Selam arkadaşlar,

Geçen sene 50 dolara godaddyden ssl almıştım, sonradan farkettimki çoklu ssl opsiyonu da varmış. Fakat gördüğüm kadarıyla bir domain üzerinden sanki diğer domainler o domainin aliası ya da aynı organizasyona aitmiş gibi bir hava bırakıyor ya da olması gerekiyor anlamadım açıkçası.

Sitelerin bazıları e-ticaret, bazıları payment providerlar üzerinden ödeme kabul eden, bazıları statik sayılabilecek siteler vs. vs.

Birbirinden bağımsız bu şekilde 5-10 domain için en uygun ssl'i nasıl ve nereden satın alırım ?

Comodo'da gördüm 25 dolar gibi bir fiyatı vardı ama sanki birşeyler eksikti o ssl'de.

Genel olarak bilgilendirebilirseniz süper olur.
Sosyal ağlarda paylaş

• 9 ay sonra ...

selam, yeni bir konu açmak istemedim. letsencrypt'le ilgili şöyle bir sorun yaşıyorum.

sudo certbot

komutunu çalıştıracak aşamaya kadar sorunsuz geldim. burda domainlerim için challenge failed hatası alıyorum. 

IMPORTANT NOTES:
 - The following errors were reported by the server:

Domain: uniformflow.com
   Type:   unauthorized
   Detail: Invalid response from
   http://uniformflow.com/.well-known/acme-challenge/sLDP2p8UyEqjotXAIsxjHgegsnexd_uwPNC61AsHuxU
   [3.10.250.151]: "<!DOCTYPE html>\n<html lang=\"en\">\n<head>\n<meta
   charset=\"utf-8\">\n<title>Error</title>\n</head>\n<body>\n<pre>Cannot
   GET /.well-known/"

To fix these errors, please make sure that your domain name was
   entered correctly and the DNS A/AAAA record(s) for that domain
   contain(s) the right IP address.
 - The following errors were reported by the server:

Domain: www.uniformflow.com
   Type:   dns
   Detail: No valid IP addresses found for www.uniformflow.com

dns ve ip adreslerimle ilgili bir sorundan bahsediyor ama ben gayet bu ip ile sitemi görüntüleyebiliyorum yani orda bir sorun yok gibi görünüyor. bir fikri olan olur mu acaba?

Sosyal ağlarda paylaş

amazon aws rehberinde bahsedilen bir şeyi başaramadım.

https://docs.aws.amazon.com/en_us/AWSEC2/latest/UserGuide/SSL-on-amazon-linux-ami.html

4. maddede, yarattığın csr.pem dosyasını Certificate Authority'e submit et diyor ama bunu nasıl yapacağıma dair bir yönlendirme çok kafa karıştırıcı. nasıl alacağım bu CA Signed dosyaları letsencryptten acaba?

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...