Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İşten çıkarıldım

Aket-Atum

Öne çıkan mesajlar

Aket-Atum said:

İşsizlik maaşı işkur profili istiyor, cv falan oluşturdum ama hala profil oluşturmanız gerek diyordu.

Anlamadım valla daha ne yapmam gerekiyor.

Iskur sitesine gir. Internet subeye tikla ordan profil olustur. Daha sonra ordan da basvuru yapabilirsin e-devlet uzerinden de

Boyle garip bi sistem yaptilar uyelikli falan
Sosyal ağlarda paylaş

Öncelikle geçmiş olsun. Her ne kadar isteyerek de olsa bir burukluk yapar bir psikolojik etki yapar çünkü kendisi tetiklemeden atılmak.

Anlatılanlardan hayırlı olmuş gibi duruyor, zaten gidiş niyeti varmış, yanında tazminat bonus gelmiş. Tek çekince belki daha iyi bir iş bulup o arada bırakana kadar maaşı sürdürme şansı yalan olmuş. Öte yandan belki de konfor alanından çıkma için tetikledi, bilemeyiz.

Bu arada meraktan sordum, özel bilgi değilse sektör neydi? Farklı sektörlerde zam yapmama, maaş indirimi, küçülmeye gitme gibi şeyler duyuyorum ben de, özellikle son asgari ücret artışından sonra.
Sosyal ağlarda paylaş

Isin kisasi su, devlet senden gelir kaynagi yaratmak icin bunu guzelce kesiyor maasin uzerinden (maas 10k ise, 10k'ya gore kesiyor), cukka gelir. Kestigi parayla yol yapip veya belediyelerine karsiliksiz gonderip o parayi yok ediyor. Icinde artik para olmayan fondan yararlanmak zorunda kalirsan, maksimum 2 asgari ucretten az olacak sekilde sana oduyor o parayi (maasina gore alabilecegin maksimum 1600 falan, istersen 40k kazan aylik), sinirli bir sure boyunca. Bu tabii yararlanma kosullarini karsilaman durumunda "hak kazandigin" sey. Yararlanabilecegin sure de son 3 sene boyunca toplam calistigin gun sayisina bagli ve maksimum 10 ay alabiliyorsun. Bu fon kuruldugundan beri toplanan paranin %2,5'u issizlere odenmis. Gerisi cukka.

Ortada para da yok bu arada odeme zamani geldiginde, odenek icin devlet gidip kredi aliyor. Devlet senin parani sana daha az ve daha kisa sureli vermek icin cektigi kredinin faizini de sonra sana baska vergilerle giydiriyor.

Kisacasi adamlarin vatandasi sosyal devlet adi altinda duduklemek icin kurdugu bir baska duzenek. Ortada "kazanilmis" bir hak falan yok yani.

6:20

https://www.youtube.com/watch?v=TlQoCqm0X4A
Sosyal ağlarda paylaş

Pordakal said:

Aket-Atum said:

İşsizlik maaşı işkur profili istiyor, cv falan oluşturdum ama hala profil oluşturmanız gerek diyordu.

Anlamadım valla daha ne yapmam gerekiyor.

Iskur sitesine gir. Internet subeye tikla ordan profil olustur. Daha sonra ordan da basvuru yapabilirsin e-devlet uzerinden de

Boyle garip bi sistem yaptilar uyelikli falan

Hala bulamıyorum herhangi bir yerinde "profil oluştur" gibi bir fonksiyon.

Rewendor said:

Bu arada meraktan sordum, özel bilgi değilse sektör neydi? Farklı sektörlerde zam yapmama, maaş indirimi, küçülmeye gitme gibi şeyler duyuyorum ben de, özellikle son asgari ücret artışından sonra.

Yazılım sektörü, ben de yazılımcıyım.

Burada uğraştığım şeyler çok tekrara binmeye başlamıştı, işin stresinden kendimi geliştirmeye yönelik birşey de yapamaz olmuştum. Göreceğiz bakalım, şimdi belki o konulara eğilmeme yardımcı olur.
Sosyal ağlarda paylaş

Vay arkadas... bak videosunu atiyorum altta.

https://youtu.be/tv6QiX1IBYM

Yeni uyelik diyeceksin. Ordan kimlik bilgilerini falan dogrulayip sifre olusturunca giris yapican

Sonra issizlik odenegi basvuruya tiklican. Sosyal guvenlik no da lazim. O da isyerinin verdigi cikis belgesinde yazili.

Artik bi durum ateslersin bu kadar ugrasa
Sosyal ağlarda paylaş

Pordakal said:

Vay arkadas... bak videosunu atiyorum altta.

https://youtu.be/tv6QiX1IBYM

Yeni uyelik diyeceksin. Ordan kimlik bilgilerini falan dogrulayip sifre olusturunca giris yapican

Sonra issizlik odenegi basvuruya tiklican. Sosyal guvenlik no da lazim. O da isyerinin verdigi cikis belgesinde yazili.

Artik bi durum ateslersin bu kadar ugrasa

Zahmet verdim ama "vatandaş temsilcisi" ile çözmüştüm durumu :D teşekkür ederim
Sosyal ağlarda paylaş

Benim niyetim yok ayrılmaya, bu sabah pazartesi pazartesi uykum açılmamış, geldim şirkete, klavyenin üstünde not var "MUHASEBE xxxx" diye, xx de telefon numarası kısayolu. Millet de "valla bize söylemediler ne olduğunu" falan diyo artık trollük mü neyse. Aradım "Ha son iş seyahatinizde şöyle bişi vardı da kontrol edelim dedik" falan dediler, alakasız konuymuş.

Pazartesi pazartesi gerildik boş yere :)
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
On 04.02.2019 at 16:10, Rewendor dedi ki:

Benim niyetim yok ayrılmaya, bu sabah pazartesi pazartesi uykum açılmamış, geldim şirkete, klavyenin üstünde not var "MUHASEBE xxxx" diye, xx de telefon numarası kısayolu. Millet de "valla bize söylemediler ne olduğunu" falan diyo artık trollük mü neyse. Aradım "Ha son iş seyahatinizde şöyle bişi vardı da kontrol edelim dedik" falan dediler, alakasız konuymuş.

Pazartesi pazartesi gerildik boş yere ?

ahaha boyle is yapilir mi ya ?

insan mail fln atar 

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...