Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

MSI GF63-8RC'ye RAM tavsiyesi

Tyrael

Öne çıkan mesajlar

Merhaba,

Maaş yattı 8GB'ı 16'ya yükselteyim diyorum. Bir slot halihazırda boş ve sanırım Crucial 8GB 2666Mhz DDR4 bir ram takılı. Aynısından almaya kalktığım zaman, bir tek şu sitede bulabildim.

Genellikle alışveriş yaptığım diğer sitede ise notebook'lar için hiç 2666Mhz ram yok en iyi seçenek 2400MHz.

Ürün sayfamda uyumlu ram hızları için 2400 ve 2666 gösterilmiş.

- 2666 yanına 2400 takarsam sorun yaşar mıyım? Başka marka olsa damı?
- Yukarıdaki siteyi duydum fakat hiç böyle bir ürün almadım, sorun yaşar mıyım?

Şimdiden teşekkürler.
Sosyal ağlarda paylaş

kağıt üstünde sorun yaşamaman gerekir.
sadece 2side 2400mhz çalışacaktır. Ama pratikte, mavi ekran bile almışlığım var. Dolayısıyla, geri verebileceğin bir yerden al, ya da aynısını al. Alacaksan, anakartın speclerini bulup, ram uyumluluğu kısmına bak. Marka yazar genelde. En azından pc için böyle.
Sosyal ağlarda paylaş

@KillJoy Mavi ekran derken toparlayamam ya da ürüne zarar veriririm anlamında mı diyorsunuz? Bir kaç soru daha geldi aklıma;

- Değer mi? En performans isteyen uygulamam PUBG sanırım. 2 oyun arası bi kendine gelmeye çalışıyor ama makine. Başka da sorunum yok sayılır.
- Risk almamak adına paraya kıyıp 2 adet 2400Mhz almak mı mantıklı?
- Amazon ABD'de buldum hatta daha bile ucuza geliyor. Getirsem burada garantiden yararlanır mı? Uyumluluk açısından bir sıkıntı olmaz diye tahmin ediyorum.

Teşekkürler.
Sosyal ağlarda paylaş

Tyrael said:

@KillJoy Mavi ekran derken toparlayamam ya da ürüne zarar veriririm anlamında mı diyorsunuz? Bir kaç soru daha geldi aklıma;

Teşekkürler.

ürüne zarar vermez mavi ekran.
ayrıca, %90 ihtimalle hiçbir sorun yaşamayacaksın zaten. Hani ama mecidiyeköyde bilgisayarcılar çarşısına gelsen adama desen böyle böyle, sıkıntı çıkarsa değiştircem falan. o şekilde alsan daha garanti diyorum. ama %90 ihtimalle problem olmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...