Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fight Club' in sonunda ne var?

ghaldszar

Öne çıkan mesajlar

o çük ozellikle sinemada goruseniz cok dehaca bir olay.
insan arkasini donup procektore bakmak istiyor tyler ordami acaba diye. oyle bir konulmuski demek istenen sey tyler herzamam yasamaya devam edicek.

bu arada farkli birsey farkettim, jack marlayi otobuse bindirirken arkadaki sinemada "Seven Year in Tibe" yaziyor, ozellikle oyle yaziyor. Seven Years in Tibet brad pitt'in filmi olmasi iyice kafa karistirici, nedenini cozen varmi aranizda?
Sosyal ağlarda paylaş

Fight Club'in filmi bize tyler durden ve e.n. 'u sevimli güzel ve sempatik göstermeyi amaçlamış.. Ona bir karizma yüklüyoruz.
Ama reel hayat boyle değil, hollywood unsurları bolca eklenmiş bir film. İşte bu yüzden filmin asıl anlatmak istediğinin tamamen yüzeyinde seyrediyoruz.
Ama oldukça oldukça başarılı bir uyarlama onu kabul ediyorum.
Fakat kitabı çok çok ayrı...
Ben asıl ruhu kitabında aldım..[signature][hline]lölö mustafa..
Member of AAL'05
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 yıl sonra ...
dört sayfa muhabbetin aslında bir "çük" üzerine yapılmış olması çok trajikomik :D

sonundaki sahne aslında tylerın hiç yokolmayacağını falan anlatmıyor sadece yönetmenin ironisi. tavsiyem filmi izlemeyen varsa ki çok azdır büyük ihtimal önce kitabı okuyun. aynı v for vendetta'daki gibi çok farklı ama filmi tamamen yalayıp yutmanızı sağlayacaktır ve çok daha fazla zevk verecektir filmden. hatta küçük bir spoiler vereyim cezbedici olsun.

------------spoiler------------

tanrıyla tanıştım. ceviz ağacından yapılma masasının ardında oturuyordu ve arkasındaki duvarda diplomaları asılıydı. ve bana "neden?" diye sordu.
neden bu kadar çok sorun yaratmıştım?
her birimizin, özel ve nadir bir yeganeliğin nadide ve kutsal bir kar tanesi olduğumuzun farkına varamamış mıydım?
hepimizin sevgi tezahürleri olduğunu göremiyor muydum?
masasında oturup, not tutan tanrıya baktım. her şeyi yanlış anlamıştı.
biz özel değiliz.
pislik veya çöp de değiliz.
biz sadece varız.
varız ve olacak olan olur.
ama tanrı "hayır, bu doğru değil" dedi.
peki. tamam. her neyse. tanrıya hiç bir şey öğretemezsiniz.

-------------------spoiler----------------

bu arada tyler'ın soyadı duden değil durden arkadaşlar :D
Sosyal ağlarda paylaş

• 13 yıl sonra ...
  • Yeni Oluştur...