Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İstanbul vs London

akirafes

Öne çıkan mesajlar

• 2 hafta sonra ...
17 saat önce, akirafes dedi ki:

Britanya hükümeti inşaat inşaat inşaat dedi. Kurtuluşu betonda arıyor. Bir çok kapalı yasak alan bina yapımına açılıyor. 15 civar alınması gereken izin ruhsat kaldırılıyor. Bir çok denetim es geçilecek. İlk defa ev alıcak olanlara %30 indirim yapılacak.

NERDE OKUDUN

%30 indirim dedigin faizedir bence

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, Nigger_of_the_sand dedi ki:

Bahsedilen 1 milyon sterlin mi gunumuz parasiyla TL mi bilmiyorum ama bir insan 18 yasinda ahlaki yollardan boyle bir para kazanamaz. Aileden servet devraldiysa kendi parasi degildir, kendi yarattiysa da bir cakalligi vardir.

pa.jpg

Ben 13 yaşında çalışmaya başladım.  17 yaşında da finans piyasasına girdim. 

Borsanın bu çöküşünde kazandığım parayı buraya yazsam herkes yalan söylüyorsun der. Yukarıdaki işlemlerimden yalnızca biri. Viop 30 acıga satıyorum. 

akirafes tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

1 dakika önce, Nigger_of_the_sand dedi ki:

13 yasinda ne yapmaya basladin yahu, brokerlik mi yapiyordun?
Boyle bir para parazitlik yapmadan kazanilmaz. Emek karsiligi degildir bu.

13 yasında fatih Fevzi paşa caddesinde tahtakaleden aldığım oyuncak arabaları satıyordum kutu acıyordum yere. Sonra işleri ilerlettim mahalleden birini tuttum caddenin karşısına da ona bir kutu açtım. Tomarla para kazanıyordum. sonra 15-17 yaşında abacus ve Printemps da çalışıyordum. 1986 da borsaya girdim. Eczacı ilaç ve eczacı yatırımdan cok büyük bir para kazandım. 

Sosyal ağlarda paylaş

4 dakika önce, akirafes dedi ki:

13 yasında fatih Fevzi paşa caddesinde tahtakaleden aldığım oyuncak arabaları satıyordum kutu acıyordum yere. Sonra işleri ilerlettim mahalleden birini tuttum caddenin karşısına da ona bir kutu açtım. Tomarla para kazanıyordum. sonra 15-17 yaşında abacus ve Printemps da çalışıyordum. 1986 da borsaya girdim. Eczacı ilaç ve eczacı yatırımdan cok büyük bir para kazandım. 

Hangi zaman oldugunu bilmedigim icin 1 milyon TL bugunkune mi tekabul ediyor onu da bilmiyorum.
Insan yol kenarinda oyuncak satarak koseyi donmez.
Su bahsettigin hayat akisi bircok kisinin basindan gecebilecek birsey ama ulkede o kadar cok milyoner yok. Mevcut milyonerlerin hayat hikayesine bakarsan da donum noktasi parazitligin yapildigi yerdir. Misal kendi uretmedigi degeri baskasina satar, emekle degil hinligiyle kazanir. Daha sonra degerlenecek baska birseye (emlak, hisse gibi) dogru zamanda yatirim yapar, sonra hayat boyu o 1 kerelik yatirimin karsiligini alir, karsilik aldikca ayni sekilde kan emici yatirimlar yapar. Birileri emegiyle para kazaniyor olmasa hin kisiye de vurabilecegi bir voli olusmaz.

Sosyal ağlarda paylaş

17 dakika önce, akirafes dedi ki:

Şimdi Google aradım türkce bu çıktı Aman fistan bir şey demesin hangi taraf bu medya bilmiyorum. 

https://www.birgun.net/haber/boris-johnson-ekonomik-krizden-cikisin-yolunu-buldu-insaat-306643

@akirafes Bence daha iyi bir kaynak su:

https://www.helptobuy.gov.uk/shared-ownership/

Cuneytcigim detaylari atlamis sanirim. Evin %25i ila %75i arasinda bir oranini alip gerisini government destegiyle saglayabiliyorsun sanirim. Ancaaaaak, o zaman odedidigin kadari senin oluyor ve kalan kisma yonelik devlete fair rent price uzerinden bir kira oduyorsun. Yani devlet insanlar ev sahibi olsun diye %25 fln destek atiyordan daha cok, devlet insanlarla ortaklasa ev alma ve kendi payini insanlara kiralama gibi bir sektore adim atmis diyebilirsin sanirim. 

Birde %20sini sifir faizle devletten almak varmis, ama yine devlet sana yardim yapmiyor. Sadece faizde kiyak geciyor. UK gibi ulkede olacak is degil soyledigin abi. 

https://www.moneyadviceservice.org.uk/en/articles/help-to-buy-homebuy-and-other-housing-schemes#help-to-buy

cicibeybe tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Az önce, Nigger_of_the_sand dedi ki:

Hangi zaman oldugunu bilmedigim icin 1 milyon TL bugunkune mi tekabul ediyor onu da bilmiyorum.
Insan yol kenarinda oyuncak satarak koseyi donmez.
Su bahsettigin hayat akisi bircok kisinin basindan gecebilecek birsey ama ulkede o kadar cok milyoner yok. Mevcut milyonerlerin hayat hikayesine bakarsan da donum noktasi parazitligin yapildigi yerdir. Misal kendi uretmedigi degeri baskasina satar, emekle degil hinligiyle kazanir. Daha sonra degerlenecek baska birseye (emlak, hisse gibi) dogru zamanda yatirim yapar, sonra hayat boyu o 1 kerelik yatirimin karsiligini alir, karsilik aldikca ayni sekilde kan emici yatirimlar yapar. Birileri emegiyle para kazaniyor olmasa hin kisiye de vurabilecegi bir voli olusmaz.

O günün parası ile 1 milyon Tl yaptım. O zamanlar sen bilmezsin inanılmaz bir ortam vardı. Hisse senetleri çantalarda elde taşınıyordu tomar tomar paralarda çantalarda  el değişiyordu. Ayda %300-400 kazanmamak için aptal olmak gerekti. ne alsan ertesi gün %10-20 prim yapıyordu. Borsanın TR de ilk günleri bunlar. Hisse almak eline o kâğıdı almak için millet birbirini yiyordu. 

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...