Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İstanbul vs London

akirafes

Öne çıkan mesajlar

• 7 ay sonra ...
2 saat önce, Xenus dedi ki:

Herhalde yazdığımı okumadın ki bunu yazıyorsun. Yoksa Türkçe bildiğini biliyorum. Yazdığımı bir daha oku istersen. Bir karşılaştırma yapmıyorum. Hele Tr ile hiç. Eskisi kadar güvenli değil diyorum. Daha önce de demiştim İngiltere eskisi kadar güvenli değil. Yukarıda verdiğim de bunun kanıtı. Aksini söylüyorsan sende göster. Ama tr ile karşılaştırman dediğimi çarptırmaya çalışman çok saçma olmuş.  Oraya da yeri Kolombiya ve Meksika ile aynı yazacaktım yeni yazmışım. 

akirafes tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

3 saat önce, Xenus dedi ki:

Kıyaslarsan ise her yer kötü yukarıdaki liste gayet doğru yani yalnız tr yi kötülemek gerçeği göstermiyor. https://www.thesun.co.uk/news/8104412/london-stabbings-2019-knife-crime-statistics/ üzerinde  Güneş batmayan Londra kesinlikle eskisi gibi değil

Sosyal ağlarda paylaş

İngiltere kazancinla turkiyede yaşıyorsan harika bilgiler.

3000£ kazanan biri için iPhone örneğin maaşının 3 de biri burada, tr de 10.000 lira!! Kazanan birinin maaşından daha pahalı.

Ev için verdiğin bilgiler yanlış..

Londra vs İstanbul niye? Konya daha uygun verdiğin garip karşılaştırma için. Daha güçlü görünür oranlar.

Londra'da tüm dünyadan insan var izin ver biraz suç oranı yüksek olsun.. ama gene de bu kadar millete rağmen düzen yakalanması müthiş. 

Sosyal ağlarda paylaş

On 22.01.2019 at 12:47, Oski dedi ki:

akirafes'in anlattigi londra'yi ben tanimiyorum valla. son mesaji yazdigimdan beri is icin Southwark'daki ofisimden Sloane Sq.e gidip geldim.

cok guzel bi gun var disarida - hava 3-4 derece civarlarinda ama gunes paril paril. etrafta serin havanin verdigi bi dynamism var.

Waterloo'dan tube'a binip hizlica gidip geldim. tube'da en son sinema, tiyatro posterlerine baktim yururken. bi yandan £270'e aldigim bose qcII ile podcast dinliyordum. donuste Waterloo Station'daki Pure'dan £6.75'e The Mexican diye bi salad aldim (fiery chicken, mexican beans, chilli berries, avocado, tomato and cucumber on mixed leaves with corn chips and Devil's dressing). yemek sonrasi National Theatre'da £2.10'a guzel bi americano (ustune steamed oat milk) alip ise vericem kendimi. aksam 6 gibi de cikip trene binip eve donucem max 20-25 dk da eve donucem. haftalik biletim £27.30. rakamlari ve itemlari ozellikle verdim ki alim gucu hayat pahaliligi vs. gorulsun.

burda kazandigimiz paralara gore hayat pahali degil ve cok guzel.

bi gun londra'dan tasinmam gerekirse hayatimdaki en mutsuz gun olacak.

Bende az önce 1 kg tavuk kanadı, 0.5 kg kuzu pirzola, domates, Doritos 6 li paket çocuklar için, nesquick 500gr, douwe Egberts 150gr refill, 240gr Somon balık, hamburger ekmeği 8 li, asparagus be bir kaç şeye daha 24£ verdim. Kasilsa daha ucuza bulunabilir , marketten aldım çünkü.

3000£ kazanan birinin %1 lik kazancından daha az. Aynı sepeti tr de doldurmak kaça ve oranı ne.

Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşım Londrada uzmanlık için kabul edildi, 3500 pound'la geçinmem zor 2 çocuk var uzman doktor olana kadar çok kazanılmıyor diye Türkiye'ye geldi, Türkiyedeki fiyatları görünce şimdi olmadı çocukları anneme bırakıp ben gideyim Londraya geri diyor asdsdf

Sosyal ağlarda paylaş

14 dakika önce, µh dedi ki:

Arkadaşım Londrada uzmanlık için kabul edildi, 3500 pound'la geçinmem zor 2 çocuk var uzman doktor olana kadar çok kazanılmıyor diye Türkiye'ye geldi, Türkiyedeki fiyatları görünce şimdi olmadı çocukları anneme bırakıp ben gideyim Londraya geri diyor asdsdf

Gecen Kanada'da 350k dolar yıllık aldığını söyleyen doktor gördüm. Aile hekimi imiş bizim kinler gibi. Burada ki tr deki doktor arkadaşıma linkledim. Bana verdiği cevap bizden istenen Amerikan vari çalışma afrika maaşı diye cevap verdi.  

Sosyal ağlarda paylaş

Tekrar özet geceyim ben emekliyim. Emekli bir adam için yazıyorum ailesine bakmakla yükümlü olan. Tr iyi yaşamak için burada yazdığınız kadar kötü değil. Ama tabi elinden iş gelen birisi dışarda çok daha yüksek maaşlara iş bulup para  biriktirebilir bunu herkes biliyor. 

Fakat eklemek istediğim Yurtdışı eskisi gibi değil. yani 30 sene önceki refah ve ucuzluk yok. Artık emekli Paris'de Londra'da iyi yaşayamıyor.  yılda 350k dolares kazanan aile hekimi işte burada. Ben yanlış uni okumuşum dedirtiyor resmen. Fakat dikkatimi çeken her sene tekrar yeterlilik sınavına girmeleri. Dilerim bizde de buna benzer uygulama olur. 

Sosyal ağlarda paylaş

9 saat önce, Scalanova dedi ki:

Bende az önce 1 kg tavuk kanadı, 0.5 kg kuzu pirzola, domates, Doritos 6 li paket çocuklar için, nesquick 500gr, douwe Egberts 150gr refill, 240gr Somon balık, hamburger ekmeği 8 li, asparagus be bir kaç şeye daha 24£ verdim. Kasilsa daha ucuza bulunabilir , marketten aldım çünkü.

3000£ kazanan birinin %1 lik kazancından daha az. Aynı sepeti tr de doldurmak kaça ve oranı ne.

Su fiyatlar amerika da bile yok ingiltere harbi daha ucuz geldi

Sosyal ağlarda paylaş

Ya ben anlatamıyorum ya bazıları anlamamakta direniyor. Diyorum ki bana göre en güzel yer Suadiye Tr de bagdat caddesin üzeri. Bir ev bu krizde 240-280 m2 tam cadde üstü 2milyona try  alabiliyorsun. Londra'da ise mesela kensington'da aynı evin değeri 10-20 milyon pound arada uçurum var. size 10nlarca emlakçı sayfalarından örnek veririm. Benim söylediğim crem dela crem yan kenar mahale değil. Neyse bir video koyayım. Benim ufak bir evim var Londra'da ama kirada oturanlar bana doğruyu yanlışı öğretmeye çalışıyor. 

Sosyal ağlarda paylaş

8 dakika önce, sacrolash dedi ki:

kirada oturan hadsiz köpekler gelmiş bık bık ediyor gerçekten inanılır gibi değil.

Kimseye saygısızlık etmek istemedim. Londra'da ev sahibi olmanın zorluluğu yasaların  yükümlülüklerini Tr ye kıyasla nasıl bir canavar monster olduğunu söylemek istedim. Çok zor orada mülk sahibi olmak çok yükümlülüğü var. Ama Tr de king of my castle durmu resmen. Biraz da dinlemeye çalışın tecrübe konuşuyor burda. Vergileri veren yasal yükümlülükleri yapmak zorunda olan benim. O kadar değişik ki orada uygulamalar. Diyeceksiniz ki medeniyet işte falam filam hiiiiiiiç öyle değil. Sİz londranın suadiyeden daha mı medeni olduğunu sanıyorsunuz? Hic Suadiye'ye gitmemişsiniz o zaman bir gidin cadde de gezin. 

Sosyal ağlarda paylaş

En basitinden hemen hemen her işini avukatla yapmak zorunda kalıyorsun.... buda + para Hariçden konuşmak kolay. En iyi alabildiğin mülk krallığa ait sen üzerinde kiracı oluyorsun HAAAAaa unutmadan Amerika ve kanada da öyle şimdi çıkar burada bazıları alay eder acın kanunları okuyun.....  

It still is not really your property, it is actually owned by the Crown, but as long as you pay the property taxes (i.e. the rent to the Crown), and the Crown doesn’t need it for something else (i.e. taking it back under the doctrine of Eminent Domain), you get to keep it. On the other hand, leases can have all kinds of tricky clauses in them.

The same applies to America law since the US adopted English Common Law as of 1776, although most Americans don’t know it. They mostly think that they own the property they live on. They sort of do as long as they pay the rent (i.e. property tax) and unless the landlord (i.e. the American Crown, i.e. the federal or state or local government) takes it back for some reason. There are very few 99 year leases in the US, although the same rules would apply as in England.

It also applies in Canada, although more so because Canada is a former English colony. In Vancouver a number of people leased some very desirable urban real estate from an Indian tribe under 40-year leases. They apparently didn’t read the fine print in these leases and thought they owned the land. They also didn’t realize there was an escalator clause which caused rents rose to “market value” after 20 years. Housing prices in Vancouver skyrocketed, so all of a sudden they found themselves paying 10 or 20 times the rent on the property. And then after 40 years the Indians will take the land and the houses back, although that is negotiable for sufficient amounts of

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...