Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İstanbul vs London

akirafes

Öne çıkan mesajlar

Consumer Prices in Istanbul are 54.36% lower than in London
Consumer Prices Including Rent in Istanbul are 68.31% lower than in London
Rent Prices in Istanbul are 85.90% lower than in London
Restaurant Prices in Istanbul are 68.06% lower than in London
Groceries Prices in Istanbul are 48.39% lower than in London
Sosyal ağlarda paylaş

İstanbulda kafana uyuyan mermi düşüp ölme ihtimalin Londra ya göre 500 kat fazladır. Trafikte geçen zamanda en az 30 kattir.Trafik kazasına karışma/ölme ihtimalin rahat 50 kat fazladır. Elinden geldiğince düzgün yetiştirdiğin çocuğunun sonunda iş bulamayıp yurtdışına gitmesi /polis olması ihtimali 10 kat diyelim.
Emekliysen iyi de gelirin varsa Türkiye cennet, diğer her durumda yaşanmaz ülke konumuna doğru çok hızlı gidiş var. Sabah aşağıdaki haberi okuyunca salak salak güldüm halimize.
http://m.patronlardunyasi.com/haber/Cemile-Bayraktar-tepkili-Su-an-yasadiklarimin-28-Subat-tan-farki-yok-yaz-oraya-bir-beyin-gocu-daha/215499
Sosyal ağlarda paylaş

miyaw33 said:

İstanbulda kafana uyuyan mermi düşüp ölme ihtimalin Londra ya göre 500 kat fazladır. Trafikte geçen zamanda en az 30 kattir.Trafik kazasına karışma/ölme ihtimalin rahat 50 kat fazladır. Elinden geldiğince düzgün yetiştirdiğin çocuğunun sonunda iş bulamayıp yurtdışına gitmesi /polis olması ihtimali 10 kat diyelim.
Emekliysen iyi de gelirin varsa Türkiye cennet, diğer her durumda yaşanmaz ülke konumuna doğru çok hızlı gidiş var. Sabah aşağıdaki haberi okuyunca salak salak güldüm halimize.
http://m.patronlardunyasi.com/haber/Cemile-Bayraktar-tepkili-Su-an-yasadiklarimin-28-Subat-tan-farki-yok-yaz-oraya-bir-beyin-gocu-daha/215499

Çok sevdiğim değerli dostum istatistikler İstanbulun daha güvenli olduğunu söylüyor. Ben bunu şahsen de biliyorum.Bu genel istatistik
Sosyal ağlarda paylaş

abi ozmn senden rica ediyorum torunun falan varsa devlet okuluna gönder mutlaka. yok öyle parasını verip en iyi özel okullara göndermek. ha bide sen şimdi güzel yerde oturuyosundur lütfen şöyle sancaktepe falan taraflarında bi eve yerleştir evlatları ki torun oralarda güzel bir mahallede ki devlet okuluna gitsin. sadece kantinden beslenmeli bu arada. yok öyle kaliteli malzemelerle yemek vermek. ama dikkat etsin kanser falan olabilir. öyle arabayla falan bırakmican tabi okula. mutlaka toplu taşıma kullanmalı. ama dikkat etsin bi ara otobüs/durak bombalama çok yaygındı istanbul'da. iş bulması için sakın yardım etme çünkü istanbulda fırsatlar her yerde. eminim istanbul'un/türkiye'nin muhteşem üniversite imkanlarından yararlandıktan sonra mutlaka çok kaliteli bir iş bulup çok kaliteli bir hayat sürecektir.

ben dahil çoğumuz gerçek istanbul'u yaşamıyoruz zaten. ben birazcık köşesinden görüyorum, sen hiç görmüyorsun oturduğun yerden dolayı. ama en azından farkındayım ne tarz bir bok çukurunda yaşadığımızın. paran varsa istanbul tabiki çok güzel. ama gelip burada genel yazarsan hayırdır der insanlar doğal olarak.
Sosyal ağlarda paylaş

rakamlar çöp.

This section is based on surveys from visitors of this website.
Those surveys are particular good in comparing crime between two cities in that country, but are not so good in cross country comparison for the following reasons:

people in some countries are much more likely to report a crime than in other countries
data could be forged by governmental institutions
data are not available for most of the world
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...