Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İkinci kediyi sahiplenmek

ZaugnaKhaldun

Öne çıkan mesajlar

Yavas yavas tanitmaniz lazim kedileri. Ozellikle ev icinde bi anda bam diye kabul etmeyebiliyolar.

Bizde bi beyaz erkek kedi vardi, bi tane sokaga atilmis disi tekir getirdim, hemen alisti ama her zaman boyle olmaz.

Sonra aldim bodruma goturdum ikisini de. Boyle 7-8 kedi birlikte yasadi orada ama tabi ki alan kavgasi oldu yani
Sosyal ağlarda paylaş

bende iki tane ama direk 2 aylıkken aldım aynı anda. milletin kedisi birbirini yalar eder fln bunlarda yok hiç. daha doğrusu çikin olan yanaştırmıyo diğerini. arada bi oynuyorlar dalıyorlar o kadar. ikisi de dişi.

https://serving.photos.photobox.com/77720552c269b105b2d4def558974422333a8a628f6a8c683ff6363f25b43c36b0034b7c.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

eve 2. kediyi alıştırma hakkında;

öncelikle orjinal kediyle yeni kediyi aynı odaya koymayın mümkünse birkaç gün

yeni kediye bir yer hazırlayın(ne bilim koli fln koyun biyere içine atlar zaten kedi işte) ,kutuda küçük bi battaniye,kumaş parçası fln olsun kokusunun sinebileceği,hatta yüzünü gözünü ve özellikle poposunu o kumaşla silin

o kokunun sindiği kumaşı arada gidip orjinal kediye koklatın,vice versa

zati orjinal kedi büyük ihtimal gelip yeni kedinin kaldığı kapının önünde artislikler ,MİAAAAİEEEEEUUUUUUUV fln tarzı ses çıkarmalar yapacak , korkmayın

belkide hiç kasmanıza gerek olmuyacak ve 6 dakkaya kanka olacaklar

ama olmazlarsa da korkmayın,2 aya altlı üstlü yatarlar
Sosyal ağlarda paylaş

2. kedi almayi dusunmuyoduk ama soguk bi günde baya takip etti minicik bisi 2-3 aylık hava duzelince sahiplendiremezsek en kötü geri birakiriz dedik ilk kedi çok sahiplendi birakmadi zaten eve aldigimiz gibi sahiplendi ama tam bir deli cikti sokak kedisi 3 yil agzimiza sicti.
Sosyal ağlarda paylaş

benim kediler çok şanslıyım ki 15 dakkaya kanka oldu. ama biri iki yaşında biri iki aylık yavruydu, adam gibi feromonu kokusu yoktu ve büyüğü görünce direkt üstüne gidip oynamak / üstünde uyumak istiyordu. öyle olunca büyük de şaşırmadı hiç.

https://giant.gfycat.com/YawningDefiantFlounder.webm
Sosyal ağlarda paylaş

ZaugnaKhaldun said:

Baska yok mu yav ikinci kedi deneyimi olan

Bizim iran/sarman kirmasi oglanin yanina ufak shorthair gelmisti. alisana kadar kapi altindan falan pifladi buyuk olan. o arada iste ele temiz corap gecirip her ikisinin kafasini sevmek, oyuncaklari rotasyona tabi tutmak, bir arada ve uzaktayken ayni anda islak mama vermek gibi alistirmalar yaptik. bir hafta sonra falan birbirlerini yalayip mutlu mesut uyuyorlardi yanyana.

dogru yontemleri izlerseniz sorun olmaz, alisirlar travmalari falan yoksa.
Sosyal ağlarda paylaş

Başlıkta yazanları okumadım ama allahını seviyorsan alma. Biz bi Scottish vardı yanına bi chincilla aldık ikisi de dişi. kesinlike anlaşamadılar. tek bir kere kabından başka yere tuvalet yapmamış kedi, ikincisi geldikten sonra çıldırdı. çiş partisi yaptılar 6 ay boyunca çiş içinde yaşadık. hala da aynı evde yaşayan ve birbirini sevmeyen iki gelin gibi ayrı ayrı takılıyorlar. ayrıca ikinci aldığımız kedi ruh hastası oldu, inanılmaz gergin sürekli, azıcık sevmeye çalıştığında hırlamaya başlıyor.

hala bile bazen kapışıyorlar
Sosyal ağlarda paylaş

goldbären said:

benim kediler çok şanslıyım ki 15 dakkaya kanka oldu. ama biri iki yaşında biri iki aylık yavruydu, adam gibi feromonu kokusu yoktu ve büyüğü görünce direkt üstüne gidip oynamak / üstünde uyumak istiyordu. öyle olunca büyük de şaşırmadı hiç.

https://giant.gfycat.com/YawningDefiantFlounder.webm

abi bu ne asdfasdfsad
Sosyal ağlarda paylaş

ZaugnaKhaldun said:

- Bu süreçte kendisinde Corona oldugunu ögrendik. Günlük bazda interferonunu veriyoruz

Turkiye de ikamet iseniz sokaktan alacaginiz kedi de yuzde 90 corona pozitiftir.

interferon biraz overkill olmus bana sorarsaniz. zira corona pozitif kediler belirti gostermeden 10-15 yil ve uzeri yasayabiliyor. stres ve immune sistem baskilayan ameliyat, yaralanma vb dan uzak durmak ana onleyici tedvasi.

tum kediler mutasyona ugramamis corona strain icin antikor uretirler. kediniz zaten tasiyici moda gecmistir, artik virusten etkilenmiyordur. Kediyi bu noktadan sonra zaten tamamen corona dan temizleyebilme sansiniz da yok. o kedi tasiyici kalacak.

interferon un calisma mantigini okumussunuzdur. Virus un henuz bulasmadigi hucrelerde m-rna aktivitesine ket vururlar. bu virus un protein sentezini yavaslatarak yayilmasini yavaslatir. Cunku eski hizinda cogalabilecegi cok daha az hucre kalacaktir.

interferon ve diger kombine tedaviler kedi FIP e donduyse yapiliyor ve sadece kacinilmazi yavaslatiyor. corona pozitive bir kediye eger FIP degilse interferon vermek gereksiz masraftan baska bir sey degil.

tabi veteriner hekim buna karar verecektir, bu benim dememle dogru olacak bir is degil. baska birilerine daha sorun.
Sosyal ağlarda paylaş

kendi yazdigima son ek: forum cehaleti ve her kafadan cikan ses yerine her zaman alternatif bir veterinere (mumkunse fakulteden konunun uzmani) birilerine danisin, interferon devam edip etmemek konusunda. bu tur kronik ve uzun vadeli tedavilerde hic bir zaman tek bir veterinerin tavsiyesi ile hareket etmeyin.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...