Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İkinci kediyi sahiplenmek

ZaugnaKhaldun

Öne çıkan mesajlar

Şimdi sırasıyla:

- 10 aylık bir dişi tekirimiz var hali hazırda; 8 haftalıkken sahiplendik
- Mevcuttaki dişi tekir yakın zamanda kısırlaştırıldı.
- Bu süreçte kendisinde Corona oldugunu ögrendik. Günlük bazda interferonunu veriyoruz
- Belirtmek lazım ki, 8 haftada sütten kesilir kesilmez sokaktan aldık; biraz ağır bir ilgi orospulugu var hayvanda
- Gözümüze evin yakınında bir tane erkek tekir kestirdik. Tahminimce 4-5 aylık gibi gözüküyor

Kararsız durumdayız şimdi bu noktada. Evdeki kedinin psikolojisi vs. sini bozmak istemiyoruz (ilk göz ağrısı sonuçta). Tahminimce (hali hazırda sokaktan kapmadıysa), yeni kedi otomatik olarak Corona kapacak aynı evde oldukları için. Bir de uyum sağlayabilecekler mi vs. sorularımız var.

Net bir soru yok; görüşünüzü almak istedim mantıklı mı değil mi; bir de benzer deneyimi olanlar paylaşırsa iyi olur aslında
Sosyal ağlarda paylaş

Aceace said:

Köpek alın. Köpek iyidir. Gel dersiniz gelir. Git dersiniz gider. Eve işemez sıçmaz...

Bu kadar biliyorum.

otur sıfır

sıçma dışında köpeğin 1000 ihtiyacı var , çok maintence , psikolojik baskı. gece yalnız bırakamama , komşularla arayı bozma gibi bugları var

kedi>köpek
Sosyal ağlarda paylaş

DoGMeaT said:

bişebişebişebişe....

NICKINDEN UTAN NICKINDEN!!!!! Köpek >>>>> Kedi demen lazım. Dogmeat seni takip etmese yeridir!

Ayrıca başkası trollük yapsa kimse bişi demez, ben yapmaya kalkınca hemen cevap vermişiniz... Pişman oldum resmen.

Ayrıca 2 köpeğim var. Biri sokaktan biri barınaktan gelme. Maintenanceından anlıyom :)
Sosyal ağlarda paylaş

Ayni yoldan geçtik, sorduk soruşturduk, veterinerlere (3 farklı) danıştık.

İlk kedimiz Yoda evde uzun saatler yalnız kalıyor diye ikinci kediyi alsak mı dedik, bir kafede bir sırnaşık sokak kedisi de aday oldu.

Aldığımız ve deneyimlediğiz gerçekler şunlardır:

1- Ne olursa olsun evin ilk kedisi bir süre ÇOK stres yapacak
2- Yeni gelen kedi çok dayak yiyecek
3- 7-10 gün sonra uzlaşma olursa olur, olmazsa olmaz dediler bize. Ayni evde yaşarlar ama ayrı uçlarında. Sırayla yerler, uzak durular ama kaynaşmazlar.Yani ilk hafta deneme süresi sonraki uzun yılların özeti, bu yaratıklar travma, ciddi hastalık v.b. olmazsa kişilik değiştirmiyorlar.
4- Biz iki yıldır iki kedi ile yaşıyoruz ve iyi ki ikisi de bizimle yaşıyor diyoruz. Çok sıkıfıkı olmadılar, sarmaşdolaş yatmıyorlar ama çok güzel oynuyorlar, koşturuyorlar bu sayede kısır olmalarına rağmen pek kilo almıyorlar. İki erkek (ikisi de kısır) belki de zor bir kombinasyondur bilmiyorum ama mutluyuz.
5- Ben kedi olan her evde mümkünse iki kedi olmalı diyorum.

bol şans, biraz da şans işi çünkü bunlar.
Sosyal ağlarda paylaş

@sostizm: Thanks!

Stres ve Corona birbirlerini çok seven şeyler değil; en büyük endişelerden biri de bu aslında; çok sakin giden Corona'yı tetiklemeyelim durduk yerde (+ FIP riski tabi.)

Gelen bazı diğer yorumlara istinaden: Köpek maalesef, günlük gezdirme konsepti bize uyabilecek bir şey değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Lyv said:

Kaede said:

siyamlar dünyanın en güzel kedileri
aksini iddia eden gizli kedi düşmanıdır

sarman!!!11

biz 15 sene kadar siyam baktık ama bildiğin siyamların antiteziydi. hem sessiz hem de ağırbaşlıydı. ilgi aramaz gelir kendini sevdirir giderdi. tam bir hanımefendiydi

sonra 5 sene sarman baktık. allahın belası ne sevdirirdi ne yerinde dururdu. sokağa çıkmasına da izin verdiğimiz için kaslanıp irileşip mahallenin kabadayısı oldu itoğluit. ölmesine rağmen tohumları apartmanın etrafını mekan belledi 5-6 jenerasyon

SEÇİMİ SANA BIRAKIYORUM
Sosyal ağlarda paylaş

sarmanların da suçu yok ya. sokak kedisinin ne çıkacağı hiç bi zaman belli olmaz abi işte. ultra karışık ırk. tekirler manyak olur derler ne tekirler gördüm götünü kaldırıp su içmeye üşenir. sokak kedisi alıcak olan gidip önden bi baksın anlar zaten az çok manyak mı değil mi. bende var işte bi manyak. kediyi 2 aylık eve getirdim kutudan çıkar çıkmaz kablolara daldı. hani yeni bi ev ortam kediler önce bi araştırır fln. yok direk kablolara daldı. tamam dedim manyak bu. 2 yaşında daha gibi hala manyak. gece 2 kere kafama atlayıp uyandırıyor fln.
Sosyal ağlarda paylaş

Todesengel said:

Şunu şuraya koyayım, fotoğraflar konuşsun.

hah bendeki de şu alacalı tiplerden. seninki manyak mı mesela benimki düz ruh hastası?

https://forum.paticik.com/thumbnails/726/bad/d9c/af1/249/323/1fe/a11/a3a/2a5/4b_450xNULL.jpg

hahah ulan şu postu attığım esnada yere yastık fırlattı koltuktan ya.

https://serving.photos.photobox.com/84102117a9f327207c9c5071dd9aa6a48793c37c20eed3e0bfe9e26dca7af97ea9e87a3a.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...