Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Problemler ve Hayat.

darkageman

Öne çıkan mesajlar

goldbären said:

dogmeat herkes hayatı senin gibi yaşamalı formülünle denyo ana babadan farkın yok ya kusura bakma da.

böyle böyle olmazsa yaşamış saymıyorum bikbik baya küstahça kestirip atmak yani sdf.

25 yaşında kariyer yapan adam,yahut 30 yaşından sonra serserilik yapan adamı ayıplarım demiyorum , saçmalık olurdu. Ama ne istediğini,30 yaşına gelmeden önce anlaman lazım. diğer türlü zorlaşıyor hayat.

neyi istediğini anlamak , nasıl bir yol çizeceğini kestirebilmek içinde, TECRÜBE edinmen lazım. Farklı şeyler yapman, gerekiyorsa serserilik yapman lazım, gençlik ve erken 20'ler bunun en rahat yapıldığı dönem diyorum.

bunu anlatmaya çalıştım, anlatamadım yada anlamadın.
Sosyal ağlarda paylaş

cicibeybe said:

Hugrad said:

Ben Okuldan mezun olduktan sonra peder de aynı dönemde emekli oldu. sen ne zaman çalışacaksın,emekli maaşım bana yetiyor ihtiyacı olan gitsin çalıssın diye laf sokmalarla tamı tamına 4,5 yıl geçirdim.Defalarca intihar etme düşüncesine kapıldım,yaşadığıma lanet ettim.Sigortacılık vs gibi eğitimimle ilgili olmayan işlere girip çıktım.Sonunda fırsat doğdu kamuda mezuniyetime uygun bi pozisyon çıktı.Pederden,laflarından öyle bir yılmıştım ki cehennemin dibi de olsa gidecem dedim.Tam 21 yıl oldu aynı işteyim evlendim vs.Babamlara yılda 1-2 ya giderim ya gitmem öyle bir soğudum adamdan .yine gitmem de anneme kıyamıyorum.
Uzun lafın kısası 3 5 deme illa istanbul vs deme git hocam nerede fırsat görürsen git.Emin ol o psikolojiyle doğunun ücra bir şehri bile cennet gelir ,kendimden biliyorum.Kolaylıklar diliyorum.

Eger mezun oldum dedigin zaman uni mezuniyetiyse, adam hakli gibi duruyor. Babanin annenin hayati boyunca cocuga destek vermek gibi bir yukumlulugu yok bence. Uni mezuniyeti geldigi andan itibaren kendi basina ayaklarinin uzerinde durmani bekleyebilir, hadi birkac ay da is arama ekle en fazla. Bunu garipsiyorsaniz bence sorun sizde.

Çok haklısın, babanın o yaştan sonra mecburiyeti yok.

Çocuğun da, babası yaşlandığında ona bakma mecburiyeti yok yalnız...
Sosyal ağlarda paylaş

DoGMeaT said:

goldbären said:

dogmeat herkes hayatı senin gibi yaşamalı formülünle denyo ana babadan farkın yok ya kusura bakma da.

böyle böyle olmazsa yaşamış saymıyorum bikbik baya küstahça kestirip atmak yani sdf.

25 yaşında kariyer yapan adam,yahut 30 yaşından sonra serserilik yapan adamı ayıplarım demiyorum , saçmalık olurdu. Ama ne istediğini,30 yaşına gelmeden önce anlaman lazım. diğer türlü zorlaşıyor hayat.

neyi istediğini anlamak , nasıl bir yol çizeceğini kestirebilmek içinde, TECRÜBE edinmen lazım. Farklı şeyler yapman, gerekiyorsa serserilik yapman lazım, gençlik ve erken 20'ler bunun en rahat yapıldığı dönem diyorum.

bunu anlatmaya çalıştım, anlatamadım yada anlamadın.
aklı yağlı patates kızartmaları ve donut larda olduğu için kendini veremiyor, dolayısıyla 2-3 kere anlatmadan zor anlıyor. Never give up.
Sosyal ağlarda paylaş

sipeyskeyk said:

sardalya said:

dasaaa said:

sipeyskeyk said:

Dediğim gibi şuan bir kağıda BABANDAN KURTUL yazıp her gün bakmalı, ve bu hedefe kilitli yaşamalısın.

bu ne olm?

"babani oldur!" gibi olmus.

babani sikleme baskan. adam konussun. yanlis ise yanlis, dogru ise dogru.

sen dik durus, egik durus vs gibi seylere bile girmeden, sallayacaksin kafani he diye.. kendi bildigin yolda ilerleyeceksin ta ki elin guclenene kadar. o zaman da smooth transitionlar ile gecisler yapmaya calis.

new age bullshitleri unut gecen sayfalardaki. motivationallar falan.

bos isler onlar. bos ve rahat adama ise yarar anca.

babalari altina araba verip ozel okula gonderenler tavsiye veriyor genc arkadasimiza
Ne saçma bir yorum bu, neresinden tutsam bilemedim. Kim tavsiye verebilir böyle bir konuya, sadece fakirler mi? İnsanları sınıflandırıp yorum yapabilecekleri konuları belirleme komitesi başkanı değilsen yorumunu kabul etmiyorum. Adamın babası önünde bir set gibi, sürekli özgüvenini kırıp önünü kesiyor. Ekonomik özgürlüğünü kazan ve kendi ayakların üzerinde dur kötü bir tavsiye mi? Yoksa sadece sana göre "zengin ve şımarık" olduğum (ki böyle bir durum yok) için mi geçerli değil yorumum :)

Kimin nasıl bir hayat yaşadığını, başına neler geldiğini bilmeden etmeden yapılan yorumlar bir şahane dostum.

sana dememistim, zaten konuya yanlis yerden girmisim cunku olay para degil aile ici saygi

gene de gamer forumu iste gunde 10 saat oyun oynarken anasi babasi altini degistirmis burdaki insanlarin cogunun, hakliyim yani (:D
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

abi muhasebeci iş bulur ya hemde her ilde.
Yani 2 opsiyon var ya bi şirkete giriceksin ya da smm lerle çalışcaksın.

ya hatta al sana fikir vereyim,
Bizim teknoparkta muhasebeci yok mesela, olda kurulan bütün kuluçkaların işlerini yapardı. Sadece buraya çalışsan, 10 şirket bağlasan dükkanı rahat döndürürsün hemde ufak tefek işlerle.

E bunun için işi bilmen lazım, mevzuatı bilmen lazım. E bunun iiçn çalışman lazım abi.

sana bok bulur demek istiyorum. firmalarda bu kadroların mühendis kadrosu gibi zırt pırt açıldığını mı sanıyosunuz.
Ancak mali müşavir yanında 500tl'ye falan sürünebilir. Adamlar asgari ücret bile vermiyo.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Doktor dışında işsiz kalmaz diyeceğin meslek yok ki doktor da pratisyen olunca atanamayabiliyor.

Herkes muhasebeci memlekette, puanlar düşük, açık var, uzaktan var, 4 yıllık var, 2 yıllık var, aşırı muhasebeci var.
Sosyal ağlarda paylaş

hep kötü örnekler verilir bende modaya uyup aynısını yapıcam.meslektaş sayılırız bu yüzden durumunu çok iyi anlıyorum.kötü örneğim şu ilk önce yaşın daha genç senin yaşadığın iflas iş kapama gibi şeyleri 35 yaşında yaşayan evli çocuğu olan insanlar var bu tekstil piyasasında.

babanın sana kötü davrandığını düşünüyorsun ama bir taraf kötü taraf babanın sana kötü davranmasıysa diğer tarafta babanın iyi davranması aslan oğlum iş arama yaparız buluruz birşeyler tarzı iyi niyetle söylenmiş ama gelişim açısından seni zarara sokacak sözler.

evet yanlış bölüm üni tercihi yapmış olabilirsin hayatta hiç birşey istediğin gibi gitmemiş olabilir benim sana tavsiyem iş bulup çalışman işin iyisine kötüsüne bakmayacaksın.iş uzaksa işin olduğu yere gidiceksin ev ortamından bunalmışsın sana başarısız olduğunu her fırsatta söyleyen biri var uzak bir yerde çalışsan ev arkadaşı bulup taşınsan kötü mü olur?

yaşının genç olması bunlara yarıyor işte.şu yaşında farklı bir şehirde hatta ülkede iş bulup oraya gitsen ne kaybedersin?fırsat kovalamayı iş aramayı sakın bırakma tekrar kpss e gir muhasebe olmazsa başka yerlerde şansını dene meslek kurslara git gidebiliyorsan.kendini geliştir.moralini bozma.

son olarak iş işteyken aranır diye bir söz var bunu unutma.boştayken iş bulmak zor.
Sosyal ağlarda paylaş

“ Hedef çok uzakta olsa bile ilerlediğiniz sürece oraya ulaşırsınız.”
“Dağı yaşlı biri gibi tırman ki genç biri gibi zirveye ulaşasın.”
“Üzüntü kuşlarının başının üstünden geçmesini engelleyemezsin ama saçlarına yuva yapmasını engelleyebilirsin.”
“Yüce ruhların iradesi vardır: güçsüz ruhların ise sadece dilekleri.”
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...