Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Problemler ve Hayat.

darkageman

Öne çıkan mesajlar

şimdi okudum, haddim değil kimsenin sorunlarını küçümsemekte cidden hem yaşın olsun hem şu an olduğun konum olsun içinden çıkman o kadar zor değil

https://i.imgur.com/SwleEfz.jpg

şunu bana plaza kaşarı kafasında bir psikolog söylese bende küfür ederdim ancak bir değil birkaç kez bu döngüyü yırtmış, ağır bedeller ödemiş ve ödemeye devam eden biri olarak söylüyorum

önemli olan o ilk adımı atabilmek, aileye, topluma, güvenli hayata orta parmağı gösterebilmek

just do it, it gets better filan goygoyu yapmıycam, varoluş dediğimiz olgu zaten başlı başına problemli

zizekin son zamanda çok kullandığı bir aforizma var

said:
solcu arkadaşlarım bana "korkma, karanlık günlerdeyiz ama tünelin sonunda ışık var" diyor, bende onlara evet o görüğünüz ışık bizde doğru son sürat gelen trenin ışığı diyorum

hayat kısa, dünya boka batıyor, toplum ve ailenin isteklerini tatmin etmeye çalışarakmı kalan zamanı kullanıcaksınız yoksa kendi mutluluğunuz içinmi?

önemli olan o sen nefesi vermeden önce tek bir şeyi söyleyebilmek

https://i.imgur.com/hO5eZxw.jpg

canınız yanıcak, ağlıycaksınız, geri dönmek isteyeceksiniz ancak pişmanlık olmıyor asla. hayat gerçekten güvenli alanın dışında başlıyor
Sosyal ağlarda paylaş

Cokomantis said:

24 çok "nolucak bu saatten sonra" denecek bi yaş değil, dogmeat'in "genç gibi" dediğine bakma :D

16 yaşında calısmaya başlamış , akşam 9da yatağa konan bir arkadaşımız

ne gençliği ya , yaşatmamışlar, izin vermemişler :(

yaşıtları , pelinsularla , bükecan'larla ortamlara aksın , sabaha kadar içsin , yeni tecrübeler edinsin , yaşlanınca yapamayacağı şeyleri yaşasın,bu eleman çalışsın , sonra gencim desin.

bırakcan onu yok öle bi gençlik

herşeyin bi yeri ve zamanı var, 24 yaşındayken stres yaşamayıp köpek gibi sevişmeli ve bolbol alkol madde fln almalısın,dünya senin olmalı ya ,
o yaşlarda hızlı,leş yaşamalı ama eğlenmelisin, yoksa yemişim öyle hayatı.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Gezip tozup içmiyorsan yaşamıyorsun kafasına sıkayım ben de. O dediğin yaşlarda mahalle baskısı kuruyor resmen gençlerde. Ben takılmadım hiç peşlerinde, ama kardeşimde filan görüyorum.

Hayatı huzurlu ve dingin yaşayabilmek önemli bence, her akşam başka partide, her ay başka kızla olmak değil.
Sosyal ağlarda paylaş

gençken serserilik yaptığında , genç oluyorsun

25-30 arası "eh işte"

30 sonrası serserilik yaptığında ,denyo oluyorsun

herşeyin yeri zamanı var , denyoluk tecrübeni toplamak için altın çağ erken 20'ler , dünyanın her yerinde , genç adam serserilik yapmak ister

bırakın efenim yapsınlar.

ayrıca huzur ve partying bir arada olmayacak şeyler değil , özüne aykırı davranmadığın ve beli bir fiziksel komforu yakalayabildiğin sürece ,huzur bulursun hayatta.

yozlaş demiyorum ayrıca ,her gece klübe git de demiyorum ,ama dünyaya umarsızca yaklaşıp , sadece kendi istediğin gibi ve kimseye hesap vermeden yaşanacak yaşları , öyle yaşayın istiyorum

git dağ başında kamp kur , dağcılık klübünden kız düşür, ben ona'da ok'im.

entel entel takılın sergi gezin, estetik duygunuzu genişletin , beraber interrail yapın , ben ona'da ok'im.

yaşınızın adamı olun yani, erken 20'de her gece saat9'da yatağa gitmek mutsuzluktur

aksine beni inandıramazsınız.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben durumu şöyle kavrıyorum. Benim babam eskiden sanırsam böyle görmüş ama yani yıllar geçmiş başka çağdayız bunu kabullenmek istemiyor. Her şey olacağına varır tarzı görüşü var değiştiremiyorsunuz hiç bir şekide. Ben de isterim gezip tozmak ama eve gidiyorum abi saat 8 duş alıyorum oluyor 8.30 yemek felan derken etti saat 9 yoruluyorum abi ağır geliyor pıt yatakta telefonla oynarken uyuyorum. Benim babama göre hep çalışacaksın gezmek tozmak felan neymiş abi :) 16 yaşından beri işte ne yaz tatili ne 15 tatil görmüşlüğüm var doğru düzgün. Bu arada cumartesi günleri bile işe gidiyordum lisedeyken. Babam cumartesi günü mü bile elimden alıyordu. Ses etmiyorsun abi bir şey diyemiyorsun sonuçta babam diyorsun es geçiyorsun. Ama bazı kararlar aldım sizin yorumlarınız, düşünceleriniz de bende baya bir etki yarattı diyebilirim. Kısa zamanda umarım oturaklı bir iş bulup aklımda ki şeyleri yapabilirim.
Sosyal ağlarda paylaş

@cokomantis

biraz risk almak lazım abi ya, seni zorlayınca limitler, ilerde sana fayda sağlayacak radikal kararlar alabiliosun. Yani atıyorum işinden attılar ve evin kirasını 2 ay sonra ödeyemeyeceksin. Hah işte gençsen, hanım çoluk çocuk yoksa bu durumda baya esnek bi karar menzilin var.

Ben insan zorlandıkça gelişircilerdenim.
Sosyal ağlarda paylaş

Yooo gayet guzel izah etmis orada dogmeat

Eger icinden birseyler yapmak geliyor ama seni bagliyan dis faktorler yuzunden yapamiyorsan yanlis yasiyorsun hayati.

Once ben kimim diye basit bir sorgulama ile basliyor hersey, modern hayat fabrikanin dislileri gibi davraniyor bireye. Oku, calis, evlen, aile kur, cocuk yap vs seklinde “normal” bir standart dayatiyor. Gencsin, git partilede aslinda ayni kapiya cikiyor, kiz bul, gez tozda

Onemli olan bireyin ne istedigi? Neden zevk aldigi? Gunde yarim saat oturup ben kimim, neyi seviyorum, hayatin anlami ne benim icin diye dusunmek ozgurluge atilan ilk adim

Kilit olay pisman olmamak, sirf baskasina gore “gencligi yasamak sirtcantasi ile avrupayi gezmek” diye yola cikarsan pisman olma ihtimalin cok yuksek, ilk boktan hostelde veya sokakta gecirecegin ilk gecede baslar pismanlik.

Pisman olmadan yasamak, yaptigin eylemlerin sorumlulugunu kabul etmek. Cok onemli bu ikisi
Sosyal ağlarda paylaş

agir new age bullshit okudum yalniz...

baskan dogru olan tek kismi bir taraftan yeni bir is aramanin gerektigi.

dog meat'in dedigi gibi bisiye girersen kisa sure sonra geri donersin. garanti ve duzgun bir ise girip 6ay - 1 sene daha aci cekerken para biriktirmen ve egitim olarak kendine yatirim yapman gerek senin.

para=guvence
guvence=bir sonraki adim

risk alayim vs olaylari icin risk alabilecek konuma erisebilmen lazim. su anda ondan uzaksin.

bu sure icinde babayi da cok babaya almamak lazim.
Sosyal ağlarda paylaş

DoGMeaT said:

zaten mesleğini yapmıyorsun , mesleğin de öyle ahım şahım bişi değil dürüst olalım türkiyede milyon milyar muhasebici var

bence kadıköyde fln bi barda,alkollü mekanda işe gir , çalışmaya alışmışsın zaten , tipin çok yamuk değilse , azcık majinal gözükebiliyor, ağzın laf yapıyorsa alırlar , günlük 80-90 tl bide yemek parası,üstüne tip'lerden pay.

ev arkadaşı-arkadaşlarıyla eve çık, masrafları böl,tutumlu yaşa.
bi yandan açık öğretimini bitir , bi yandan bohem bi hayat yaşa 1-2 yıl, kafan resetlenir.

karı kızla fln tanışırsın , genç gibi yaşarsın , izin günlerinde gider ananın babanın elini öpersin

bu yolun sonu altin vurus abi, nasil tavsiyeler bunlar
Sosyal ağlarda paylaş

µh said:

Baskalarinin meslegine ahim sahim degil falan diyen insanlardaki cahil curetkarligina bayiliyorum ya. git buyuk bir fabrikadaki muhasebecileri 1 gun izle bakalim nelerle ugrasiyorlar.
Katılıyorum.

Artı olarak, bayan hıyarın teki. Baş kaldırmalısın, nasıl olacağını sen daha iyi bilirsin, babanı ve neler yapabileceğini sınırlarını bilen sensin.

Çok yazan olmuş, ilk hedefin ekonomik özgürlük abi. Bunun başka çaresi yok. O zamana kadar deli gibi motive olmalısın, bunları kafaya takmamalı, baban olacak hıyara he deyip geçmekisin. Ekonomik özgürlüğü elde ettiğin an da, orta parmağını babana sunup, biriyle veya yalnız eve çıkıyorsun. Sonra sevgilin de olacak. Her şey yoluna girecek.

Dediğim gibi şuan bir kağıda BABANDAN KURTUL yazıp her gün bakmalı, ve bu hedefe kilitli yaşamalısın.

Edit: Bunu başarana kadar da alkol parti uyuşturucu seks işlerine girmiyorsun, alkole falan sararsan ya sen babanı ya baban seni öldürür, 3. sayfa haberi olursun. Ekonomik özgürlüğünü elde et de, sonra istersen g.tüne viski şişesi sok sen bilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

mal mı deseydis dafadaea

abi şaka bi yana çok subjektif şeyler bunlar. Bende kendime yakıştırmam bu yaşımda karı kzı peşinde koşmayı ama yapanıda ayıplamamak lazım.

Herkesin bi motivasyon kaynağı var sonuçta.
Bu arada, muhasebe baya kritik ve skimsonik bi iş. Çok önemli ve çok kastıran böyle iyi odaklanma isteyen bi iş.
Hangi şehirdesin? yanıdık SMM ler var onlara sorabilirim izmirdeysen.

Böyle ufak, kendi yağında kavrulan SMM lerde daha çok şey öğrenebilirsin, eğer mesleğimi yapıcam diosan - Kİ BENCE YAPMALISIN - ya YMM hedeflemen lazım ya da uzun vadede kendi smm tükkanını açman lazım.

Bunu içinde önce işi öğrenip sonra çevre yapman lazım. Sonra para biriktirip o çevreyi müşteriye çevirmen lazım.

Al sana 10 yıllık iş planı sdafade, yap geç.
Sosyal ağlarda paylaş

sipeyskeyk said:

Dediğim gibi şuan bir kağıda BABANDAN KURTUL yazıp her gün bakmalı, ve bu hedefe kilitli yaşamalısın.

bu ne olm?

"babani oldur!" gibi olmus.

babani sikleme baskan. adam konussun. yanlis ise yanlis, dogru ise dogru.

sen dik durus, egik durus vs gibi seylere bile girmeden, sallayacaksin kafani he diye.. kendi bildigin yolda ilerleyeceksin ta ki elin guclenene kadar. o zaman da smooth transitionlar ile gecisler yapmaya calis.

new age bullshitleri unut gecen sayfalardaki. motivationallar falan.

bos isler onlar. bos ve rahat adama ise yarar anca.
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

sipeyskeyk said:

bu ne olm?

"babani oldur!" gibi olmus.

babani sikleme baskan. adam konussun. yanlis ise yanlis, dogru ise dogru.

sen dik durus, egik durus vs gibi seylere bile girmeden, sallayacaksin kafani he diye.. kendi bildigin yolda ilerleyeceksin ta ki elin guclenene kadar. o zaman da smooth transitionlar ile gecisler yapmaya calis.

new age bullshitleri unut gecen sayfalardaki. motivationallar falan.

bos isler onlar. bos ve rahat adama ise yarar anca.

babalari altina araba verip ozel okula gonderenler tavsiye veriyor genc arkadasimiza
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...