Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fatihin en iyi Dairesi ofis olarak kiralık

akirafes

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici
akirafes said:

Mesela kurumsal bir markete vermeye kalktınız
sizden bina sakinlerinden yarın bir gün gelebilecek sorun karşısında zararlarına karşı ceza maddesi koyuyorlar.
dükkan içinde belli yerleri başkasına kiralamak devir etmek icin sizden onay alıyorlar. kontratları onlar istediği an çıkmak üzerine yapılıyor. İstedikleri an dükkanı devir hakkı istiyorlar. dukkan ismini değişim ve iş kolu değişikliği unvan değişikliği hakkı alıyorlar. Kontratlarında bina aidatlarını ödemeyeceklerini yazıyorlar.
Mesela çok tanınmış iki firma bana gecen sene zam yapmadı bu senede yapmayacak buyuk ihtimal. bunlarla uğraşmak çok zor. Size herkes bunu imzalıyor işte 6000 dükkânımız var bu standart değişmez diye dayatıyorlar. Bunlara kanmayacaksınız. Sİz mal sahibisiniz.

Aynen böyle bu arada, abartma yok burada.

Bunlara kanmayacaksınız tam geçerli değil. Büyük perakendeci müvekkiler var bizim de, eğer Fatih'deki adam kabul edilmeyecek şeyler isterse biz genelde imzalamamayı tavsiye ediyoruz. Pazarlık olur ama asla denk şartlarda bir sözleşme yapamazsın yani.
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

akirafes said:

Mesela kurumsal bir markete vermeye kalktınız
sizden bina sakinlerinden yarın bir gün gelebilecek sorun karşısında zararlarına karşı ceza maddesi koyuyorlar.
dükkan içinde belli yerleri başkasına kiralamak devir etmek icin sizden onay alıyorlar. kontratları onlar istediği an çıkmak üzerine yapılıyor. İstedikleri an dükkanı devir hakkı istiyorlar. dukkan ismini değişim ve iş kolu değişikliği unvan değişikliği hakkı alıyorlar. Kontratlarında bina aidatlarını ödemeyeceklerini yazıyorlar.
Mesela çok tanınmış iki firma bana gecen sene zam yapmadı bu senede yapmayacak buyuk ihtimal. bunlarla uğraşmak çok zor. Size herkes bunu imzalıyor işte 6000 dükkânımız var bu standart değişmez diye dayatıyorlar. Bunlara kanmayacaksınız. Sİz mal sahibisiniz.

Aynen böyle bu arada, abartma yok burada.

Bunlara kanmayacaksınız tam geçerli değil. Büyük perakendeci müvekkiler var bizim de, eğer Fatih'deki adam kabul edilmeyecek şeyler isterse biz genelde imzalamamayı tavsiye ediyoruz. Pazarlık olur ama asla denk şartlarda bir sözleşme yapamazsın yani.

konudan bağımsız ama bu kurumsal marketlere felan girdiğimde acayip rahatsız oluyorum artık. bildiğin evil firmalar. çoğu şeyi 8-9 katına satıyolar. kandırmak için her türlü numarayı yapıyorlar dükkan içinde. zarar verebileceksem dükkanda bir şeylere zarar vermeden çıkmıyorum sizde öyle yapın.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu sene çevre bölgelerde kiralara baktım, benim kiraya 20% zam gelse aynı paraya 3-5 senelik evlere çıkarım hem de daha güzel şekilde yaşarım.

Bu kozumu oynayıp ev sahibinin 7-8% fazla zam yapmaması için ikna etmeyi planlıyorum.

20% yapmaya kalkarsa da çıkarım zaten...
Sosyal ağlarda paylaş

ginaly said:

akirafes said:

Evden dışarı çıkmamak. Her türlü elektronik şeyi 2. el almak. 20+ sene para harcamamak. Bolca kredi alıp devamlı gayrimenkul alıp kiraya vermek.

damat(lar) için heba edilen bir ömür.

Ben kız çocuklarının daha bir korunması tarafındayım. Kızlar daha bir özenle gözetilmeli mal paylaşımında bile bence.
Sosyal ağlarda paylaş

akirafes said:

ginaly said:

akirafes said:

Evden dışarı çıkmamak. Her türlü elektronik şeyi 2. el almak. 20+ sene para harcamamak. Bolca kredi alıp devamlı gayrimenkul alıp kiraya vermek.

damat(lar) için heba edilen bir ömür.

Ben kız çocuklarının daha bir korunması tarafındayım. Kızlar daha bir özenle gözetilmeli mal paylaşımında bile bence.

İngiliz Ferit sen misin ya,
ulan dayım yıllardır seni arıyor, sana ödediği faizlerden elindeki nalbur dükkanı gitmiş adamın
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...