Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fatihin en iyi Dairesi ofis olarak kiralık

akirafes

Öne çıkan mesajlar

Yarın müşteri bulursa gelecek sana, "bak sen şimdi 2 ay bunu kiraya veremezsin zaten o parayı gözden çıkarttın, gel bir aylık kirayı bana ver, hazırdaki müşteriyi al" diyecek işte. Ne oldu, 2-3 fotoğafla (yalnız senden almamış olması korkutucu :D) oturduğu yerden sadece 10 dk uğraşarak olta attı, tutarsa 3500 TL kazandı.
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

Yarın müşteri bulursa gelecek sana, "bak sen şimdi 2 ay bunu kiraya veremezsin zaten o parayı gözden çıkarttın, gel bir aylık kirayı bana ver, hazırdaki müşteriyi al" diyecek işte. Ne oldu, 2-3 fotoğafla (yalnız senden almamış olması korkutucu :D) oturduğu yerden sadece 10 dk uğraşarak olta attı, tutarsa 3500 TL kazandı.
Kiracı bulmak çok zor. Tapu istiyorum. Düzenli gelir istiyorum kefil istiyorum. Tahliye taahhütnamesi istiyorum. Orada yazdığı gibi turizm bürosuna asla vermiyorum belki setur isterse olur. yıllık peşin kira istiyorum. Zor kiracı bulmak. 6-7 daire boşta zaten vermiyorum bile uğraşmamak için. Ama bura iş yerine gidebilir deneyim dedim.
Sosyal ağlarda paylaş

Yo kiracin var derdin var kisaca.

Kalp krizi gecirmek yerine bos tutabiliyosun.

Biz de 6 ay vermedik kiraya.

Adanadan metresine tutmak isteyen mi aramadi, 10 komi birlesip evi kiralamak istemeyen mi.

Sonunda iki genc doktora verdik bizim yasimizdaki. Daha dusuk kiradan verdik ama biz de mutluyuz onlar da.
Sosyal ağlarda paylaş

su an yasadigim town etrafi 2-3 milyon dolarlik dairelerle cevrili,
neredeyse hepsinin italyan dedeleri almis paylasmis.
simdi town merkezinde isyerleri tek tek kapaniyor. cogu dukkan bos, mal sahipleri kiraci bulamadim ayagina vergiden dusuyorlar/cikariyorlar. 5k dolar olan yere 8-9k istiyor tutan olmayinca adam vergiden kar ediyor. sezonluk satis yapan magazalar 3 ay geliyor, 1 yilda verecegi kirayi birakip gidiyor.
burda zengin olmanin sikintisi var.
Sosyal ağlarda paylaş

akirafes said:

Bir de çok bilinmiyen bir şey paylaşayım. En son kiraya verdiğim dükkanlarda birinde 150 bin birinde 100 bin tl rüşvet verdim. Kiraya vereyim diye. Kurumsala Artık devir bu hale dönmüş. Avukatım bile evet böyle bu düzen diyor.

bu çok acayipmiş

yani kime veriyosun rüşveti ? yetkili abiler gelip "vaay kardeş senin güzel kira gelirin varmış, bizi de gör" diyip haraç mı alıyor ?

nası oluyor ya

sana daha düzgün avukat bulurum istersen , seni ötüyo olmasınlar? bana çok saçma geldi.
Sosyal ağlarda paylaş

Mesela kurumsal bir markete vermeye kalktınız
sizden bina sakinlerinden yarın bir gün gelebilecek sorun karşısında zararlarına karşı ceza maddesi koyuyorlar.
dükkan içinde belli yerleri başkasına kiralamak devir etmek icin sizden onay alıyorlar. kontratları onlar istediği an çıkmak üzerine yapılıyor. İstedikleri an dükkanı devir hakkı istiyorlar. dukkan ismini değişim ve iş kolu değişikliği unvan değişikliği hakkı alıyorlar. Kontratlarında bina aidatlarını ödemeyeceklerini yazıyorlar.
Mesela çok tanınmış iki firma bana gecen sene zam yapmadı bu senede yapmayacak buyuk ihtimal. bunlarla uğraşmak çok zor. Size herkes bunu imzalıyor işte 6000 dükkânımız var bu standart değişmez diye dayatıyorlar. Bunlara kanmayacaksınız. Sİz mal sahibisiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

DoGMeaT said:

kanunda kiralarken kontratta aksi bir madde yoksa , iki taraftan da komisyon alınabilir diyor.

genel uygulama öyle değil , ama işin ucunda 100k fln gibi paralar olunca tabi emlakçı sonuna kadar gider

ben de benzer bi durumda zorunda kalınca öğrenmiştim bunu.

Mesela x gibi buyuk firmaya vereceksin diyelim ki xxxx sayıda dükkanı var. Veya bir banka diyelim. İmza yetkisi olmayanı görmezsen sende sonunu göremiyorsun. Emlakcılar sana kul köle oluyor zaten bırak senden para istemeyi. emlakçılar senden para almıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

yine anlamadım , firmanın içindeki ara elemanlara mı rüşvet veriyorsun yani ?

lol

abi , dedin ya bi önceki postta sen malsahibisin ağırlıgın olsun fln diye

bi şekilde rüşvet pazarlıgı yaparken kayıt alır , sonra adama bunu gösterir , kariyerini bitiririm diye tehdit eder ,adamdan rüşvet isterim ben

e fantazi tabi ama , bana çok ters geldi ,hayatta yanaşmazdım böyle bişiye

neyseki kurumsala kiralayacak bi mülküm fln yok :D
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...