Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Elektro Gitar ve Müzik Teorisi Derslerim

Bleeding

Öne çıkan mesajlar

Selamlar sevgili arkadaşlar.

Bir müzisyen olmanın yanı sıra, bir gitar öğretmeni olarak, gitar ve müzikle ilgili 20 senelik bilgi birikimimi, tecrübemi ulaştırabildiğim kadar çok insanla paylaşmak gibi bir misyonum var. Benim yaşadığım sıkıntıları çok daha hızlı çözebilsinler ve belki bu bilgileri kullanarak harika şarkılar, gitar soloları yazsınlar, ben de gururla dinleyeyim istiyorum. Bu yüzden YouTube kanalımı, Facebook Grubumu ve Udemy üzerinden yayınladığım dersler hakkında bilgileri buradan da duyurmak istedim.

YouTube
YouTube kanalımda "Nasıl Çalınır?", "Armoni Analizi", "Teknik Çalışmalar" gibi konularda aşağıdaki gibi ders videoları yapıyorum. Ayrıca her Salı 20:30'da kanalımdan canlı yayın yaparak soruları cevaplıyorum. Bu sene canlı yayınlarıma müzisyen arkadaşlarımı da konuk alacağım.

[video]https://www.youtube.com/watch?v=ViL5y6hEuCM?feature=oembed" width="459">

[video]https://www.youtube.com/watch?v=oKfXpbwpzD8?feature=oembed" width="459">

[video]https://www.youtube.com/watch?v=6lCvjIN9izA&t=64s?feature=oembed" width="459">

Facebook Grubu

Gitar Muhabbeti isminde bir Facebook Grubu yönetiyorum. Tabii ki bu grubun üyeleri çoğunlukla beni YouTube'dan takip eden gitarist ve müzisyen arkadaşlar. Güzel bir ortam var, herkes birbirine yardımcı oluyor. Ben de vakit buldukça, elimden geldiğince, bildiğim konularda aktif olmaya çalışıyorum.

Elektro Gitar ( Orta - İleri Seviye) Online Kurs

[video]https://www.youtube.com/watch?v=6iVQGa5aRpE?feature=oembed" width="459">

Bugün mutlu, gururlu ve heyecanlıyım. Çünkü 1 aydır gece gündüz üzerinde çalıştığım "Elektro Gitar ( Orta - İleri Seviye )" kursum yayınlandı.

Bir müzisyen olmanın yanı sıra, bir gitar öğretmeni olarak, gitar ve müzikle ilgili 20 senelik bilgi birikimimi, tecrübemi ulaştırabildiğim kadar çok insanla paylaşmak gibi bir misyonum var. Benim yaşadığım sıkıntıları çok daha hızlı çözebilsinler ve belki bu bilgileri kullanarak harika şarkılar, gitar soloları yazsınlar, ben de gururla dinleyeyim istiyorum.

1 ay önce ilk kursum "Müzik Teorisi ( Armoni ) : 1"i yayınlamıştım ve bir ayda 150 kayıt aldı. Normal şartlarda, özel dersler ayda 10 arkadaşımla çalışabildiğimi düşününce, rakam şimdiden muazzam görünüyor.

Bu kursun amacı müzik üretmeye (şarkı yazmaya), solo yazmaya, doğaçlama yapmaya yöneliktir. Sağ ve sol el koordinasyonunu sağlamış, basit akorları bilen ve temel teknikleri oturtmuş ama belli bir yerde tıkanmış, ilerlemek isteyen arkadaşlarımın çok büyük fayda göreceğine inandığım bir içerik hazırladım.

Her zaman sorulara ve kursu geliştirebilmem için geri bildirimlere açığım. Şimdiden çalışacak tüm arkadaşlarıma başarılar dilerim.

Müzik Teorisi (Armoni) : 1
[video]https://www.youtube.com/watch?v=5Q6Vr4uUhtM?feature=oembed" width="459">

"Bu kurs müzik bilgisi hiç olmayan veya başlangıç seviyesinde olan, temelde eksikleri olanların sağlam bir temel oluşturması için hazırlanmıştır. Eğer aktif bir müzisyenseniz veya müzisyen adayıysanız bu kurs tam size göre.

Yıllardır gitar ve armoni dersleri veriyorum. Udemy için hazırladığım bu dersler aynı içeriği çok çok daha uygun bir ücrete sizlere sunuyor. Müziği herkes öğrenebilmeli diye düşünüyorum ve bulunduğunuz şehir veya ücretler bunun için bir engel olmamalı.

Fizik eğitimi almış biri olarak benim müzik teorisine yaklaşımım ezberlemeyi minimize etmek yönünde. Neyin, nasıl ve neden olduğunu anlamak ve öğrencilerimin de anlamasını sağlamak. Bu konseptleri anladığınız zaman istediğiniz tonda, var olan herhangi bir dizi veya akoru kendiniz bulabilirsiniz. Eğer daha önce müzik teorisi öğrenmeye çalıştıysanız veya yeni başlayacaksanız, bu kurs tam size göre."
Sosyal ağlarda paylaş

valla cok iyi ben bole bisi ariyodum acikcasi.
bunun piano olani icin dusunuyo musun?

bunun disinda allasen su bangir bangir introlari koymayin yahu, hadi kanal elektro gitar dersleri ama, casual bakacak adam icin kulak tecavuzu yani hehe.

ders icinde anlarim tabi olur oyle seyler akor basarken fln hazirliksiz yakalanmayiz.
Sosyal ağlarda paylaş

Mal said:

bi daha gitarı ne zaman elime alırım bilmiyorum ama "ezberlemeyi minimize etmek" ve "doğaçlamaya yönelik eğitim" keywordleriyle kesin bakarım buna tekrar elime gitar aldığımda (tu) başarılar.

Çok teşekkür ederim m/

reyou said:

valla cok iyi ben bole bisi ariyodum acikcasi.
bunun piano olani icin dusunuyo musun?

bunun disinda allasen su bangir bangir introlari koymayin yahu, hadi kanal elektro gitar dersleri ama, casual bakacak adam icin kulak tecavuzu yani hehe.

ders icinde anlarim tabi olur oyle seyler akor basarken fln hazirliksiz yakalanmayiz.

Eheheh doğru, bir dahakilere dikkat edeyim.

Masticore said:

takip + like'ladım (tu)

Ben bir soru sorayım. Solfej'siz gitar çalma öğrenilir mi ? Tab'le ögrenemezsin diyen var.

Teşekkürler m/

Ben tabla öğrendim. Solfej'i sonradan öğrendim ama o zaman da sahnede gitar çalacak, demo kaydedecek seviyeye gelmiştim. Böyle şeyler genelde biraz insanların bildiğini gazlamaya çalışmasından kaynaklanıyor. Klasikle başla geyiği gibi.

Borastus said:

ben de piyanocuyum.
major minor kalıpların üzerinden geçiyorsan bakayım ben de. hangisi ne alıyor diyez bemol sırası kadanslar 1-4-5 falan öğrenene kadar anam ağladı.

Bu konular Armoni dersi içeriğinde var. 5li çemberi, diyez sırası vs. En son Armonik Minör'ün kuruluşu ve armonizasyonuna kadar geliyor
Sosyal ağlarda paylaş

Ne kadar özenli ve düzgün Türkçe kullanmışsın. Yabancı gitar kanalları da bizimkiler de düzgün DİL kullanmıyor, bu senin ciddi farkın olabilir. Doğru terminoloji, artık sıkıntıdan öldüren telleri teker teker tab okuyan fayf fayf tu tu zart zurt hocalardan bir tane daha olmayacağın için şimdiden heyecan yarattın. Yakından takip ediyor olacağım.

kolaylıklar dilerim.
Sosyal ağlarda paylaş

udemy de preview varmış beğendim ben tarzını, armoni için ilk kısımda sade son kısımlar var izlemek istediğim ama fiyat baya uygun olduğundan alayım dursun, ikinci bölüm olursa kesin alıp tamamını izlerim.

bu tarz kanal bir ara epey araştırmıştım, en başarılı şu adamı buluyorum video editing i falan baya başarılı referans olması açısından bakabilirsin

https://www.youtube.com/watch?v=QTQQAWCqytE
Sosyal ağlarda paylaş

2 aydır senkron ve parmak egzersizi yapıyorum, basit parçaları vs çalıyorum, 3-5 de blues riff-lick öğrendim kolayından takılıyodum öyle kendi kendime.
10 yıl önce gitar almıştım elime en son, pentatonik gamların biraz ilerisinde bırakmıştım diye hatırlıyorum. Pena elim hariç diğer elim baya unutmuş, biraz daha alışınca-geliştirince derslerine atlarım direk, iyi oldu bu :)

şeyi sorim, dersi şimdi satın alsam istediğim zaman izleyebilirim değil mi? udemy kullanmadım bilmiyorum pek sorim dedim.
Sosyal ağlarda paylaş

sostizm said:

Ne kadar özenli ve düzgün Türkçe kullanmışsın. Yabancı gitar kanalları da bizimkiler de düzgün DİL kullanmıyor, bu senin ciddi farkın olabilir. Doğru terminoloji, artık sıkıntıdan öldüren telleri teker teker tab okuyan fayf fayf tu tu zart zurt hocalardan bir tane daha olmayacağın için şimdiden heyecan yarattın. Yakından takip ediyor olacağım.

kolaylıklar dilerim.

Çook teşekkür ederim m/ !

Borastus said:

udemy de preview varmış beğendim ben tarzını, armoni için ilk kısımda sade son kısımlar var izlemek istediğim ama fiyat baya uygun olduğundan alayım dursun, ikinci bölüm olursa kesin alıp tamamını izlerim.

bu tarz kanal bir ara epey araştırmıştım, en başarılı şu adamı buluyorum video editing i falan baya başarılı referans olması açısından bakabilirsin

https://www.youtube.com/watch?v=QTQQAWCqytE

Teşekkürler, bir inceleyeyim. Bu sene YouTube kanalım için de biraz daha heyecanlı videolar yapmak istiyorum.

GONDARCENGIZ said:

2 aydır senkron ve parmak egzersizi yapıyorum, basit parçaları vs çalıyorum, 3-5 de blues riff-lick öğrendim kolayından takılıyodum öyle kendi kendime.
10 yıl önce gitar almıştım elime en son, pentatonik gamların biraz ilerisinde bırakmıştım diye hatırlıyorum. Pena elim hariç diğer elim baya unutmuş, biraz daha alışınca-geliştirince derslerine atlarım direk, iyi oldu bu :)

şeyi sorim, dersi şimdi satın alsam istediğim zaman izleyebilirim değil mi? udemy kullanmadım bilmiyorum pek sorim dedim.

Udemy'yi ben önce öğrenci olarak sonra eğitmen olarak kullandım. Öğrenci kısmını da çok başarılı buldum, bir sürü ders aldım, piyano ve bas gitar çalışıyorum mesela. İstediğin zaman izlemek mümkün, bunun yanı sıra mobil uygulamada indirip izleme seçeneği de var.

senko said:

aynen
istedigin zaman izlersin.

:)-D
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...