Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

savcı arkadaşıma ileteceğim seni

Caguar

Öne çıkan mesajlar

Dün internetten kızdırdığım birisi altta kalınca laf arasında ettiğim küfürden medet umup 'benden özür dilemezsen yarın savcı arkadaşıma ileteceğim seni.' diye tehdit etti.

Evet ne düşünüyorsunuz bu konuda. Eskiden 'ben sedat pekerin yeğeniyim' diye mafya babalarıyla tehdit edilirken akp döneminde yargıya güven ne kadar artmışsa artık mahkemelerde hukuk yoluyla dava edilmekle tehdit ediliyoruz. Tuhaf ama gerçek. Süper bi gelişme değil mi sizce de(:D
Sosyal ağlarda paylaş

abi açıkçası internetten edilen küfürü yargıya taşıma işlemini akp falan filan gibi birşeyle bağdaştırmıyorum. hayatın neresinde olursa olsun hakaret yargıya taşınabilir bence. hakaret hakarettir. yanlış anlama şimdi adama sövdün diye sana birşey dediğim yok. ben de sövüyorum internette çoğu zaman ama sonuçlarının bu olabileceğini unutmuyorum.

özellikle olay bi yorum altında ya da public bi tartışma yerinde falan dönen birşey falansa saçma tabii. yani özelden biri gelip yürürse -ki başıma geldi daha geçenlerde şirket hesabımdan- her türlü taşınır yargıya.
Sosyal ağlarda paylaş

ota boka şikayet edebiliyor insanlar çok rahat

çok gayet begenmediği herhangi bir yorumu cimere şikayet ediyorum diye dolasan tipler dolu, siyasi bir yorumu beğenmedi diye cimer ssleri postluyor millet

hatta bir üye vardı iddaa ettiğine göre 352535 tane hareket dosyası var savcılıkta sürekli birine dava acıyor bana hakaret ettiler diye

edit: hatta bu post götüme kacabilir diye malum keywordleri kaldırayım, postu dava-free yapayım :d
Sosyal ağlarda paylaş

Ana konu benim boku yemem değil hukuk yoluyla yemekle tehdit edilmem ki bence hoş. Sağda solda da çünkü şahit oluyorum insanların haklarını böyle kaba kuvvetle çözmek yerine dava ederek çözmeyi bi seçenek olarak gündeme getirmeleri bence güzel bir gelişme. Eskiden çünkü direkt kaba kuvvetle müdahele etme isteğine daha çok rastlıyordum. Öyle işte
Sosyal ağlarda paylaş

Hakaretin suç olması bana çok ilginç geliyor. Bu konuda duruşmaya çıkmış ve ceza almış biri olarak gerçekten garipsiyorum. Şahsen bana biri küfür etse ben de ona ediyorum ve konu kapanıyor oturup savcıyla falan uğraşmam yani. Ha ama yeri gelince evet savcıya vericem dediğim oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Troll değil daha yeni bir forumda da okudum arabanızda beyzbol sopası taşıyor musunuz diye sorulmuş, millet bunun anlamsızlığından silahların eşitliği ilkesinden falan bile bahseder olmuş. İlk o şöyle saldırırsa suçlu olur bilmem darp raporu alırsın falan baya baya hukuk yoluyla hak aramaya başlamışız galiba.
Sosyal ağlarda paylaş

Benim arkadaşım trafikte sadece kendi arabası içinde sinir harbi geçirip sövdüğü için 1 ay içeride yattı. Cumhuriyet başsavcısıymış diğer arabadaki ve artık aynasından mı gördü, bakıp mı gördü çocuğun sinir harbini vs. ama arkadaştan herhangi bir küfür, darp vs. direkt sesli olarak suratına edilmemiş olmasına rağmen içeri alındı. Önce gelip arabasıyla önünü kesmiş bizimkinin sonra camları, kapıyı tekmeleyip yumruklamış falan, trafik polisleri gelip ayırmış ve göndermişelr ama işte orada kalmamış olay.

Bu süreçte kendisini ifadeye çağıran karakoldaki polisler bile şaşırdı ama emir geldi, yapmak zorundayız dediler. Hapishane müdüründen, gardiyanlarına tut hepsi ile arası çok iyiydi ve herkes bildiğin acıyordu falan. Daha çok detay var ama 1 ay sonra yine o eleman istedi diye serbest kaldı, o süreçte araya bir tek RTE'nin girmediği kaldı o kadar uğraşıldı çıksın diye ve o kadar üstlere gidildi ama kimsenin gücü yetmedi. İşinden, düzeninden vs. oldu üstüne psikolojisi bozuldu falan.

Hayvani yetkilerle donatılmış manyak çok etrafta. Siz siz olun artık yeni düzene adapte olmaya çalışın. Birilerinin adamı veya kankası değilseniz (ki o da yetmiyor çoğu durumda) olabildiğinde vasat birey olmakta fayda var maalesef...
Sosyal ağlarda paylaş

işte doğru dürüst işini yapmaz milletle uğraşır, hakaret davası kovalayan savcı mı olur sen git mafyayı hedef al önce.

Temkinli olmak lazım, sonuçta muz ülkesi bu ülke. En güzeli seçimde recoya vermek, sonra önünde bu tiplerin ceket iliklediğini görmek.
DarKRideR said:

Benim arkadaşım trafikte sadece kendi arabası içinde sinir harbi geçirip sövdüğü için 1 ay içeride yattı. Cumhuriyet başsavcısıymış diğer arabadaki ve artık aynasından mı gördü, bakıp mı gördü çocuğun sinir harbini vs. ama arkadaştan herhangi bir küfür, darp vs. direkt sesli olarak suratına edilmemiş olmasına rağmen içeri alındı. Önce gelip arabasıyla önünü kesmiş bizimkinin sonra camları, kapıyı tekmeleyip yumruklamış falan, trafik polisleri gelip ayırmış ve göndermişelr ama işte orada kalmamış olay.

Bu süreçte kendisini ifadeye çağıran karakoldaki polisler bile şaşırdı ama emir geldi, yapmak zorundayız dediler. Hapishane müdüründen, gardiyanlarına tut hepsi ile arası çok iyiydi ve herkes bildiğin acıyordu falan. Daha çok detay var ama 1 ay sonra yine o eleman istedi diye serbest kaldı, o süreçte araya bir tek RTE'nin girmediği kaldı o kadar uğraşıldı çıksın diye ve o kadar üstlere gidildi ama kimsenin gücü yetmedi. İşinden, düzeninden vs. oldu üstüne psikolojisi bozuldu falan.

Hayvani yetkilerle donatılmış manyak çok etrafta. Siz siz olun artık yeni düzene adapte olmaya çalışın. Birilerinin adamı veya kankası değilseniz (ki o da yetmiyor çoğu durumda) olabildiğinde vasat birey olmakta fayda var maalesef...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...