Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Poşet Hakkında Her Şey (2019)

bajazet

Öne çıkan mesajlar

Bunların paralı dediği poşetler bizim bildiğimiz default marka basılı poşet abi? Hani bez file falan? Ben beğenmedim şahsen.

Hepimiz galiba custom poşet yaptıracağız o yüzden konusu olsun.

Nerden yaptıracağız?
Ya da Madame Coco alıp saklıyoruz mu ne yapıyoruz?
Sosyal ağlarda paylaş

Şöyle katlanabilir sırt çantası da kullanılabilir

https://www.decathlon.com.tr/katlanabilir-sirt-cantasi-id_8348928.html?LGWCODE=1858163;119903;6841&gclid=Cj0KCQiAvKzhBRC1ARIsANEXdgw6VtzI6HgJ2SXvVT8SYI-RzGl0k9kUiEBvPa9Ht1vKNUHX72J76wUaAqSjEALw_wcB
Sosyal ağlarda paylaş

poşet paralı olsun problem değil. herkesi kendimiz gibi düşünmeyelim. gerçekten fazladan 8-10 tane alıp poşete dolduran var..

ama parasını alıp verdiğim poşette de o marketin logosu olmaması lazım. hem parasını veriyorum, hem elimde gezdirerek senin reklamını yapıyorum. yok.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Anlatayım paranın nereye gittiğini bari.

Poşet 25 kuruş. Devlet %18 KDV’sine de alıyor elbette. Vergisiz bedeli bu durumda 21,19 kuruş. Devlet bunun üzerine 15 kuruş geri dönüşüm katkı payı da alıyor, market için geriye 6,19 kuruş kalıyor. Bunu da üretici ve market paylaşıyor işte.

Demeye getiediğim markete laf etmeyin, onlar bu olaya karşılar, poşet başına birkaç kuruş para kazanacak olabilirler ama istemiyorlar genel olarak.

Paranın hepsi de neredeyse devlete gidiyor gördüğünüz gibi, devletin yeni para toplama yöntemi bu.
Sosyal ağlarda paylaş

poşetleri yoketmiyorlar, satışı hala var bok kaka için alırsın yine heryerden.

devletin para alma yöntemi denmiş de alsın zaten bunda kötü bir şey yok. uzun uzun anlatmaya gerek yok zaten herkes biliyor poşetlerin zararını.
problem, insanların poşetin ne kadar zararlı bir şey olduğunu iyilikle güzellikle anlatsan da anlayamıyor olması. aynı durum tütün ürünleri için de geçerli.

geriye kalan kısımda devlet kazandığı parayla ne yapıyor, ne gibi alanlarda değerlendiriyor tartışılması gereken kısım bu olmalı.
Sosyal ağlarda paylaş

bajazet said:

Şöyle katlanabilir sırt çantası da kullanılabilir

https://www.decathlon.com.tr/katlanabilir-sirt-cantasi-id_8348928.html?LGWCODE=1858163;119903;6841&gclid=Cj0KCQiAvKzhBRC1ARIsANEXdgw6VtzI6HgJ2SXvVT8SYI-RzGl0k9kUiEBvPa9Ht1vKNUHX72J76wUaAqSjEALw_wcB

ben hayatıma bunu soktum
içine bere atkı şemsiyede attım ne kadar rahatmış
Sosyal ağlarda paylaş

Dragonfire said:

trafik polislerin artık kaldırıma teker bile koyan araçlara ceza kesilmesini uygulamaya geçirmelerini bekliyorum. sokakta kaldırımda yürüme şansımız kalmadı.

Ben çizememek için zor tutuyorum kendimi. Bi kere gece sarhoşken silecek koparmışlığım var ama öle kaldırıma çıkan öküzün birinden
Sosyal ağlarda paylaş

bana yemek gönderen kadın, migros/carrefour'un bez büyük torbalarında gönderiyor? onlara geçilmeyecek mi işte? 1 kere alıcan 2 tane, sonra alışverişe giderken onlar yanında gidecen işte.

köpek için kaka poşeti demişsiniz. onun için buzdolabı poşeti kullanın. baya da uyguna geliyor. 10 liraya işte 120 tane mi ne alıyorsun orta boy. 2 ay falan gidiyor.

köpek kaka poşedi diye satıyorlar bi de, 10 liraya 20 tane. siyaha boyanmış buzdolabı poşeti :D
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Poşetlerin satılmasıyla bir derdim yok, zararlılar, azalırsalar iyi. Derdim 25 kuruşluk parasının 19 kuruşunu devletin sıfır emekle cebe indirmesi. Havadan kazanç ürettiler. Parayı çevreye harcayacak olsalar ne ala, ama biliyoruz yani adamlarımızı.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...