Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

CİMER şikayet sürecim; kısa paslaşma

stormeagle

Öne çıkan mesajlar

kvkk'nin sitesinde ihlallerin savciliga iletildigini soyluyor. cezasi da bu:

said:
Kişisel Verileri Koruma Kurulu’nun ilke kararına uymayanlar hakkında 25.000 TL Türk Lirası'ndan 1.000.000 Türk Lirası'na kadar idari yaptırım uygulanmaktadır.

hukukcular toplanmisken aydinlatsinlar, bu surecle, isleyisle caydiricilik mumkun mu? kisisel datanin kilosu kac lira?
Sosyal ağlarda paylaş

Yahu zaten Koton gibi bir firma çağrı merkezi kurarken bunun farkında değil mi. Hukuk danışmanları yok mu bunların. Ya da bir avukata denk gelmiyor mu bu çağrı merkezine. Adam resmen kişisel verini paylaşmazsan faturanı yollamam, haliyle sende fatura olmadan aldığın ürünü mağazadan değiştiremezsin diyor.

Hani dese ki bana; size %20 indirim verelim verini paylaş.. Evet veya Hayır der geçerim.

ama benim isteğimi mecburen yapmak zorunda olduğu bir şey için veri izni yoksa yapmam demesi çok ilginç.
Sosyal ağlarda paylaş

Bak bedavadan vekalet ücreti çıktı. 1090 TL temiz..

Yok mu aramızda avukat.

Koton.com.tr'den boş bir hesap açsın. Sonra m.hizmetlerini yalandan bir siparişim hakkında bilgi almak istiyorum desin, senin cep telefonunu sistemde kayıtlı gördüğü anda direk adını sormadan bilgilerinize ulaşmamız için veri paylaşım izni vermeniz lazım diyor. O onayı vermeden hiç bir bilgi vermiyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

totemic said:

konuyu okumadım ama cimer'den gelen şikayetleri bir görseniz aklınız şaşar. kahvede okey oynarken taş çalınsa millet cimer'e yazıyor artık.

Butun ulkeyi tek masadan yonetmeye calisacak kadar deluzyon icindeysen boyle oluyor

3. Sinif burokratlarin yapicagi isler bile saraya gidiyor artik, insanlik gelisimine ters bir yonetim sistemini baski ile dayatsanda eninde sonunda iskambil ev gibi cokecek bu nedenle, gezicisine fetocusune gerek yok bu sistemin iflas etmesi icin.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
arcane said:

kvkk'nin sitesinde ihlallerin savciliga iletildigini soyluyor. cezasi da bu:

said:
Kişisel Verileri Koruma Kurulu’nun ilke kararına uymayanlar hakkında 25.000 TL Türk Lirası'ndan 1.000.000 Türk Lirası'na kadar idari yaptırım uygulanmaktadır.

hukukcular toplanmisken aydinlatsinlar, bu surecle, isleyisle caydiricilik mumkun mu? kisisel datanin kilosu kac lira?

Çok ciddi iş abi. Şirketler de epey önemsiyor. Cezalar da yazılıyor. Kurul iyi çalışan kurumlardan. Biz kendi mükevvilerimiz açısından çok önemsiyoruz, sırf sözleşmede KVKK maddelerinde anlaşılamadı diye yapılmayan işler var.

Koton bunu yaptıysa cezayı alır. Almamasının tek yolu Demirören olması, Damat'ın arkadaşı olması filan. Bu konumdaki şirketler epey azaldı ama eskisine göre, cemaat şirketleri dışlanınca böyle oldu.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
TÜketici heyetine başvuracaktın en baştan aslında, onay vermek yerine. Şimdi temsilciyi arayıp verdiğim tüm onayları geri alıyorum ve tüm verilerimin silinmesini isteyorum de. Neden sorarlarsa açıklamak istemediğini söyle. Rğer yapmazlarsa Kurul'a şikayette bulunacağını söyle.
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

TÜketici heyetine başvuracaktın en baştan aslında, onay vermek yerine. Şimdi temsilciyi arayıp verdiğim tüm onayları geri alıyorum ve tüm verilerimin silinmesini isteyorum de. Neden sorarlarsa açıklamak istemediğini söyle. Rğer yapmazlarsa Kurul'a şikayette bulunacağını söyle.

işte öyle bir sıkıştırıyor ki seni. Alışverişi yaptım 15 gün içerisinde sadece MAĞAZADAN değiştirebiliyorsun. E mağaza diyor ki faturası nerede? E yok diyorum, müşteri hizmetlerinden elektronik ortamda isteyin diyor. İstiyorsun o da diyor ki verini paylaşırsan veririm. Vermiyorum lan izin desen, o zaman fatura örneğini gönderemiyorum diyor. ürünü değiştiremeyeceksin elinde patlayacak. Bildiğin dümdüz yasanın üzerinden geçerek çiğniyor. Bu uygulama hala devam ediyor. Biraz önce aradım tekrar, daha hitap için adını sormadan veri iletişim izni istiyor, bilgilerinize ulaşabilmek bahanesi ile.
Sosyal ağlarda paylaş

aldım faturayı işim görüldü zaten. 1 ay önceki muhabbet bu. ama ben takıldım işte bunu herkese yapıyorlar. adam bildiğin suç işleye işleye telefonla arayan herkese veri paylaşım izni ver diyor. e bilmeyen o kadar çok insan var ki hepsi tamam tamam deyip geçiyor. yani olay kendimi kurtarmaktan çıktı.

ben bu işe dur diyeceğim dedim bir ihtar gitsin akıllanırlar dedim ama CİMER sağ olsun işte ara pas yapıyor
Sosyal ağlarda paylaş

bu tip sorunlarda ödeme yolundan gitmek daha kestirme olabiliyor. eğer faturayı bana iletmiyorsanız ben almadığım malın ödemesini bankadan iade alırım diye tehdit edip;
eğer kart ile ödediysen çekilen paranın iadesi için bankaya başvuracaktın, ben böyle bir şey almadım diye. mal veya hizmet verildiğinin kanıtını bankaya göstermek zorunda kalacaklardı. bankada sana faturayı gösterip talebini reddedecekti.fatura yoksa da parayı iade ediyor banka.

ya da mal hizmet almana rağmen fatura verilmemesi nedeniyle maliyeye şikayet etmekle tehdit etmek mümkün. maliye denetime gelirse her türlü daha çok uğraşacaklar çünkü.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...