Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Merhaba Paticik!

risavk

Öne çıkan mesajlar

Herkese merhaba , ben risavk :)

Yazılım alanına meraklıyım ve o alanda öğrenciliğimi üniversite de devam ettiriyorum.

Bilgiye , öğrenmeye , ilerlemeye herşeyden çok ihtiyacım var.

Okuduğum bir olay , aslında şu anki durumumu özetliyor.

Sokrates bir gün bilge olmak isteyen öğrencisiyle sohbet eder ve her zaman ki gibi yürüyorlardır. Derenin kenarından geçerken Öğrencisi ben ne zaman , bilge olurum sorusunu sık sık sormaktadır ve yine sormuştur. Yine aynı soru tekrarlandığında sokrates öğrencisini alıp kafasını suyun içine sokmuş ve öğrencisi son çırpınma durumuna geldiğinde kafasını kaldırıp , öğrenciye şunu demiştir ; Suyun altında nefese ne kadar ihtiyaç duyduysan , bilgiye de o kadar ihtiyaç duyduğunda bilge olursun.

Ben öğrenciyim , sokrateslere selam olsun! :)
Sosyal ağlarda paylaş

risavk said:

Herkese merhaba , ben risavk :)

Yazılım alanına meraklıyım ve o alanda öğrenciliğimi üniversite de devam ettiriyorum.

Bilgiye , öğrenmeye , ilerlemeye herşeyden çok ihtiyacım var.

Okuduğum bir olay , aslında şu anki durumumu özetliyor.

Sokrates bir gün bilge olmak isteyen öğrencisiyle sohbet eder ve her zaman ki gibi yürüyorlardır. Derenin kenarından geçerken Öğrencisi ben ne zaman , bilge olurum sorusunu sık sık sormaktadır ve yine sormuştur. Yine aynı soru tekrarlandığında sokrates öğrencisini alıp kafasını suyun içine sokmuş ve öğrencisi son çırpınma durumuna geldiğinde kafasını kaldırıp , öğrenciye şunu demiştir ; Suyun altında nefese ne kadar ihtiyaç duyduysan , bilgiye de o kadar ihtiyaç duyduğunda bilge olursun.

Ben öğrenciyim , sokrateslere selam olsun! :)

Sokratesin ahlakini bozdugu edepsiz, terbiyesiz ogrencilerinin gelenegini surduren insanlarin oldugu bu nezih”!” yere hos geldin

Burada baya kafani suya sokup sokup cikaricaklar, kalici olman icin sokratesden cok “kopegin oliyim” diye anthisthenes’in kapisinda yatan sinoplu diyojeni ornek alman gerekebilir
Sosyal ağlarda paylaş

Muhabbete Katıl

Şimdi mesaj gönderip sonrasında kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız varsa giriş yapın ve hesabınızla mesaj gönderin.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Paylaştığınız link otomatik olarak mesaja iliştirildi.   Bunun yerine link olarak göster

×   Önceden girilen içerik getirildi.   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...