Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hamur için yardım

feverfeverray

Öne çıkan mesajlar

Yok ginaly de bazen haklı da o kalıbı buraya yapıştırmaya çalışmaya gerek yok. Öyle bir kalıp var, o tarz insanlar var. Zorlasan bazı köşeleri uyar ama gerek yok abi boşver. Kedi de bi canlı, onun kedisi diye herşeyi ondan beklemeye gerekte yok böyle de yaklaşabiliriz. Eşya değil ki bu.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben şeyi anlamıyorum açıkçası ya

Foruma daha önce ne yazdığımın farkındayım.
Bunları bile bile gelip buraya başlık açmış olmam hiçbir şey ifade etmiyor mu onu anlamadım.

Madem öyle sizi salak yerine koyabileceğim mi düşünüldü
Ya da benim dünyanın en aptal insanı olduğum mu
Maddi sıkıntıda bile olsam, bunu belli etmek zorunda mıyım ya da, sırf kötü günlere düşerim yardım isterim diye fakir gibi mi davranayım.

Beklenmeyen bir şey yaşandı, keşke yaşanmasaydı. Ters zamana geldi, çok basit.

Kredi çekmem önerildi, çekememe sebebimi belirttim. Sanırım insancıl açıklamalarım kendimi beş parasız gibi göstermeme sebep oldu. Çok da şeffaf olmamalıymışım demek ki.

Veteriner bizi fakülteye endekslediği için, 1 hafta içinde eksik olan parayı çıkaramadığımı belirttim sadece. Şu anda da her ay ödeme yapabileceğim bir veteriner bulundu ve paraya ihtiyacımın kalmadığını umduğumu belirttim. Fakat konu giderek benim kendimi gariban olarak göstermeye çalışmama derail oldu.

Kafanızda çizdiğiniz imaj her ne bilmiyorum, ben kimseden para istemeye de gelmedim. Kimseden çıkarıp 1,000 tl vermesini de istemedim. Bağış toplayacak duruma bile düşsem, bunu paticik'e yığmaya da gelmedim. Şu an bağış falan da toplamıyorum, akıl almaya geldim, fikir almaya geldim. Cebinizde elim varmış gibi davranmanın manası yok.

Teşekkürler.
Sosyal ağlarda paylaş

feverfeverray said:

said:
Ben şeyi anlamıyorum açıkçası ya

Foruma daha önce ne yazdığımın farkındayım.
Bunları bile bile gelip buraya başlık açmış olmam hiçbir şey ifade etmiyor mu onu anlamadım.

Madem öyle sizi salak yerine koyabileceğim mi düşünüldü
Ya da benim dünyanın en aptal insanı olduğum mu
Maddi sıkıntıda bile olsam, bunu belli etmek zorunda mıyım ya da, sırf kötü günlere düşerim yardım isterim diye fakir gibi mi davranayım.

Beklenmeyen bir şey yaşandı, keşke yaşanmasaydı. Ters zamana geldi, çok basit.

Kredi çekmem önerildi, çekememe sebebimi belirttim. Sanırım insancıl açıklamalarım kendimi beş parasız gibi göstermeme sebep oldu. Çok da şeffaf olmamalıymışım demek ki.

Veteriner bizi fakülteye endekslediği için, 1 hafta içinde eksik olan parayı çıkaramadığımı belirttim sadece. Şu anda da her ay ödeme yapabileceğim bir veteriner bulundu ve paraya ihtiyacımın kalmadığını umduğumu belirttim. Fakat konu giderek benim kendimi gariban olarak göstermeye çalışmama derail oldu.

Kafanızda çizdiğiniz imaj her ne bilmiyorum, ben kimseden para istemeye de gelmedim. Kimseden çıkarıp 1,000 tl vermesini de istemedim. Bağış toplayacak duruma bile düşsem, bunu paticik'e yığmaya da gelmedim. Şu an bağış falan da toplamıyorum, akıl almaya geldim, fikir almaya geldim. Cebinizde elim varmış gibi davranmanın manası yok.

Teşekkürler.

bu kadar dramaya gerek yok.
yardım istemişsin. insanlar da sana uygun çözümü bulabilmek için kredi çek, birine çektir, avans yap, laptop'u sat, ailenden iste gibi şeyler söylemiş ve çözümleri bulmak için sorularını sormuş, gayet yardım etmeye çalışılmış. fistan bile yardım etmek istemiş. birisi ise çözüm için laptopunu satarsan alırım demiş ki belki de o an şartlar uysa direkt sorunun çözecek birşey bu.

daha 3. sayfadan shitstorm diye mağdura yatmaya başlamışsın. ginaly postu dışında (bence o da değil) bir tane shitstorm namına bi şey yokken konuda.

yardım/bağış konusunda insanlar tanımadığına şüpheyle yaklaşır, sorgular, araştırır. doğrudan maddi yardım istemesen bile seni birine yönlendirmeden veya bağış,yardım toplama yolunu göstermeden bile bazı şeylerden emin olmak isteyebilir. gayet anlaşılabilir bence bu durum.
güzel ülkemde kazıklana kazıklana büyüyorsun malum. soba başında kuru ekmek yemediğin ortada, en azından forumda öyle bir profil oluşturmamışsın. başkası suçlama o yüzden.

2 bin lira neredeyse buradaki herkes için bulunamayacak bir para değil, o yüzden buradaki çoğu insan bu parayı nasıl eşten dosttan sevgiliden aileden toplayamadığını, nasıl kredikartı, nakit avans yapamadığını, kredi çekemediğini yada çalışıp çalışmadığını, hiç mi birikmişin olmadığını anlamaya çalışıyor.

geçmiş olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Eşimin iş yerinde bir çok köpek var sahipsiz, sokak köpekleri, (etrafı boş olan bir arazi düşünün tarlalarla dolu) 8-10 köpek falan. Çoğunlukla eşim olmak üzere (mama alma, mamaları verme, barınak yapma vs) iş yerinden başkaları da ufak tefek yardım ediyorlar bakılıyor köpeklere. Geçen bir tanesi kanser oldu mesela yüklü bir miktar para tuttu tedavisi kemoterapi vs. Bir kısmı iş yerinde toplandı bir kısmı da hayvan hastanesinin önerisiyle (genellikle sokak hayvanlarına yapıyorlarmış bu tür kampanyalar) belli başlı facebook hayvan gruplarında paylaşıldı. Yardım ilanı açılıyor o şekilde insanlar destek oluyor. Böyle ödendi tedavisi mesela köpeğin. Yardım istemek için çok normal bir konu bence neden ters tepkiler verilmiş anlamadım.

Eminim Pati'de tek başına 5-10 kediye ya da köpeğe bakan sokağında, sitesinde, iş yerinde vs vs. evindeki kendi hayvanının haricinde bu kadar sokak hayvanına bakan bir çok kişi vardır. Sokak hayvanları artık turistik bir attraction haline gelmiş bir şehirde yaşıyoruz. Gücünüz yettiğince tek başına yetmediği yerde birlikte yardım ederek.
Sosyal ağlarda paylaş

Dürüst başlık değil. Pati samimiyet sever. Istemem yan cebime koy temali 50 tane mesaj atmanın anlamı yokmuş. En baştan mevzuyu anlatip beyler 3 5 atin desen daba iyiydi. Hayvansever adam dolu forumda az ve öz kadinlardan biri olarak bu başlıkta tam destek alamamak normal değil.

Belliki ailen dahil kimse kedi için para vermeye niyetli değil. Ben ne zenginler gördüm 20tl vermeyen bir hayvan için. O yüzden baştan patiyi zarflamak yerine samimi olsaydın.

Kendin de tek başına vermek istemiyorsun ama zorlasan büyük bir kısmını verirsin anladığım kadarıyla. Bu da hoş karşılanmamış.
Sosyal ağlarda paylaş

bu topikteki sorun esnaf lokantası sorunu. anlayamıyorsunuz ama ha diyince 2000 tl bulamamak türkiyedeki büyük çoğunluk için çok normal birşey. maaşlı bordrolu olmayan birine bankalar değil kredi açmak avans hesap bile vermez yasal olarak. büyük çoğunluk için çok normal olan bu sosyal çevrede yaşıyorsanız etrafınızda 10 lira dahi isteyebileceğiniz birinin olmaması da aşırı normal. küçük bir çevrede yaşıyorsanız bunları bilmiyor görmüyor olmanız da normal.

2000 tl yi bulamamanın aşırı fakirlik olduğunu sandığınız içinde e ama 9 katlı apartmanda oturuyor? şusu var busu var? nasıl oluyor diye idrak etmeye çalışmanız da normal.
Sosyal ağlarda paylaş

Kedinin camdan atlama sebeplerinden biri de kısır olmaması op'a göre zaten.

Kedi kısırlaştırmak özellikle erkek kediyse çok pahalı değil. Doğumgünü hediye bütçesinden bile az bir miktara yapılabilen bir işlem.

Ama benim anladığım öncelikler farklı. Konudaki drama da oradan çıkmış zaten; evcil hayvanın varsa önceliğin o olacak hediyeden laptoptan önce. Veterineri, beklenmedik sorunları da en az mama parası gibi vazgeçilmez bir şey.

Hem kedim hem köpeğim olsun ama kısırlaştırmayayım, iki kedimin de başına ben yokken bir şey gelsin, aile yardım etmek istemesin, sonra pati destek ol. İnsanların sorgulaması normal, çünkü sorumluluk hissettiğini düşünmüyorlar, hayvana karşı sorumluluk için zipzip'ten ilham almak lazım biraz.
Sosyal ağlarda paylaş

incredibull said:

bob gym'e bütçe ayırabilirken kediye ayıramamasını samimiyetsiz bulmuş forum
ki haklılar

şu ve “zorlasan verirsin ama vermek istemiyorsun” en komikleri oldu okuduğum.
senin için iki kelimem var
ödeme + planı
bobgym’e de keyfimden gidiyormuşum gibi gösterilmiş bir de

bir de şey çok ilginçti, “insanlar sorgulayacak tabii”
ee ben ne dedim zaten, benim mesajlarımın arasında yok mu ginaly’nin bunları tabii ki de sorabileceği. çoğu konuda zaten hemfikiriz abi =)

sanırım size diyecek hiçbir şeyim kalmadı. yazmayın artık siz de boşuna, beni tanımayan herkes ağzında ne varsa kusuyor.

bir tek neutrino gerçekten haklı önceliklerim konusunda, bu konudaki eksiklerimi gidereceğim.

konunun samimi olması için ne yapmam gerekiyordu bilmiyorum. çünkü ailemin para vermek istemediği yanlış, yukarıdaki çoğu şey gibi. o yüzden gerçekten bilmiyorum.

kapatalım konuyu. hadi. =)
Sosyal ağlarda paylaş

Valla ben kendimi duygusuz, tamamen mantıkla düşünen bir adam olarak bilirdim de bu konuyu okudukça aslında görece duyguları önemseyen bir insan olduğumu farkettim, teşekkürler paticik.

ps: OP yardım için irtibata geçmek istersen veteriner vb. fikir alma konusunda yardımcı olabilirim (İstanbul)
Sosyal ağlarda paylaş

Hamur’u Medica’dan alıyoruz şimdi, Haymana yolundaki veterinere götürüyoruz.
30 dakika yolcululuğumuz var, ikimiz de ağlaya ağlaya gideceğiz.

Kendi fikirlerinizi beyan ederken beni dinlediniz mi bilmiyorum
Para sıkıntısını çözmüştük - tanıdık veteriner bularak.

Şu an tek ihtiyacım olan şey aynı deneyimleri yaşamış insanların önerileri. Ameliyat sonrasında nelerle karşılaşabilirim vb.
Sosyal ağlarda paylaş

Holy said:

Valla ben kendimi duygusuz, tamamen mantıkla düşünen bir adam olarak bilirdim de bu konuyu okudukça aslında görece duyguları önemseyen bir insan olduğumu farkettim, teşekkürler paticik.

ps: OP yardım için irtibata geçmek istersen veteriner vb. fikir alma konusunda yardımcı olabilirim (İstanbul)

Troll yapmıyorum ama burada yazılanlar gayet normal geldi.

Senin de kedilerin var ondan dolayı duygusal düşünmen doğal tabi ki...
Sosyal ağlarda paylaş

Yani herkes fikrini söylüyor konu hakkında, ginaly de sert ve düşüncesiz konuşuyor ama ana fikrinde çok da haksız sayılmaz.

Bu durumda ne yapabilirim? Para istemek için açmadım bu başlığı, fakat bağış toplamam gerekecek gibi görünüyor. Nasıl bir yol izleyeyim, bana önerisi olan varsa minnettar olurum.

İlk mesajdan alıntı, istemem yan cebime koy demiş Red kaba tabirle. Öyle gibi sanki?

Akabinde OP'nin buraya özel hayatıyla ilgili döktükleri de bir bir çıkarılmış doğal olarak. Pahalı spor salonu, erkek arkadaşa pahalı hediye, 2 ay önce alınan 3k'lık macbook vs. gibi

Kimse bunları OP'nin yüzüne durduk yere vurmuyor. İnsanlar artık bu bağış, yardım vs. konularında ekstra hassas. Bu şekilde nakit yardım talep eden birinin de bunları göze alması gerekiyor.

Ben para istemedim veteriner bulun dedim vs. diye çevirmeye çalışmış ama konunun açılma sebebinin nakit yardım talebi olduğu aşikar gibi. Ha tabii ki bir veteriner çıkıp getir ben yaparım dese hayır demeyecek OP, dolandırıcı yaftası vurmaya çalışan varsa ayıp ediyor.

Yalnızca öncelik konusu, hani şuyun var buyun var satsana para isteyeceğine, çevrenden acaba yeterince ısrarla istemeyip internette bir post ile istemek daha mı işine geldi gibi soru işaretleri uyandırıyorsa, bunlar kabul edilebilir.

Umarım kedin iyileşir, evlat sevgisi gibi yaşamayan bilemez.
Sosyal ağlarda paylaş

ben bu konuyu panik halinde açtım, bunu da hesaba katmışsınızdır umarım. kesinlikle bir şeyi kıvırayım, istemem yan cebime koy durumu yok aslında.

hamurun röntgenleri çekiliyor şu an, haberdar ederim.

bağış toplasam mıydı konu, sizden para almaya geldim değil. sokak hayvanları besleme projesi için defalarca yayın yaptım ben. bağış toplayacak olsam gene böyle bir etkinlik olacaktı.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...