Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hades

Cokomantis

Öne çıkan mesajlar

5 saat önce, deadwoll dedi ki:

Benim hep progress oluyor runlarda. Ama su cekic seklindeki upgradeler bayagi etkiliyor run'i. En cok chiron bow'u seviyorum bu arada. Cok safe oluyor. Minotaurla oteki elemani en rahat kestigim silah herhalde.

Bu arada act 3 boss'uyla vs en zor act'i bence oyunun.

abi bence en zor kısım fareler zehirli olanlar. bide alevli act

Sosyal ağlarda paylaş

8 saat önce, applev0dka dedi ki:

1 end game bossunu kesebilmek için 30-40 kere tekrar kestiğin bossları gördün mü peki ?

raidlerden bahsediyorsan, raidlerin de şöyle bir açıklaması var: ilk defada o end game bossunu kesme şansın var. sırf o raidi tamamlamak için illa 100 kere oyunu baştan oynaman gerekmiyor. kaldı ki zaten ben questlerden bahsediyorum, multiplayer raidlerden değil.

9jThC4E.jpg

Sosyal ağlarda paylaş

az veya çok, gizli veya göze sokulacak şekilde grind zaten çoğu oyunda var. 

Hades'in getirdiği grind ile hikayeyi birleştirme konusu bence bunun en tatlı uygulanışı. Üstüne bir de silahların modları veya tanrıların buffları falan dediğinde her defasında eşsiz oynayışla karşılaşıyorsun. bir run diğerinin aynısı olmuyor, karşına çıkan bufflara göre sürekli oyun stilini adapte etmen gerekiyor falan bence çok başarılı sistem.

dün gece oynarken mesela ilk defa bow'un charge shot özelliğini kaldırıp yerine rapid fire veren bir buff aldım, anında değişti oyun.

TLoU2 ile aynı sene çıkmasa baya ödül alırdı. 

Sosyal ağlarda paylaş

rogue-lite abi oyun, tekrar olacak illa ki. 100 saatte tamamlanacaksa bütün hikaye, bunun son boss'u 100 saat sonunda kesebilmektense 100 saatte 100 kere kestikten sonra gelmesi ve bunu applevodka'nın dediği gibi hikayeye yedirebilmek daha iyi bence de. ayh gene mi aynısı diyorsanız rogue türevleri sizlik değil bence.

Sosyal ağlarda paylaş

2 saat önce, Cokomantis dedi ki:

rogue-lite abi oyun, tekrar olacak illa ki. 100 saatte tamamlanacaksa bütün hikaye, bunun son boss'u 100 saat sonunda kesebilmektense 100 saatte 100 kere kestikten sonra gelmesi ve bunu applevodka'nın dediği gibi hikayeye yedirebilmek daha iyi bence de. ayh gene mi aynısı diyorsanız rogue türevleri sizlik değil bence.

aynen şu ya

oyun güzel ama yarım saatte filan baydım ben, ölüp dirilip aynı şeyleri yapmak bana göre değil sdf. seven oynasın tabi ❤️

Sosyal ağlarda paylaş

6 saat önce, applev0dka dedi ki:

az veya çok, gizli veya göze sokulacak şekilde grind zaten çoğu oyunda var. 

Hades'in getirdiği grind ile hikayeyi birleştirme konusu bence bunun en tatlı uygulanışı. Üstüne bir de silahların modları veya tanrıların buffları falan dediğinde her defasında eşsiz oynayışla karşılaşıyorsun. bir run diğerinin aynısı olmuyor, karşına çıkan bufflara göre sürekli oyun stilini adapte etmen gerekiyor falan bence çok başarılı sistem.

dün gece oynarken mesela ilk defa bow'un charge shot özelliğini kaldırıp yerine rapid fire veren bir buff aldım, anında değişti oyun.

TLoU2 ile aynı sene çıkmasa baya ödül alırdı. 

everspace de bu ayarda tavsiye ederim

Sosyal ağlarda paylaş

oyunun en büyük derdi çok ışıklı efektler. 3-4 şey üst üste binince yok zeus'un yıldırımıydı yok ares'in punishment'ıydı derken mob'ların yaptığı attack'ları göremiyorsun.

bi hades bi de ded cells =(

Cokomantis tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Spoiler

Az önce uzun aradan sonra ilk defa oynadım, baya da iyi ilerlerken charona denk geldim bir yerde. Arkasında altın çantası vardı hemen atladım kanka allah razı olsun diye ssdfgds ağzımı yüzümü dağıttı zor da olsa kestim ama 2 tane defianceımı yedi 300 gold için değmedi resmen. 

Charon gold sack, denk gelmediyseniz açmayın derim

Liebe tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

9 saat önce, Liebe dedi ki:
  Gizli içeriği göster

Az önce uzun aradan sonra ilk defa oynadım, baya da iyi ilerlerken charona denk geldim bir yerde. Arkasında altın çantası vardı hemen atladım kanka allah razı olsun diye ssdfgds ağzımı yüzümü dağıttı zor da olsa kestim ama 2 tane defianceımı yedi 300 gold için değmedi resmen. 

Charon gold sack, denk gelmediyseniz açmayın derim

Questi geliyor sonra bunun, iki kez ustuste istiyor sdf

Sosyal ağlarda paylaş

14.5 saatte kestim Hades'i. Sonra 2. gameplay'de de kestim Hades'i. Bir kez mekaniklere alışınca yokuş aşağıymış sanırım. 2. kesişimde heat'le kestim hatta.

Oyunun tekrarlayan gameplay'ini cidden iyi yedirmişler hikayeye. Uzun zamandır beni en çok eğlendiren single player oyun oldu. Her şeyi full'lemeye bünyem dayanmaz ama götürür bir 20 30 saat daha muhtemelen.

Theseus için en iyi taktik önce Minatour'u kesmek bu arada. Sonrası çok kolaylaşıyor fight.

Sosyal ağlarda paylaş

Ben Hades'i kesmeye zorlamayi biraktim ya, farkli silahlari farkli boon'lari deneyerek daha cok egleniyorum. En son aspect olayini actim daha bi eglenceli oldu, mesela shield'in Zeus aspect'iyle baya bi eglendim, hatta Hades'in bi gidim cani kalmisti da benim hanim o esnada gelip onumdeki su bardagini alinca dikkatim dagildi da oldum sdfgsd

Oyun baya bi grind'a dondu ama, hizli grind yapabilcek bi silah/boon kombinasyonu bakicam. Bi de titan blood lazim baya, yeni silahlarla Fury kesmek ve nerden ciktigini hatirlamadigim ambrosia ile satin almak disinda bi yontem var mi

Sosyal ağlarda paylaş

Birinci kez kestikten sonrasi hakikaten hersey yokus asagi. 

Oyunda 2 tane, tabii sans da yaver giderse build var. Athena ile divine dash, hermes in extra dash ve attack speed/move speed, artemis in crit bonuslariyla birlikte thanatos keepsake de kullanarak terminator mode aciliyor silahtan bagimsiz. Athena, hermes utility; artemis veya zeus attack boonlari topladiktan sonra baba dovusun zorlugu babanin summonladiklarina gore degisiyor. 

Ikinci hileli build da adamant rail ile birlikte zeus lightning attack, + jolted bonusu. Gerisi keyfe gore. Hele bir de burst&unlimited ammo upgrade ini de alinca IDKFA yazmis gibi oluyor oyuna. 

Sosyal ağlarda paylaş

Ben poseidon knockback + duvara sıkışınca dmg bonus + rapid shot + triple shotla bitirdim 2. run'ı saçma kolaydı. Haritada ne kadar mob varsa duvara sıkışıyor, hiç bir şey cast edemiyorlar ve 600-1k arası dmg yiyorlar her attackta sdf. Boss'larda dmg biraz az kalıyor ama boss'lara knockback'li attackla vurunca %30 falan daha fazla dmg veren bi boon vardı, onu stackledim. Bir de aphrodite'in call'u 3.5k falan vuruyor, hades fight'ta iki kez full'ledim. Tek tuşla %20'den fazla hp siliyor sdf.

Şimdi bi kılışla bitiricem bakalım.

Sosyal ağlarda paylaş

Titan blood toplama işi Hades'i kestikten sonra kolaylaşıyor bu arada, Hades kesmeden ancak trade'le blood elde edilebiliyor bir süre sonra, onun da sınırı var. Hades'i kesince heat arttıra arttıra blood düşürmek mümkün oluyor düzenli olarak. Ben hiç blood olmayan silahla bitirdim bu arada oyunu, çok gerekli değil sanırım ilk run için.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...