Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

140journos

Deathblade

Öne çıkan mesajlar

sipeyskeyk said:

Olsun diyoruz olm işte, tarım önemli diyoruz.

Bir de kürt çocuklarına türk çocuklarıyla aynı imkanlar sağlansın diyoruz, ama o ayrı konu.

Kürt çocuklarına aynı imkanlar sağlanıyor zaten. Aradaki fark Türk çocukları Karadenizde başka illerde zor koşullarda okula giderken Kürt çocuklarını ailesi 5kmdeki okula yollamayıp ama bizim okulumuz yok :( devlet atasın biz maaş veririz diyor. Ha çocuk gitmese de olur hayvancılık, tarımla uğraşırken işgücü lazım çocuk demek beleş işgücü demek.

Amacı konuyu irdelemek değil sol tandanslı demagoji olan vasıfsız internet gazetecileri de bunun videosunu çekip ATANAMAYAN ÖĞRETMEN clickbaitiyle paylaşıyor.

Benim gözümde ırkçı sağcı ideoloji ne kadar leşse şu solculuk da o kadar leş.

Ha bi de bu kanala boş deyince rage'e giriyor insanlar. Adamların yaptıkları videoların amacı zaten bir şeyi sorgulamanız veya düşünmeniz değil, dizi gibi 10 dakka izleyip hissettirilmesi istenen duyguları hissedip konuyu kapamanız.
Sosyal ağlarda paylaş

Her youtube kanalının amacı konuları irdelemek mi olmalıdır?

5 km olduğunu nereden biliyorsun yolun? Aladağ'da devletin göz yumduğu kaçak yurtta ölenlerin bazıları ilçe merkezine 40 km uzaktaki köylerinde gömüldü. Bir de orası Adana, sosyo-ekonomik olarak Türkiye ortalamasının üstünde bir il.
Sosyal ağlarda paylaş

µh said:

sipeyskeyk said:

Olsun diyoruz olm işte, tarım önemli diyoruz.

Bir de kürt çocuklarına türk çocuklarıyla aynı imkanlar sağlansın diyoruz, ama o ayrı konu.

Kürt çocuklarına aynı imkanlar sağlanıyor zaten. Aradaki fark Türk çocukları Karadenizde başka illerde zor koşullarda okula giderken Kürt çocuklarını ailesi 5kmdeki okula yollamayıp ama bizim okulumuz yok :( devlet atasın biz maaş veririz diyor. Ha çocuk gitmese de olur hayvancılık, tarımla uğraşırken işgücü lazım çocuk demek beleş işgücü demek.

Amacı konuyu irdelemek değil sol tandanslı demagoji olan vasıfsız internet gazetecileri de bunun videosunu çekip ATANAMAYAN ÖĞRETMEN clickbaitiyle paylaşıyor.

Ha bi de bu kanala boş deyince rage'e giriyor insanlar. Adamların yaptıkları videoların amacı zaten bir şeyi sorgulamanız veya düşünmeniz değil, dizi gibi 10 dakka izleyip hissettirilmesi istenen duyguları hissedip konuyu kapamanız.

inanilmaz haksizsin, ben basta trollluyorsun sanmistim

atv'de iki tane ip kopru uzerinden okula giden cocuk gordun diye 10 metre kar altinda kapali yoldan okuluna gitmek zorunda olan cocuklarin cektigini 'nesi var annesi arabayla biraksin xd' sigliginda elestirmen muazzam, ayni belgeseli gidip artvin'in koyunde de cekersin istersen, bunu cok 'solcu' bulduysan git onu da sen cek.
Sosyal ağlarda paylaş

5 kilometreyi videoda adamin kendi soyluyor, ben uydurmuyorum.

kendim solcu oldugum icin sol bakis acisiyla veya devlet elestirisiyle bir sorunum yok ama bayagi ideolojik salakliga karsiyim. Anadolunun heryerinde insanlar ayni sartlarda cocuklarini okuturken bunlar yilda 1 ay yollarin kapandigi oluyor diye toptan cocugu okuldan aliyorsa kimse gelip bunu savunmasin. kapali degilken gitsin o zaman madem bu kadar yatiliya karsilar.

benim abimler bu cocugun yasindayken anadolu lisesine gitmek icin gunde 90km yol yapiyorlardi gitgel otobusle kendi baslarina.

adamlar cocugu okuldan almislar, is yaptiriyorlar baska hicbir sey degil
Sosyal ağlarda paylaş

µh said:

karadeniz bölgesindeki tüm köy çocukları km lerce uzaklıktaki okullara gidebiliyor,ya da doğudakilerin tümü gitmiyor! böyle bir sonuca ulaşabileceğimiz sağlam istatistiksel veriler var mı? sorun yalnızca mesafe değil ayrıca. hava koşulları, katedilecek yol koşulları, gidilen okullardaki koşullar, v.s...

insanların çaresizliğini çok etkileyici bir şekilde, duygu sömürüsü yapmadan anlatan kaliteli, güzel bir çalışma olmuş. eminim bu çaresizliği yaşayanlar yalnızca doğudakiler, ya da kürtler değil.

videoların mutlaka sorgulatmak ya da düşündürtmek gibi bir amaçları olması gerektiğini sanmıyorum. ama bu video (duygulara hitabedebilmenin yanısıra) düşündürtüp sorgulatmayı olabilecek en etkin şekilde beceriyor bence.
Sosyal ağlarda paylaş

tasimali egitimin bir de su acisi var

https://eksisozluk.com/entry/55513009

her koye ogretmen gondermeyip okul kurmamak kucuk tayyipler veya gerillalar yetistiren milliyetci/ayrilikci/musluman koyleri yaratmaya da yardimci oluyor. evinden ayri kalip bir suru rastgele insanla kaynasamayan cocuklar 6. siniftan sonra koye dondugunde 20 yasina gelince sucluyu devlet bilip 'biz doguluyuz diye bize bakilmiyor' diye daga cikabiliyor.

ulkenin tekrar bir GAP pivotuna ihtiyaci var, teroru ile, elektrigi ile yapilmayan tarimi ile kayiplar cok buyuk.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
sorun yalnızca mesafe değil ayrıca. hava koşulları, katedilecek yol koşulları, gidilen okullardaki koşullar, v.s...

dogudakilerin (benzer kosullar altinda olsa dahi) cocuklarini okula gonderme konusunda cok taraftar olmadiklari ortada.

sikinti biraz devletin onceden yaratmis oldugu algida.

bu arada okullasma oranlarinin istatistiklerine baktiginizda istanbul'da ilkokul icin soyluyorum ogretmen basina dusen ogrenci sayisi ile guneydogu arasinda inanilmaz bir fark gormeyeceksiniz mesela.

ortaogretimde okula gitme orani ise soyle bir ilginclik var, artvin gibi yerlerde okula devam eden ogrenci orani agri gibi yerlerden cok cok fazla. bu sadece ulasim sikintisi degil, ailelerin de tercihlerine isaret eden bir olay.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra ...
On 05.02.2019 at 12:03, Fin dedi ki:

maximum 35 yasinda ne kadar eski veya üst mertebe olabilir sdg

ha abi bunu yeni görmüşüm. bana söylendiğine göre videolarındaki eski yılların kaset görüntülerini falan zaten youtubedan bulamayacağını kanalların arşiviyle alakalı baya bi ilgili birisi olduğuydu. ya bi şekilde kendi ya da çevresi bilemiyom.

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
  • 2 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...