Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

En lightweight gui li linux distro

reyou

Öne çıkan mesajlar

Simdiye kadar hep ubuntudan gittim, virtualbox da 4gb ram den az verince
Boguluyo kerata. 6gb fln verince anca adam oluyo.

Icine kubernetes fln kurabilecegim, gui olan ve minimal ram kullanan ve ubuntu ile ayni shell command lerinden anlayan distro var mi bildiginiz?

Her birine 3 gb verip iki tane yan yana calistirmak istiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

ya aciyorum vscode u sudo olarak, kubernetes in fln 234234 satir configurasyonu oluyo, bunun ustune, ufak node.js / nginx app leri fln var, onlari cillop gibi degistiriyorum.

yoksa consoldan yapmaya kalksam 2 saate felc eder adami, gui o yonden cok iyi. daha dogrusu sadece vs code / browser yeter iste de, oyle iste.

su linux lite baya saglam bisiye benziyo, 800 mb istiyo, geri kalan 2gb i servislere versem, ohoyyo.
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
ya ben linux lite ile islandim resmen, adamlar tam windoz cocuklari icin yapmislar herseyi ile.

Sag tikla, run as a root var lan VS code icin daha ne isterim, hemde debian. yalarun asldkfja

Linode olayina bi bakim enteresan birseye benziyo. tesekkur ettim. ama offline calisamamak sikinti. otobuste fln ben nerdlik yapip arada acasim geliyo.

Adapter geldi bugun, yarin denicem bakalim bi linux lite kurmayi nasi performans vericek, ve cikarip evdekine takinca calisacak mi.

https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/81kc%2BFSv18L._SL1500_.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...

Puppy linux , Tiny Core, Sparkly linux , Lubuntu. Yapıştır gitsin, favorim Lubuntu dur. Daha user friendly diğerlerine göre. Antix i de eklemek lazım, debian based. Da sen zaten Linux Lite yi kullanmaya başlamışsın artık.

Quo-Vadis tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

linux lite iyi de, virtual box sapitiyo bazen o sikinti. ozellikle save session olup, 3-5 gun sonra geri dondugumde, noluyo lan? hangi yildayiz moduna giriyo.

su kahrolasi online linux vm ler bir ucuzlasa da, hic dusunmeden yillik subscribe olsam, vursam kamciyi.

ama bana da GUI sart, eski kafayim ben, tiklicam saga sola, linux a RDP gelmedigi surece SSH ile ugrasamam simdilik aslkdfj

Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...