Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Takside POS dolandırıcılığı

Fin

Öne çıkan mesajlar

selam
istanbul'da yaşayıp taksi ödemelerini kredi kartiyla yapanlar özellikle dikkat etsinler
ayın 11inde başıma geldi çok önemsemedim heralde hallolur diye dusundum pek olmadi.
Tuzla köprüsünden taksiye bindim marinaya kadar gitmem gerekti yol yaklasik bi 10km falan tutuyor.
çeşitli dönüş kaçırmalar sonunda 20dakika içinde ulaştım lokasyona baya bir acelem vardi aslinda taksimetre yaklasik 39lira tuttu para üstü bozuk parasinin olmadigini söyleyince daha fazla geç kalmamak icin kartla ödeyeyim dedim bari(son bir aydir yogun sekilde iş gereği taksi kullaniyorum pek memnun olmuyorlar kartla ödemeden cunku 1 gün sonra para hesaba geçtiğini söylediler) bi anda 409 lira gibi bi tutar çekti durakten iade yapabileceklerini söyledi telefonunu plakayi aldim bi an önce inmek zorunda kaldim.

gereksiz uzatmayayim web siteleri bu: http://www.taksidepos.com/ 90lira ustu tutarlari sifresiz ve temazsiz cekemeyeceklerini de belirtmisler gereksiz bi suru uzadi olay dikkat edin patiler :3

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Yurt dışında bazı ülkeler hala bizdeki gibi PIN'i kullanmıyor. Bankaya göre değişiyor ama bazıları direkt bu işlemleri onaylamıyor. Bu arada geçmiş olsun abi, imza atmadığın için hukuki açıdan sorun olmaması gerekiyor. Kimseye güven kalmadı, bence mümkünse kredi kartı işlemleri için Bitaksi veya Uber tercih edilmeli.
Sosyal ağlarda paylaş

peki alamadın mı paranı geri? 39 tl'yi 409 yazmak nedir ayrıca. nası bişimiş o öle. sen de kartının şifresiz çekme limitini düşür bu arada, default 30-50 tl gibi bişi olsa gerek diye hatırlıyorum ben bu arada. şifresiz nası 400ü çekiyo onu da anlamadım

Jeeztro said:

405 euro ödedim almanyada otele
şifresiz

yurtdışı olmasıyla ilgisi var mı bilmiyorum
türk bankası kartıyla yaptım

yurtdışında şifre kullanmıyorlar genellikle
Sosyal ağlarda paylaş

Auril said:

O zaman pos makinesine anteni takıp gidiyorum ben yurtdışına

dogru duzgun butun cuzdanlarda rfid var artik o temassiz cakalligini yaptilar yurtdisinda yillar once baya agir onlemleri var.

Hukuk falan pesinde degilim aslinda aksamina yurtdisi ucagim vardi cok takip edemedim bankayi aradim ama islemi iptal etme yetkileri olmadiklarini soylediler. Taksidepos o kadar amatorki zaten whatsapp numarasina pos sliplerini attim itaksi bitaksi butuh taksicilerin kullandigi pos odeme yontemi guya.

ilk gun taksici kardesim yogun bakimda dedi sonraki gun cenazemiz var dedi bi yandan uzuldum adama sonra baktim beni blocklamis haha
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...