Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Not almalık, kalemli, ucuz tablet

ZaugnaKhaldun

Öne çıkan mesajlar

ZaugnaKhaldun said:

Ofiste bakkal defteri taşımaktan yoruldum, sadece not almakta kullanacağım, kalem desteği olan tablet tarzı bir şey arıyorum. Ucuz yollu, sadece bu amaca hizmet etmek için kullanılacak bir şey var mıdır tavsiye edeceğiniz?

denemedim, tanistigim bir arkadasin urunu:
https://www.outliersnotebook.com.tr/
Sosyal ağlarda paylaş

Win10lu küçük tabletler bu konuda çok iyi, office falan da yükleyince direk onenote a atıyorsun notları, tüm cihazlarından erişebiliyorsun falan çok kullanışlı. Şirket clouduna bağlayınca mis gibi verimlilik cihazı olmuştu benim için, excel mexcel hepsi nativede sağlam çalışıyor zaten tüm işlerimi onunla yapıyordum.

AMA

bendeki asus win8 zamanından kalma ve win10a geçtikten sonra kalem sürücüsü bi çalışıyor bi bozuluyor, eskiden gözbebekim olan alet tüm güvenilirliğini kaybetti yatak başı tableti oldu. O yüzden tavsiyem böyle bişey alacaksan türkiyede satışı, haliyle desteği olan bi ürün tercih et kalem malem bozulursa diye.
Sosyal ağlarda paylaş

Goering said:

ZaugnaKhaldun said:

Ofiste bakkal defteri taşımaktan yoruldum, sadece not almakta kullanacağım, kalem desteği olan tablet tarzı bir şey arıyorum. Ucuz yollu, sadece bu amaca hizmet etmek için kullanılacak bir şey var mıdır tavsiye edeceğiniz?

denemedim, tanistigim bir arkadasin urunu:
https://www.outliersnotebook.com.tr/

İlk başta mantıklı görünüyor da pratik değil aslında. Tek olayı mikrodalgada silinebilir bir defter olması (kalemden mi yoksa defterden mi onu kestiremedim, muhtemelen kalemle ilgili). Uygulaması bedavaymış, indirip herhangi bir defterle kullanmak mümkün eğer ben bir detayı kaçırmadıysam.

Üstelik notları scanleme, defteri mikrodalgada silme vs. gibi bir sürü ek uğraş getiriyor. Bunlarla uğraşacağıma notlarımı defterde saklar, defter bitince yenisini alır geçerim.
Sosyal ağlarda paylaş

aynen
lazim olan notu, grafigi foto cekiyorum zaten

ordan gonder hemen iste slack ile mail ile ne ile gonderiyorsan.

benim toplanti notlari mesela, kendi grubumuzda fln hep not deftelerine yaz, foto cek mail at seklinde gidiyordu.

anca cok ust mevkiiler ile paylascaksak klavye de yazip geciriyordum.

hatta cogu zaman adam whiteboard a ciziklio bisiler mesela, not alip notun icine ek o whiteboard resmini koyuyordum fln cillop.

herkesin yontemi kendine pratik, amaa bence kagit kalem gayet yeterli.
Sosyal ağlarda paylaş

"roket adam" said:

UFak bi 12 inç macbook'um var, bu tarz işler için onu kullanıyorum, o da olmadı ayak üstü bir şeyse telefona not alıyorum. Kullandığım uygulama evernote.

Yazarak not defteri biriktirmek aşırı saçma geliyor çünkü ctrl-f yapamıyorsun. Bildiğin çöp yani eski defterler.

amma not defterleri toplantıda daha çalışkan gösteriyor
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...