Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

i5 8600k + 16GB Ram + 1060 6GB Gaming X PC

Cacik

Öne çıkan mesajlar

Daha uzun olan bir üst modeli kabul ediyormuş, bu etmiyormuş ahaha

Niye böyle kasalara para veriyorsunuz ki open-air coolerlı GPU pişecek içinde. Güç çeken 1080Ti falan koysan 90C'de gezmeye başlar.

Kasanın içi temsili:

https://cdn.pcpartpicker.com/static/forever/images/userbuild/214839.dc3ebc114281450dcd7f409d38f0d827.1600.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

Bright said:

Daha uzun olan bir üst modeli kabul ediyormuş, bu etmiyormuş ahaha

Niye böyle kasalara para veriyorsunuz ki open-air coolerlı GPU pişecek içinde. Güç çeken 1080Ti falan koysan 90C'de gezmeye başlar.

90 dereceden ne kadar eminsin?
Napıyorsun güne başlarken , kime sarsam mı diyorsun?
Sosyal ağlarda paylaş

Tr den toplanmis sistem icin niye yurtdisi fiyatlarini baz aliyoruz ben de merak ettim?

Gtx 1060nin baya dusuk guc tuketimi var .Gaming x serisi de en iyi coolera sahip vga lardan biri , itx kasa da bile baya ferah calisir.

Noctua nin en dandik fani bile low-end kavraminin baya uzaginda.
6 gb 1060 gtx icin min req 1080p karti falan demek baya cahil isi, troll postu degilse cok dramatik olmus.
Sosyal ağlarda paylaş

Dark_Soul said:

Tr den toplanmis sistem icin niye yurtdisi fiyatlarini baz aliyoruz ben de merak ettim?

Gtx 1060nin baya dusuk guc tuketimi var .Gaming x serisi de en iyi coolera sahip vga lardan biri , itx kasa da bile baya ferah calisir.

Noctua nin en dandik fani bile low-end kavraminin baya uzaginda.
6 gb 1060 gtx icin min req 1080p karti falan demek baya cahil isi, troll postu degilse cok dramatik olmus.

Çünkü ikisi de aynı parça?

GTX 1060'ın düşük tüketimi var dedim ben de zaten. Yüksek tüketimi olan bir kart takıldığında o kasa fırına döner. AIB open-air cooler'ların GPU üzerindeki performansı tamamen kasanın soğutma performansına bağlı ve hepsi ince fanlar kullandığı için fazla güç çeken GPU'lar için çoğu zaman yetersizler. Bu tarz open-air coolerlara giren havanın sıcaklığı her 1 C arttığında, GPU'nun sıcaklığı da 1 C artacaktır. Bu kasada da dizayn itibariyle hava sirkülasyonu olmadığı için soğutma performansı çok kötü olacaktır.

Noctua'nın fanları oldukça kötü, kimseye tavsiye etmem. Özellikle A serisi fanları pervane lokasyonu itibariyle dizayn hatası içerdiği ve revize edilmedikleri için pull olarak monte edildiklerinde pervaneyle komponentler arası mesafe idealin altında olduğu için ekstra gürültü yapıyorlar. En basitinden D15 manual'ini incelersen push/push olarak takılmasını öneriyor içinden çıkan fanların Noctua çünkü pull/pull taktığında saçma sapan ekstra gürültü yapıyorlar. Aynı fanlar kasalara intake olarak takıldıklarında da aynı sorunu filtrelerle yaratıyorlar. Bunun harici Noctua fanların ses profili alternatiflerine göre çoğunlukla daha kötü ve kulakta rahatızlık yaratıyorlar. BeQuiet!, Thermalright, Phanteks fanlar çoğu zaman daha uygun fiyata daha komforlu soğutma sağlayacaklardır.
Sosyal ağlarda paylaş

"Tip clearance" orada bahsettikleri, fanın kasasıyla pervane kanatlarının uçları arasındaki mesafe. A12x25 diye de geçiyor, sterrox da deniyor onlara, sadece 120mm için ürettiler. GT'lere benziyor dizaynı. Benim bahsettiğim pervane yerleşimi kötü olduğu için pull konfigürasyonda ekstra ses yapanlar A14/A15'ler.

Statik basıncın yükseği alçağı yok pek, gerekli miktarı var. Filtrenin 1.5mm H2O basıncını kırabilmesi gerekiyor fanın düzgün hava akımı sağlayabilmesi için. Bu yüzden fan radyatör üzerinde de kullanılsa, sistemde radyatör olmadan sadece hava filtresinin basıncını kırmak için de kullansan belli bir miktarda statik basınç üretebilmesi lazım düzgün hava akımı yaratabilmesi için. "Air-flow optimized" vs. diye geçen fanlar çöp de diyebiliriz PC'ler için.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...