Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

hiç iyi bir fikir değilmiş

Sufi

Öne çıkan mesajlar

bahçeli bir evim olsun, kapıma gelen hiç bir kediyi geri çevirmeyim diye hayalini kurardım hep. kedilerimi gömmekten gözümde yaş kalmadı. aklınızda olsun böyle düşünen varsa ikinci kez düşünsün. şehrin göbeğinde kalıp hiç kedi görmeden yaşamak varmış.
Sosyal ağlarda paylaş

haklısın feamer de çok fazla açıklanacak bir şey yok aslında. yemeklerini sularını vermeye yetişiyorsun kaç tane olursa olsun ama kış gelince işler bozuluyor. ne yaparsan yap hastalanıyorlar, tedaviler ucuz değil ama işte elimizden geldiğince kendi hallerinde bırakmıyoruz. yine de atlatamayanlar oluyor. geçen sene kışın da böyle olmuştu, ama daha az kedim vardı ölen de az olmuştu. bu sene şimdiden 3 tane öldü gözümün önünde. annesinden ayrılmadan ölen 7-8 taneyi saymıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben evinde kedi besleyen birisi olarak sokaktaki kedilerin bu denli beslenmesini pek doğru bulmuyorum.

Hem sayıları hızla artıyor hem de kendileri beslenemiyorlar alıştıktan sonra. Bir de tabii hepsi iç içe olunca bulaşıcı hastalıklar hızla yayılıyor.

Benim evim ana cadde üzerinde, apartmanın yanında bahçe var. Kadının bir tanesi sokakta ne kadar kedi varsa beslemeye çalışıyor. Özellikle yavrulama dönemlerinin sonrasında caddede bir sürü kediye araba çarpıyor; arada muhtemelen birileri zehirliyor; köpekler öldürüyor; çöp kutusunda sıkışıyorlar falan çok üzülüyorum. Bazen rastgele camdan bakarken yolda arabanın çarptığı bir kedi görüyorum, cidden çok kötü bir duygu.

Herkes iyi niyetle besliyor kedileri, benim de hoşuma gidiyor çevremde kedi görmek vs. ama onlara iyilik yapmadığımızı düşünüyorum artık.
Sosyal ağlarda paylaş

maalesef aynı fikirdeyim artık. şu yukarıda anlattıklarını hepsiyle birebir muhatabız. sürekli beslenince yemek aramak için dışarıya pek gitmedikleri doğru ama genelde 1.5 yaşını falan geçince biraz palazlanıp çıkmaya başlıyorlar ama yine de bağımlılar. normalde kediler birbirlerine pek sokulmazlar, aynı bölgenin kedileri arasında bir dokunulmazlık anlaşması gibi bir şey oluyor, elleşmiyorlar birbirlerine ama birbirlerine sokulup yatmıyorlar da. ama bizdeki gibi bir durum olunca ileri derece bir barış yapıyorlar ve birlikte yatıp kalkmaya başlıyorlar. tabi hastalık yayılma riski de inanılmaz artıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
deadwoll said:

Benim evim ana cadde üzerinde, apartmanın yanında bahçe var. Kadının bir tanesi sokakta ne kadar kedi varsa beslemeye çalışıyor. Özellikle yavrulama dönemlerinin sonrasında caddede bir sürü kediye araba çarpıyor; arada muhtemelen birileri zehirliyor; köpekler öldürüyor; çöp kutusunda sıkışıyorlar falan çok üzülüyorum. Bazen rastgele camdan bakarken yolda arabanın çarptığı bir kedi görüyorum, cidden çok kötü bir duygu.

Kadin bir Khorne sampiyonu olabilir gibi geldi bana. When life gives you kittens misali.

https://i.kym-cdn.com/photos/images/newsfeed/001/253/366/04b.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
  • 2 hafta sonra ...

bir veteriner hekim olarak belirtmek isterimki; siz elinizden geleni yapmışsınız beslemişsiniz ve ilgilenmişsiniz daha fazlasını yapamazsınız, ben yapamıyorum hepsini kurataramıyorum siz hiç yapamazsınız. malesef doğanın kanunu bu birşekilde dengeyi kendi buluyor.

dışarda beslemeye gelince, dedikleriniz eğer onların yaşacak alanlarını ellerinden almasaydık doğru olabirdi. yaşayacak alanmı bıraktık kediye köpeğe beslenecekleri rahat rahat barınacakları alan varmıki? yok... o nedenle besleyin en azından su verin.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...