Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Display Port sorunu

khalad

Öne çıkan mesajlar

MSI MAG27CQ aldım black friday zamanı bu güne kadar herhangi bir problemi yoktu ancak bugün birden monitör açılmasına rağmen display port tan görüntü alamamaya başladım. Monitör e hdmi filan bağlayıp kontrol ettim gayet çalışıyor sonra biraz uğraştım ve display porttan tekrar görüntü almaya başladım. Bu tarz sorun yaşayan var mı ? Eğer ki bu sorun kalıcı ise iade süresi dolmadan iade edeyim diyorum monitörü.
Sosyal ağlarda paylaş

"biraz uğraştıktan sonra tekrar görüntü aldım" demişsin ya, o uğraş nasıl bir uğraş? portları tak çıkar itele kakala yaparak mı görüntü aldın, yoksa kasadan mı işlem yaptın. yeni bir DP kablosu ile denemeden de anlamak olmaz.

bu modelde taş gibiymiş lan. VA panel, 1440p falan tam aradığım. ne kadar saydın?
Birde önceki monitörünün TN panel olduğunu varsayıyorum, VA ile renk farkı açısından bariz anlayabildin mi? Gerçekten IPS renklerine yakın mı VA panel?
Sosyal ağlarda paylaş

DisplayPort'un çeşit çeşit handshake problemi var, görüntü alamaman monitörde bir sorun olduğu anlamına gelmiyor. HDMI'da sorunsuz çalışıyorsa sıkıntı yüksek ihtimal DP kablosundadır.

Handshake'in bir gün olup ertesi gün olmaması monitörde sorun olduğu hissini uyandırabilir ama kablodadır sıkıntı. Ben de çözene kadar kafayı yediydim.

Şu kabloyu tavsiye ederim, benim sorunlarımı çözdü(Vega64/MG278Q).
Sosyal ağlarda paylaş

stormeagle said:

"biraz uğraştıktan sonra tekrar görüntü aldım" demişsin ya, o uğraş nasıl bir uğraş? portları tak çıkar itele kakala yaparak mı görüntü aldın, yoksa kasadan mı işlem yaptın. yeni bir DP kablosu ile denemeden de anlamak olmaz.

bu modelde taş gibiymiş lan. VA panel, 1440p falan tam aradığım. ne kadar saydın?
Birde önceki monitörünün TN panel olduğunu varsayıyorum, VA ile renk farkı açısından bariz anlayabildin mi? Gerçekten IPS renklerine yakın mı VA panel?

O biraz uğraş hdmi taktım görüntü geliyormu gelmiyor mu diye baktım,sonra 3 tane port var hepsini gezdirdim kabloyu tam türk işi kabloyu söktüm taktım açıldı. Büyük ihtimalle kablo ile alakalı olabir ama alalı daha 17 gün oldu bu da içinden çıkan kablo.

Bir önceki monitörüm Samsung'un 5 ms 60 hz TN panel eski bir monitörü idi. Arada bariz bir fark var onu kesinlikle söyleyebilirim. IPS ile kıyaslamadım ama TN panel ile arasında ciddi farklar var yanyana koydum monitörü öyle baktım. Black Friday günü 2400 e aldıydım.

Bright said:

Şu kabloyu tavsiye ederim, benim sorunlarımı çözdü(Vega64/MG278Q).

Sorun dediğin gibi kablo kaynaklı olabilir, ama işte kutu içinden çıkan içeriğin bu kadar kısa zamanda bozulmuş olmasını aklım almadı. Şu anda çalışıyor ama ekstra bir kablo alabilirim ne olur ne olmaz dursun kenarda.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...