Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Zincirleme Trafik Kazası ve Perte Çıkma Hk.

orc_lord

Öne çıkan mesajlar

Karşı tarafı trafik sigortası, kendi hasarını kasko karşılıyor.

Geçmiş olsun abi, benim çok şükür henüz kaza tecrübem yok o yüzden ne desem yanlış olur. Bu tip konularda benzer bir tecrübesi olan kişilerden dinlemek daha mantıklı sanki.

Ama arkadan çarpanın bu kadar ucuz kurtulabilmesi şaşırtmıyor bu ülkede, sen hiç olmazsa dürüst davranmışsın.
Sosyal ağlarda paylaş

kasko karşı tarafı da karşılar,
kaskoda ihtiyati mali sorumluluk mu ne öyle bişey yazar, genelde bi 70-80k falan olur. bokunu çıkarıp bunu limitsiz yapanlar da var.

ancak değer kaybını bu madde karşılamaz. onun için ayrıca değer kaybı klozu gerekir ki onu da içeren poliçeler var.

bu arada geçmiş olsun
Sosyal ağlarda paylaş

Çok geçmiş olsun.

Kasko / Trafik durumu nedir? Kasko yok muydu senin arabada?

Benim bildiğim kadarıyla kasko ve trafik varsa ne olursa olsun hiç bir masrafın senin cebinden çıkmıyor olması gerekmekte.

Ben bir motosiklete arkadan çarptım örneğin, kendi arabamı kasko karşıladı, karşı tarafın motosiklet çöpe gitmiştir heralde bilmiyorum bile ne yaptılar. Hiç bir para istenmedi benden.

Bu arada yukarıda bir arkadaşın dediği doğru, farın tırnakları kırılsa dahi değiştiriyorlar. Benim arabada da başıma gelmişti sağlamdı niye değiştiriyorsunuz lan diye itiraz ettim hasar şişmesin diye ama eksper düzgün bir şekilde açıkladı ve değişmesi gerektiğini belirtince okey demiştim.
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
Kasko yaptırırken ucuzuna kaçmamak, dandik sigorta şirketleriyle çalışmamak gerekliliği buradan geliyor işte.

Bir tanıdığın da başına gelmişti olabilecek en ucuz kaskoyu yaptırıyordu. Sonra uğraştı durdu.

Kaskolarda avukatlık bedelleri vs de var.

Can kaybı olmasın da kazadan iki araba da pert çıksa bile ceketini alıp gidebilme lüksünüzü düşünün öyle kasko seçin.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Aradan vakit geçti, diğer yazılanları şimdi gördüm. Teşekkürler tekrardan herkese :)

Araç 2000 model olduğu için kaskosu mevcut değil. Eski model Mercedes'ler için piyasada kasko yapan bir şirket varsa önerilere açığım. En son Allianz ve Anadolu ile görüşmüştüm, 15 yaşına kadar yapıyorlardı.

İstanbul'daki tamirciler ve tabii ki eksperler birbirinden daha çakal durumda. Aslında yıllardır bakım için hep aynı yere götürüyordum. Bu arada perte çıkarmaya gönlümüz el vermedi. Arabayı Ankara'ya yolladık, tanıdığımız servis inceleme yaptı. Başka bir eksper üzerinden sigorta şirketi ile görüşerek alınabilecek maksimum tutar üzerinden anlaşmaya vardık. Serviste değişecek parça, tamir ve işçilikle yeterli olacağını hesapladı. Kısacası tamir süreci başladı, çok özledim. Arabasızlıkta zormuş :(
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...