Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Avengers Endgame (2019)

sleepingdeath

Öne çıkan mesajlar

Abi biraz da Turkceye agirlik verseydiniz de yazilani anlasaydiniz. Olay iyilik kotuluk degil zaten produksiyon kalitesi oturmus iyi filmler cikiyor ama esprileriyle, tansiyonun dusup cikma siralamasiyla vs. hepsi birbirinin ayni. Siradaki film icin heyecanlanmayi garipsiyorum.

µh tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

5 dakika önce, µh dedi ki:

Abi biraz da Turkceye agirlik verseydiniz de yazilani anlasaydiniz. Olay iyilik kotuluk degil zaten produksiyon kalitesi oturmus iyi filmler cikiyor ama esprileriyle, tansiyonun dusup cikma siralamasiyla vs. hepsi birbirinin ayni. Siradaki film icin heyecanlanmayi garipsiyorum.

Çünkü uzun soluklu bi hikayenin sonu geliyor.

Sosyal ağlarda paylaş

3 dakika önce, µh dedi ki:

Yani benzer olduğu söylenebilir ama asla aynı değil, her filmde olaylar ve olay akışları farklı, anlatım tarzı farklı, espiriler farklı. Tamam kimse beğenmek zorunda değil kimseye de şimdiye kadar mal mısın nasıl izlemezsin nasıl beğenmezsin demedim, kimse de izlemeden hepsi aynı demesin bi zahmet plx

Sosyal ağlarda paylaş

Captain America: Winter Soldier Soğuk savaş - ajan filmi

Black Panther James Bond tarzı ajanlık filmi

Thor Fantastik/Bilimkurgu filmi

Spider-Man Gençlik filmi

Her filmin tarzı bir birinden farklı. Evet ana tema olarak süper kahraman hede hödesi olabilir ama genre olarak bakıldığında farklılık göstermektedir. Klasik Hollywood filmi yöntemi tabiki de burada işlenecek, çünkü adamlar eğlence sektörü için iş yapıyorlar. Ana kötü - Ana kahraman - sevgili - deneme yanılma - deneme başarma - akıl hocası gib gibi etkileri kullanıyorlar ve bir şeyleri tekrardan keşfetmeye çalışmıyorlar. Gerekte yok zaten. Herkes herşeyi beğenmek zorunda değil. Hatta saygı duymak zorunda bile değil. Şunu unutmamak lazım, sinemanın da dönemleri/çağları olur. Adamlar Süper kahraman dönemini/çağını açtılar. Yaptıkları işlerle Hollywood sinemasına başka bir yön verdiler. Kaç tane firma cinematic universe işine girdi(süper kahraman olmasa bile{bakınız dark universe}). 

Sosyal ağlarda paylaş

Ya olay hayattan zevk almak/almamak degil de orijinallik hep dedigimiz gibi. Yoksa bu forumda cogu kisi hayal gucu yuksek - hayatinin buyuk bolumunu oyun oynarak fantasy okuyarak vs geciren tipleriz..

Ama super kahraman olayinin cok da orijinal ve abartilacak bir olay olmadigina ben de katiliyorum. Olay fantastik olmasi degil, kaliteli bir yapim olmasi. Infinity War'in gercekten iyi film olma sebebi sadece dan dun super kahraman kapismasi degildi, cok iyi islenmis villain uzerine olmasiydi. Keza Nolan'in Batman'leri de guya super kahraman ama filmlerin super kahraman filmiyle alakasi olmadigini biliyoruz.

Yani orijinal birsey yaptigin sadece efekte ona buna abanmadigin zaman zaten guzel is oluyor. 20 tane Marvel filminde ama bunu kac tanesi icin soyleyebilirsin o ayri konu objektif baktigin zaman. Yoksa kotulerin kaybettigi iyilerin kazandigi temali super kahraman filmi senaryosu yazmak oyle acayip bir olgu olmasa gerek. 

Yeni Star Wars'lar da bilimkurgu fantastik ve heyecanla bekledik ama rezil otesi filmlerdi. Sadece bu olgulara sahip olmalari iyi film yapmiyor onlari, sanirim kastedilen o.

Sotto tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

olm vizyondaki esas sorun şu ignorance savınız zaten.

vasat şeylerden zevk alabilen insan =/= zevksiz insan

şunu anlayamadığınız sürece forumdaki gerizekalılık hep devam edecek.

paticik şunu anlayamadı yıllardır. dünyadaki zevklere etki eden zilyar tane kombinasyon var. sanat tipleri arasında çok büyük farklar. sinema ki her türlü hızlı tüketime açık bir şey. neden acaba forumda monetçilerle rembrant tutkunları hiç kavga etmiyor.

Black-ice tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

adamlar 2 saatlik boktan filmlerin hikayesinde bile tutarlı olamayacak kadar kötü hikaye yazıp, playstation 3 seviyesi cgi kullanacak kadar kötü prodüksiyon yapıyorlar. bunun sebebi becerememeleri değil, nasıl olsa hitap ettiğimiz kitle ne versek alacak diye düşünmeleri tabi ki. sinema dünyasının mcdonalds'ı bu filmler. pislik olsun diye arada bir gidip yiyorsun işte.

Sosyal ağlarda paylaş

Insanlarin elestirdigi konu genelde bu kadar imkaniniz varken niye daha iyisi yapilamasin olmasi uzerine oluyor ama. Hani Star Wars ozelinde konusmustuk hatta seninle Black-ice sanirim. Yoksa ben yine Star Wars:Bok edition olsa da gidecegim o sinemaya ama bu iyi birseyler yapabilecekken yapmamalarini mesru kilmiyor. 

Benim argumanim her zaman daha cok satmak icin illa mainstream olmak zorunlulugu olmadigiydi ki bunun sanat dunyasinda tonla ornegi var. Ama iste orijinal birseyler ortaya koyabilmek paradan bagimsiz bir durum. 

Sosyal ağlarda paylaş

abi herkesin taste'i kendine ne var bunda? açıklamak için subgenre'a bölmeye gerek yok, superhero temalı filmlerini beğenmeyebilir adam. sinemanın tek esprisi orjinallik değil, başka biri escapism olarak bakar. story'i pek sallamaz, aksiyona odaklanır, ki marvel bunu çok iyi ve kaliteli yapıyor. aynı klişeleri sıkılmadan izler. japan da marvel hater çıkmış bu arada. sasuga japan.

lel.jpg

Sosyal ağlarda paylaş

bak abi ben hiç o tarz konulara girmiyorum. sektörün durumu sektörün gidişatı vs. ben iyi şeyler yapmamalarını da meşru kılmaya çalışmıyorum. xenus anlatmak istediğimi söyledi.

benim çok detaylı ilgilendiğim bazı sanat dalları var mesela ama sinema bunlardan biri değil. sinema benim sanat yönümü tatmin etmekten çok aksiyon, cgi falan izleyip heyecanlanmak için kullandığım bir eğlence aracı. malesef "sinema sanatı" bana bu imkanı sağlayabilecek kadar vasatlığa imkan veren bir sanat.

Sosyal ağlarda paylaş

1 dakika önce, Xenus dedi ki:

your taste is shit demek de serbest abi. bunda trigger olacak bi durum yok. ya da olun da tartışın, atış serbest. freedom of speech bu işte ehu

yahu olay zaten taste is shit dediğin adamın taste'ini bu kadar kolay anlayamayacak olmak. hele ki egosu yüksek bir paticik üyesiysen.

3 posttur bunu anlatıyorum hiç anlaşılmadı.

Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...