Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Akü ne zaman eskir? aküm bitti

tiLi

Öne çıkan mesajlar

• 1 ay sonra ...
Varta-bosch dayaniyo da premium price oduyosun

Japon muadili var bi tane de bunlarin ismini unuttum, o da iyi

Akunun bittigi nereden anlasilir?

Akunun uzerinde ufak bi seffaf bolum var, orasi yesil-siyah renkte olur. Siyahsa bitmis demektir. Ha calisir mi yine? Calisir ama eski randimanini vermez, bi gun gelir mars basmaz araba
Sosyal ağlarda paylaş

ankara/ varlıktaki mustafa saatçi aküden. ilgi alaka üst düzeydi, zaten ankara ve akü deyince adres mustafa saatçi diyor kime sorsanız.

1.2tsi manuel. en baz model
d53 60ah

Skyfire said:

cabiria said:

golf 7 start stoplu varta akü 540 tuttu.
akü normal kullanımlarda 5-6yıl gidiyor diye biliyorum.

Nereden aldın hangi modeli? Benim de bu yıl içinde almam lazım. Araç aynı
Sosyal ağlarda paylaş

arabanın uzerinde gelen akusu 7 sene gitti bende. degistirdigimde hala calisma vs de sorunum yoktu. ben servise "suna bir olcum yapin. artik eli kulagindadir. bir sabah ortada kalmayayim" dedim. ben oyle diyince degisti. yoksa daha ne kadar gidecekti bilemiyorum. hala hic sorunsuz idi araba.
Sosyal ağlarda paylaş

Esh said:

Akunun omrunden calan seyler de var, aku bosalmasi mesela. 10 kere bosalirsa aku bi amda onru yariya iniyo gibi. Hurafe de olabilir bu gerci. Lityum pillerde var bu mevzu da bu kadar az degil tabi

İlk sayfada yazdığım gibi, akünün ömrünü yiyen şey sülfatlaşmadır. Sülfatlaşmayı önleyen de aküdeki enerji. Yani akü boş beklemezse ömrü pek eskimez. Boşaldığı durumda çok beklemeden şarj etmek lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
fresia said:

araba uyarı veriyor mu akü zayıfladı diye

Marşa basarken anlarsın zaten. Özellikle soğuk havalarda zorlanıyor gibi oluyorsa ömrünü tamamlamış demektir. Elektrikle çalışan komponentler zaten çalışmaz verimi düşer. İyice bittiyse hepsi hata vermeye başlar. Yolda bırakmasını istemiyorsan değiştir.

Çok fazla yatıyorsa araba düzenli aralıklarla çalıştır 1-2 km tur at arabayla.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 yıl sonra ...
On 11.01.2019 at 15:36, Esh dedi ki:

Akunun omrunden calan seyler de var, aku bosalmasi mesela. 10 kere bosalirsa aku bi amda onru yariya iniyo gibi. Hurafe de olabilir bu gerci. Lityum pillerde var bu mevzu da bu kadar az degil tabi

Hurafe degil. Akülere genelde 5 yıl ömür veriliyor. O 5 yıl içinde boşalsa da tekrar şarj tutuyor, ama 6-7 yıldan sonra akü boşalınca bi daha şarj tutmuyo genelde.

Bir de start-stop sizin için olmazsa olmaz degilse normal akü alabilirsiniz? Benim araçta normal akü var, araç stop etmiyor sadece. 

8 saat önce, fresia dedi ki:

seat leon 1.6 tdi

akü 6 sene oldu, bitmeye yakın dijital uyarı verir mi ekran peki

Düzenli kullanıyorsan aracı birşey olmaz. Arabayı yatırırsan ve akü boşalırsa sıkıntı yaşamaya başlarsın.

aktiftablet tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

valla araba 1-2 gün yattığında tekrar hafif bir zorlama ile kalkabiliyorsa akü gidiyordur. Ben pek kullanmıyorum mesela, ilk aldığımda günlerce çalıştırmasamda rahat rahat çalışan akü 1 hafta dayanmaz oldu. Değiştirdim, düzelmedi ? . Yazın 2 hafta en fazla, kışın zar zor 7 gün anca. Sonra boşalıyor.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...