Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kulaklik garantisi

deadwoll

Öne çıkan mesajlar

Apple store'da 2 sene once falan RHA MA750i aldiydim bir tane ve bayagi memnundum. Bugun sag taraftan sesin az geldigini flve kumanda uzerindeki ses kisma yukseltme tuslarinin calismadigini farkettim. Pause/play calisiyor.

Bunu degistiriyorlar mi? Nasil oluyor? Reddit'te replacement alan olmus ama bilemedim. Benim garanti ya bitti ya da 1 2 ay icerisinde bitecek.

Garantiyle apple store mu ilguleniyor yoksa direk RHA'ya mi ulasmam lazim?
Sosyal ağlarda paylaş

Tam bir haftada yanıt alabildim apple'dan. Adamlar ilgilenmiyormuş, bana akıl verdiler RHA'ya ulaşın diye :>

Demek ki Türkiye'de distribütörü vs. olmayan hiç bir firmanın ürününü almamak gerekiyormuş Apple'dan.

Edit: RHA'e mail attım şimdi de, muhtemelen kargosunu falan ödemem gerekecek kulaklık parasına gelecek...

Bana bir 100 dolar civarı bir in-ear önerir misiniz? Shure se215 var alternatifler arasında ama f/p olarak ondan daha iyi bir şeyler varsa ona geçeyim.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu akşam RHA'dan mail geldi;

RHA said:

Hi,

Thanks for your email. I'm very sorry to hear that you're experiencing an issue with your headphones.

Can you tell me, have you tried the headphones with any other devices, and if so, are you still experiencing the issue?
I would advise giving the jack connector a thorough wipe with a cloth, as residue could cause playback issues.
I would also recommend checking the grill on the sound pipe, as residue on this could also cause playback issues.

Please let me know if these suggestions resolve the issue.

If you can also please send through a screenshot of your full receipt/order confirmation, as proof of purchase, I will be able to help you further.
King regards,

Lucy
Sosyal ağlarda paylaş

Benim kulaklık geldi bu arada ama gümrüğe takılmış. Adamlar yenisini ücretsiz gönderdikleri için elimde herhangi bir fatura vs. yok. UKİM'den gelen belgede de ürünün faturasını falan istiyor. Ne göndereceğim ben bunlara?

Telefonları meşgule düşüyor sürekli, ulaştığımda da sıra bekletip sıra gelince hat düşüyor sdlfkjsh. İstanbul'da olsam direk UKİM'e gideceğim de, gidemiyorum da.
Sosyal ağlarda paylaş

Babam gitti ya uki'ye. Ben de yilbasi icin İstanbul'a geldiydim. Bir aksilik olmazsa yarin oradan teslim alacagim. Telefonlari falan kesinlikle acmiyorlar. Bir de mail attim zaten buraya yazdigim gun ama geri donmediler.

Bu arada adamlarin ellerine 17'sinde ulasmis, neredeyse 9 gun sonra bana telgraf cekerek haber verdiler. Cidden mukemmel calisiyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

BUNA 191 LİRA GÜMRÜK VERGİSİ İSTEDİ PTT :>

Önce %20 kdv, sonra %20 ötv ekliyorlarmış ama hesapladım yine 191 lira yapmıyor. Ben 272 liralık fatura göndermiştim adamlara. Şimdi RHA'e yazdım, kargo geldi 191 lira istediler, eğer bunu ödemem gerekecekse geri göndereceğim kulaklığı dedim. Adamların da yapabileceği bir şey yok ama hırsımı nereden çıkartacağımı bilmiyorum cidden.

Garanti ayağına devlete havadan 191 lira veresim yok hiç.
Sosyal ağlarda paylaş

Bugün UKİM'e ulaştım telefonla, "garanti falan bizi ilgilendirmez, biz alırız vergimizi" diyorlar. Elektronik cihazlara %20 kdv üzerine %20 de ötv ekliyorlarmış. Totalde %44 gibi bir vergi ödeniyor. Ama dediğim gibi yine saçma bir rakam 191 lira. %44'le alakası yok.

Devlet düpedüz haraç kesiyor ve hiç bir şey yok yapabileceğimiz.
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
RHA ile ne alakası var. Onlara ne yazıyosun..

Aynısı benim başıma geldi, aynı şekilde kulaklıkda.. Ben de ödemiştim ama 3 değişim ürünü için 90 lira gibi bişi idi.

Aslında aklına gelse insanın, üzerine not yazdırsa, değişim ürünüdür vs diye.. en iyi çözüm yolu o gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

deadwoll said:

Bugün UKİM'e ulaştım telefonla, "garanti falan bizi ilgilendirmez, biz alırız vergimizi" diyorlar. Elektronik cihazlara %20 kdv üzerine %20 de ötv ekliyorlarmış. Totalde %44 gibi bir vergi ödeniyor. Ama dediğim gibi yine saçma bir rakam 191 lira. %44'le alakası yok.

Devlet düpedüz haraç kesiyor ve hiç bir şey yok yapabileceğimiz.

abi o hesaplama öyle olmuyor.
78.5 lira damga vergisi koydun mu?

Malin CİF bedeli (mal bedeli + nakliye+ sigorta, yoksa %3 emsal bedel + g.v + ötv)

Sonra bunların hepsinin üzerinden KDV alıyor.
Evet verginin vergisini de veriyosun.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi cim cif karistirmadi telefonda konustugum kadin, bu yazdiklarimi soyledi bana. Tam da cikardiklari faturaya denk geldi. Damga vergisi 40 kurus mu ne yaziyordu gelen zarfin uzerinde. Ayni seyden mi bahsediyoruz bilmiyorum.

Yalniz otv uzerine kdv olabilir, o kisimdan tam emin degilim.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...