Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Nightflyers (Bilim Kurgu, Psikolojik Gerilim)

akirafes

Öne çıkan mesajlar

Komutan said:

Nightflyers'ı on bölümlük dizi yapmaları ilginç. Hikaye o kadar uzun süreyi nasıl kaldırır bilemiyorum. Epey bir şeyler eklemiş olmaları lazım. İki saatlik bir film daha uygun olurdu.

tek sezon olmayacak gibi gozukuyor. corc diyor ki showrunner elemanin hikayeyi ilk sezon sonrasinda devam ettirmek icin fikri var.

traileri falan hic begenmedim. fakat sci-fi horror, bir alana bir bedava. mutlaka bakarim.
Sosyal ağlarda paylaş

Scalanova said:

Dboxdan Izledim ilk 3 bolumu fena degil ama Prometheus crew malliginda bir ekibin dunyayi kurtarma adina secilmis olabilitesi sacmaligini göz ardina atamiyorum.

Zor olmasa gerek.. dunyayi kurtarmak adina alien irka yanasmak da neyin nesi anlamis degilim, hayirlisi, anlatirlar belki.

Orijinal hikayede yapılan gereksiz bir değişiklik sonucu ortaya çıkan bir mantık hatası söz konusu sanırım.

Kitapta dünyayı kurtarmaları gibi bir şey söz konusu değil. İnsanlar bir sürü sisteme yayılmışlar ve bir sürü faklı uygarlıkla karşılaşmışlar. Yeni bir ırkla temas kurmalarının insanlık adına kritik bir önemi yok; iyi bir bütçe ile yapılan bir araştırma gezisi sadece. Haliyle ekiptekilerin eksiklikleri de saçma durmuyor.

Ama işte film yapınca insanlığın son umudu diye gaz vemişler herhalde.
Sosyal ağlarda paylaş

ha yok, su ana kadar anladigim anca europadayiz, bir seyler ters gitmis, bunun cozumunu de tesaduf eseri kesif ettikleri bir diger cok guclu irktan yardim istemekte buluyorlar ve bu amacla yolculuk basladi ama secilen crew :) olmaz ki ya coz zor olmasa gerek mantik cercevesinde ilerletebilmek.

hayir diger alien guruhuna gerekli tum sinyalleride gondermisiz tik yok karsi taraftan bir de yuz yuze tanisalim istedik kahve icmeye gidiyoruz sanki.

ortam fena degil hadi oyuncularda eh diyelim ama en buyuk sorunum dunyayi kurtarmaya ya da bir baska sebeple dunya disina gonderdigimiz gruplarin daha ehil, daha secilmis olmasini bekliyor gonul.

agir spoiler

ha birde geminin icinde kaptanin annesinin benligi var ve sanirim deli herkesi olduruyor falan. abi bu neden? ne alaka? cok guzel bir sekilde toplarlarmi bilemem o zaman super olabilir.

Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
Scalanova said:

agir spoiler

ha birde geminin icinde kaptanin annesinin benligi var ve sanirim deli herkesi olduruyor falan. abi bu neden? ne alaka? cok guzel bir sekilde toplarlarmi bilemem o zaman super olabilir.

spoiler

ya işte okadar uzak mesafeye gidiyoruz çeşitli zorluklar çıkaralım demişler de hakkaten kadının zihnini sokacak başka yer bulamamışlar. bu arada kaptanın normal haline pek bir güldüm.syfy epic olacak hikayeleri mahvetmeye devam ediyor.

Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra ...

Bir hata ettim, buna başladım ben de.

Başta "Niye bu kadar yeriliyo ya, Event Horizon dizisi işte ne güsel" diyodum. Başladık artık diye ite kaka 8. bölümü bitirdim, 9'u açmaya elim gitmedi dün.

Başlarda da fena başlamıyo aslında, ama 4. bölümden falan sonra giderek saçmalıyo, giderek daha kopuklaşıyo, sonunda da "eeeh" deyip geçiliyo. Kitabı da bu kadar kötü mü acaba...

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...