Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İşler yolunda olmasına rağmen boşluktayım

pontipati

Öne çıkan mesajlar

Merhaba dostlar,
Küçüklükten beri eziyet çektim ben. Dışarda ezildim, eve geldim evde ezildim. Cebimde para olmazdı, üniversitede bile evden yemek götürürdüm. Garsonluk da yaptım, inşaatta da çalıştım. Akşamları her dışarı çıktığımda evde hesap verir, sigara içtiğimi saklardım. Kardeşlerimi yalnız bırakmak istemediğimden, cesaret de edemediğimden evden ayrılamadım.

Şimdi Allah a şükür ortalama bir maaşım var. Kiramı verip dışarı çıkabiliyor kimseye hesap vermiyorum. 2 kardeşimi de yanıma aldım, evdeki zulumden uzaktalar... Deli gibi sevdiğim bir kız arkadaşım da var.

Sorun şu ki mutlu değilim. Geçmişimi düşünüyorum, şimdiki durumumla karşılaştırıyorum şaşırıyorum. Yapmayı isteyip yapamadığım hemen her şeyi yapabilecek durumdayım. Olabildiğince özgürüm.

O kadar şeyden sonra hadi mutlu ol diyorum, olmuyor. İnsanlarla çok konuşmuyorum, dizi, film izleyip beynimi uyuşturuyorum.

Ne yapmalıyım dostlar? O kadar çabam boşuna mıydı? Enerjim mi kalmadı artık? Benim sorunum ne? Sağolun.
Sosyal ağlarda paylaş

Kız arkadaşın ile sosyal aktivitelerini arttır, ortak çevreniz ile daha sık görüşün. Ben yapmıyorum pek ama sen yap; kitap oku. Üzerine konuşacak, tartışacak konuları arttır hayatındaki.

Oyun oyna. Güzel deşarj eder adamı. Spora git, mümkünse sporda derslere katıl ki insanlarla iç içe ol.

Geçmişi de seni rahatsız edecek kadar kötü şeyler olduysa unutmaya çalış. Hayret etmene gerek yok, ne güzel bir şeyleri rayına oturtmuşsun işte. Sinemaya git, sosyalleş, fırsat buldun mu bütçene uygun tatil planları yap kız arkadaşın ile. Kardeşlerini de yakınında tutmaya devam et.
Sosyal ağlarda paylaş

Direk psikolog, şöyle yap böyle yap tavsiyeleri bi işe yaramayacak. Yüzlerce sayfa da herkes kendi hayatını anlatır şimdi şöyle yap geçer böyle ol düzelirsin bilmemne. Mümkün değil, travmatik geçmiş hayatını arkada bırakabilmek için profesyonel yardım alman gerekiyor. Geçmiş olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Zor sorular, bu kadar uzaktan cevap vermemiz de zor.
Yalnız mutluluk belirli kriterleri yerine getirince ulaşılan bir hedef değil, hatta daha çok süreç mutluluk veriyor. Onu söyleyebilirim.

Belki sosyal ilişkilerini kuvvetlendirmeye çalışabilirsin. Kız arkadaşınla ortak bir şey yapın, insanlarla tanışın. Ama dediğim gibi seni tanımadan vereceğimiz tavsiyelerin anlamı az.
Sosyal ağlarda paylaş

insanların hedef koymaları genelde x konumuna ulaşacağım oluyor. x konumuna ulaştıklarında o konumun tatminini yaşayıp bittikten sonra şimdi hangi konumu hedefleyeceğim diye düşünüyorlar.

boşluğun sebebi o ara kısım.

x konumuna ulaşmışsın
y için bir konum hedefi koyman gerekiyor.
y konumuna ulaşırken de ulaşırsam z konumu ne olur diye düşün

biraz daha komplike hublardan oluşan yaşam iyidir.
bazen geçtiğin noktalar çabana göre yoruyor ama yapacak bir şey yok bunlar doğal şeyler.
Sosyal ağlarda paylaş

İnsanlığa küskünsün belki de biraz. Bilinçaltında büyük çoğunluğun bok olduğunu düşünüyorsun, bu seni uzak tutuyor ve pek haksız da sayılmazsın.

Ayrıca muhtemelen yaşanmışlıklardan ötürü genel olarak savunma/hayatta kalma modundasın ve bu da seni tedbirli, şüpheci, gergin ve kaygılı yapıyor olabilir. Bir de üstüne kız arkadaşının ve kardeşlerinin de sorumluluğunu, savunmasını üzerinde hissediyor olabilirsin. Bu da ilave bir yük.

Sandığın kadar özgür değilsin yani muhtemelen ve bu içten içe boğuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Para pulla alaksi oldugunu sanmiyorum.

İnsan Olmak diye bir kitabi var Engin Gectan'in. Benim tavsiyem o kitabi okuman. Ailevi durumunun hayatini nasil sekillendirdigini ve su anki hislerini anlaman icin bayagi faydali olur. Kitabi okuduktan sonra da iyi bir psikologa gitmeni tavsiye ederim. Yuksek ya da doktora nerede yapiyorsun bilmiyorum ama iyi bir okulsa psikoloji servisine basvurmani tavsiye ederim. Sagda solda bulacaklarindan daha faydali olcaktir.
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

Direk psikolog, şöyle yap böyle yap tavsiyeleri bi işe yaramayacak. Yüzlerce sayfa da herkes kendi hayatını anlatır şimdi şöyle yap geçer böyle ol düzelirsin bilmemne. Mümkün değil, travmatik geçmiş hayatını arkada bırakabilmek için profesyonel yardım alman gerekiyor. Geçmiş olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...