Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İşler yolunda olmasına rağmen boşluktayım

pontipati

Öne çıkan mesajlar

Mal said:

Sorununu geçiştirmek istiyorsan psikoloğa git çok faydasını görürsün. Kökünden çözmek istiyorsan önünden bile geçme. Sorununu bir daha hiç bir zaman çözemeyeceğin hale getirebilir.
Kötü psikolog yapar bunu evet, iyi psikolog ise farkındalık yarattırır ve kendi kendine çözersin zaten. Davranışlarında sebep-sonuç ilişkisi kurman önemli.
Örneğin çabuk sinirlenen bir insan isen, neden çabuk sinirlendiğini oturup düşünmen lazım. Mutlu değilsen seni mutlu eden neler olduğunu oturup tek başına düşünmen lazım. İşte bunlara cevap bulamıyor isen, go go psikolog. Senin bulamadıklarını çıkartır koyar önüne.
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

Direk psikolog, şöyle yap böyle yap tavsiyeleri bi işe yaramayacak. Yüzlerce sayfa da herkes kendi hayatını anlatır şimdi şöyle yap geçer böyle ol düzelirsin bilmemne. Mümkün değil, travmatik geçmiş hayatını arkada bırakabilmek için profesyonel yardım alman gerekiyor. Geçmiş olsun.

Bu ve ayrıca Kermit sesine ve popüler kültürdeki tartışmalı karakterine karşı rahatsızlık duymazsan Peterson'un Maps of Meaning dersleri evrimsel psikoloji ve kişisel gelişim noktasında psikoloji olarak oldukça yararlı.Tek ihtiyaç ayıracak zaman ve ingilizce.

deadwoll said:

Para pulla alaksi oldugunu sanmiyorum.

İnsan Olmak diye bir kitabi var Engin Gectan'in. Benim tavsiyem o kitabi okuman. Ailevi durumunun hayatini nasil sekillendirdigini ve su anki hislerini anlaman icin bayagi faydali olur. Kitabi okuduktan sonra da iyi bir psikologa gitmeni tavsiye ederim. Yuksek ya da doktora nerede yapiyorsun bilmiyorum ama iyi bir okulsa psikoloji servisine basvurmani tavsiye ederim. Sagda solda bulacaklarindan daha faydali olcaktir.

Engin Geçtan'ın kitabı güzel olmakla birlikte konu hakkında oldukça özet bir kitap, dolayısıyla genel bir çerçeve çizmek için okunulabilir fakat diğer materyallere de başvurman gerekecektir daha iyi anlamak için.
Sosyal ağlarda paylaş

Bazen şükretmeyi bilmek gerekiyor. hani ben böyle diyorum ama tabi din ile falan alakam yok. yani ne diyoruz dil alışkanlıgı çok şükür ,allaha şükür vs.. neyse cidden şükretmeyi bilmek gerekiyor.

Belki hatırlayan olur bilmiyorum bir kaç sene önce işsiz kaldım. başarılı bir pazarlamacı ve iyi referanslara sahipi olmama ragmen iş bulamadım.garsonluk yaptım ,orada burada extralara gittim . en son güvenlik görevlisi oldum. yaş 30 u geçtikten sonra işsizlik bizim ülke de baya bir sıkıntı. bu sırada oglum oldu. elden 2 tane arabam gitti (biri i30,digeri kia rio) kredi borçlarımı kapadım falan filan . iş arıyorum yok. dedim güvenlik olayım akmasa da damlar. gittim oldum emenike. sonra ticaret odasına girdim halen daha oradayım.

Şaka maka yeniden götü toparlıyorum. oglan büyüyor. kirada evim var oradan para geliyor. bu hafta yeniden astra j kasa araç alıcam. kısaca bir şeyleri başarıyorsun ve mutluyum. niye mutluyum ? çünkü dibi görmeme ragmen ayakta kalabildim. göt açıkta kalmadı diye şükrediyorum resmen :D
Sosyal ağlarda paylaş

Bezerye said:

axedice said:

Direk psikolog, şöyle yap böyle yap tavsiyeleri bi işe yaramayacak. Yüzlerce sayfa da herkes kendi hayatını anlatır şimdi şöyle yap geçer böyle ol düzelirsin bilmemne. Mümkün değil, travmatik geçmiş hayatını arkada bırakabilmek için profesyonel yardım alman gerekiyor. Geçmiş olsun.

Bu ve ayrıca Kermit sesine ve popüler kültürdeki tartışmalı karakterine karşı rahatsızlık duymazsan Peterson'un Maps of Meaning dersleri evrimsel psikoloji ve kişisel gelişim noktasında psikoloji olarak oldukça yararlı.Tek ihtiyaç ayıracak zaman ve ingilizce.

şu adam kuzey amerikanın caner taslamanı
muslumanlık yerine amerikan liboşluğu, biraz wasplık koymuş işte. türkiye olsa allah çok super diye dolasırdı eminim
Sosyal ağlarda paylaş

Flassh said:

Bezerye said:

axedice said:

muslumanlık yerine amerikan liboşluğu, biraz wasplık koymuş işte. türkiye olsa allah çok super diye dolasırdı eminim

Caner Taslaman güzel adam lan niye taunt attın şimdi
Sosyal ağlarda paylaş

@op, başgan senin büyük sıkıntı çözüldükten sonra hedefsiz kalma durumu göründüğü kadarıyla. senelerdir tüm çaba aile evinden kaçıp bağımsız normal bir hayat kurmakmış, kurulmuş. şu an başka büyük bir dert veya plan olmadığı için boşlukta olmaktan dertlenmişsin.

ama çaresi basit. kız arkadaşına evlenme teklif et, kardeşlerini yurda gönder. krediyle ev al. huzura ermek için it gibi gece gündüz çalış. o sırada mutsuzluk falan aklına gelmez sdfg
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Geçmişte saydığın pek çok hadise ile mücadele ederek önüne bakman gerekti. Yeri geldiğinde fazla düşünmedin üsteleyemedin. Bugün itibariyle daha rahat bir noktaya gelebildin ancak mutlu değilsin çünkü sürekli geçmişi düşünüyorsun. Önünde hayal kurabileceğin günlerin olması gerekiyor tabii bide hem geçmiş hem geleceği fazla sorgulamamak. Bazen yapamıyor insan ama kesinlikle anlıyorum. Psikolojik destek almak istersen muhtemelen her şeyin tohumu çocukluk döneminde atıldığı için o zamanlardan başlayarak günümüze geleceksin. Çözüm için mutlaka faydası olacaktır diye düşünüyorum 8-)
Sosyal ağlarda paylaş

Flassh said:

Caner Taslaman kim bilmiyorum ama bu adam mitoloji ve dinin üzerinden oldukça ilginç evrimsel psikoloji analizleri yapıyor. İlhamlarının çoğu da Carl G.Jung ve Joseph Campbell ağırlıklı olmak üzere arketipler ile canlı psikolojisi 101 mahiyetinde.

Genellikle çoğu savı yine yıllarca yapılan araştırma ve test sonuçlarına dayansa da anlam ve anlamın genetik olarak insanın içine kodlandığına inanıyor oluşu kendi uç noktası.Ben bir ateist olarak adamın görüşü buna bağlanıyor olsa da o bağlama kadar konu edindiği çoğu şeyi ufuk açıcı ve oldukça ilginç buldum.

İnsanlar, ideoloji karşısında bireyi ve bireyin gücünü öne alan tutumuna karşı neye istinaden bu kadar adama bok atıyorlar merak edip derslerinden sonra kendisini popülerleştiren olaylara ve yayınlara biraz göz attım, bence çoğu insan dediklerini tam algılayamadıkları için gereksiz yükleniyor, üstüne birde adamın kişisel görüşlerine tam zıt kutuplar ayrı bir savaş açmış.

Ben bilimi üretenle değil bilimle ilgileniyorumsa tutumunuz, psikoloji ve özellikle evrimsel psikoloji, arketipler vs merak ettiğiniz konular arasındaysa kendisi derslerini takip edeni üzmez.
Sosyal ağlarda paylaş

jordan petersonun tüm varolusu kendi düşüncelerini millete empoze etmek üzerine. nasıl bilimi üretimi, bilimden ayrı düşünüp ele alıcaz bu konuda.

caner taslamanda bilimci yersen, ya da kadınlar erkekler kadar anatalik zekaya sahip değil o yüzden tüm aşcılar erkek diyen tvlerde profesörum diye dolasan tipte (adını unuttum xasd)

pseudo bilim günümüzün pazarlaması işte, cag dısı sağcı fikirlerini empoze etmek için kullanılıyor cogu da
Sosyal ağlarda paylaş

vivavale said:

Flassh said:

Bezerye said:

axedice said:

adam populer fizik bilgisi ile karsisindaki fizik profunu cildirtmisti ya ahah
basarili troll bayagi, bir de caktirmadan yapiyor seviyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Holy said:

Mal said:

Sorununu geçiştirmek istiyorsan psikoloğa git çok faydasını görürsün. Kökünden çözmek istiyorsan önünden bile geçme. Sorununu bir daha hiç bir zaman çözemeyeceğin hale getirebilir.
Kötü psikolog yapar bunu evet, iyi psikolog ise farkındalık yarattırır ve kendi kendine çözersin zaten. Davranışlarında sebep-sonuç ilişkisi kurman önemli.
Örneğin çabuk sinirlenen bir insan isen, neden çabuk sinirlendiğini oturup düşünmen lazım. Mutlu değilsen seni mutlu eden neler olduğunu oturup tek başına düşünmen lazım. İşte bunlara cevap bulamıyor isen, go go psikolog. Senin bulamadıklarını çıkartır koyar önüne.

yani,

mevcut durumun altında anlatmadığın ve bulamadığın bir neden olabilir...

psikoloğun vs. yapacağı şeyi düşüne düşüne yapabilirsin ama ufak ayrıntılar fark yaratabilir belki
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

vivavale said:

Flassh said:

Bezerye said:

axedice said:

adam populer fizik bilgisi ile karsisindaki fizik profunu cildirtmisti ya ahah
basarili troll bayagi, bir de caktirmadan yapiyor seviyorum.

Tv8 de program var şimdi baya ilginç konulardan bahsediyorlar
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...