Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hoparlör tavsiyesi

Stringray

Öne çıkan mesajlar

1000TL bütçeye bassları güzel veren bir 2'li sistem önerebilir misiniz?
bilgisayara bağlayarak kullanacağım müzik ve film ağırlıklı kullanım.
bilgisayarda ana kartta rgb çıkış var sadece, bir de ses kartı almam gerekiyor sanırım değil mi?
referans monitörler varmış da müzik dinlemek için önerilmiyor pek sanırım, şu tip hoparlörler nasıldır?
https://www.nanokatalog.com/Edifier-R1280DB-42W-siyah-set-R1280DB-BLK-Hoparlor-Speaker,PR-860905.html

yoksa subwoofer'lı bir sistem mi almak gerekiyor?
Sosyal ağlarda paylaş

Bende o linklediğin var memnunum, Amazon.de'den aldım. Subwoofer olmadığı için basslar öyle çok iyi değil ama çok basshead de değilim açıkçası. Onboard ses kartına bağlı(Realtek ALC1220). Bu son nesil Realtek onboardların ses kalitesinden memnun genelde insanlar, ben de memnunum. Eski Asus discrete ses kartından iyi.

Nanokatalog çok müşteriye yaptığı gibi bana da stokta var gösterip 2 hafta sallandırınca iptal ettiydim siparişi.
Sosyal ağlarda paylaş

zaten siteye kalsak adamların stokları londra'nın high street müzik shop'larından iyi görünüyor sdfsd yalan olduğu belli yani
bunu onboard'a nasıl bağladın peki?
subwoofer'lı sistemler karışık bir de neyin nereye bağlanacağı belli değil, yok mu açıklayabilecek olan bu işleri?
Sosyal ağlarda paylaş

valla şimdi gönül isterdi ki git 5.1 al hatta ikinci el z5500 bul bi yerden doğru yol bu.
fakat bütçen de iyi bir şey istediğini hesaba katarak fakir kalıyor.
yoksa mesela bose companion 5 al derim ama o da pahalı.
e tabi bi de bunun x marka varken y'mi öneriyosun diyenlerin önereceği yanar dönerli markalar da var.
bilemedim.

aslında kasmayacaksan bütçene en yakın olanı al geç atla deve değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Stringray said:

zaten siteye kalsak adamların stokları londra'nın high street müzik shop'larından iyi görünüyor sdfsd yalan olduğu belli yani
subwoofer'lı sistemler karışık bir de neyin nereye bağlanacağı belli değil, yok mu açıklayabilecek olan bu işleri?

Karışık birşey yok. genelde sistemin amfisi subwooferın içinde olduğundan, giriş de subın üstünde olur, bütün hoparlörleri de suba bağlarsın.

Sisteme ayrı bir sub eklersen de, subın üstündeki line-in line-outları kullanıcaksın.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi 2350tl fiyatı var. Tek olayı amfi falan ugrasmadan direk bilgisayara bağlayabilmen. Halbuki ucuz bi amfi ayarlasan, 1500tl civarına dali zensor var daha ucuza spektor var, heco vikta var, baya seçenek var, şu an n11 de b&w 686 nın raf tip olanı var. Bunlardan dinleyerek birşeyler seçilebilir ve sanki a2den daha iyi olur gibime geliyo.
Sosyal ağlarda paylaş

Stringray said:

Abi nasıl bağladın derken anlamadım, 3.5mm-to-RCA kablonun 3.5mm tarafını ses kartına takıyorsun. Aşağıdaki resimde kutunun içinden çıkan kabloları görebilirsin.

https://puu.sh/CcakO/7e14a5e49f.png

Bu hoparlörlerin içindeki DAC'ı iyi değil. Onboard DAC'la çok daha iyi ses verdi yani bluetooth veya fiber optic bağlantıya göre.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 yıl sonra ...

Yeni konu açmamak için buraya yazıyorum, aradığım şey çok basit, en yüksek sesteyken cızırdamayan, aynı zaman mikrofon ve kulaklık girişini bulunan fiyatı olabildiğince ucuz hoparlör arıyorum. 

https://www.trendyol.com/logitech/z130-5w-speaker-hoparlor-siyah-p-4236188?boutiqueId=411304&merchantId=107331

Şöyle bişey ile istediğimi elde etmiş olur muyum? 

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...