Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

STSL 14.Hafta: Beşiktaş-Galatasaray (02.12.2018)

Celtics

Öne çıkan mesajlar

Vida'nın ki el değil tabiki, 10 santimden Medel topa abanıyor ve el topa gitmiyor.

Eren'in ki de %100 penaltı, top üzerine gelirken omzunu ileri doğru ittiriyor.

Bu ikisi arasındaki farkı anlamayanlar futbol konuşmasınlar. Cüneyt bu kadar baskıya rağmen şahane maç yönetiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

aquila said:

arcane bey kural kitabini alip odama gelir misiniz.

abi soyle anlatayim. simdi bizim katildigimiz hakemlik seminerlerinde.... asdfg.

rewendor'un yazdigi gibi kol yapisiksa penalti olmaz diye bir kaide yok. zaten rewendor'un yazmis olusundan belli olmasi lazim. kuralda kasit onemli. topa mesafe faktor. ozetle hakem beynini, insiyatifini kullanacak. kolun yapisikligi ihlal manasina gelmiyor.

kural mantiklidir falan demiyorum. ama madcow, rewendor falan yaziyorsa anlayin ki kural farkli ahaha. buradaki kolpacilar sayesinde kural acip bakan bir insan haline geldim.

bence penalti degil vida'nin pozisyonu. ama kapiyi acik birakiyorum biri desin top o kadar ani degildi, cakallik yapti, okey. buna da jargonda serdar azizlik deniyor bu arada. ustasi o ahaha.
Sosyal ağlarda paylaş

Geçen haftadan sonra GS'nin istediği olmuş işte, resmen hatasız maç yönetiyor Cücü. Var bütün nimetlerine kadar doğru şekilde kullanılıyor. GS penaltı pozisyonunda karar vermeden VAR'a gitti bekleyin diye görmediğini kabullenip vs...

Ama ağlamak için sebep bulamama diye bir şey olmaz GS taraftarında ksajdfhksjh

Niye uzun baktı diyor ya. Müthiş.
Sosyal ağlarda paylaş

Solozzo said:

Vida'nın ki el değil tabiki, 10 santimden Medel topa abanıyor ve el topa gitmiyor.

Bu ikisi arasındaki farkı anlamayanlar futbol konuşmasınlar. Cüneyt bu kadar baskıya rağmen şahane maç yönetiyor.

senin bu dedigin 90lardaydi. suanki uygulamalara gore ikisi de penalti.
Sosyal ağlarda paylaş

BJK hakikaten düşündüğümden çok daha kötü oynuyor, hele golden sonra panik yapıp geriye çekildiler. Şenol Güneş devre arasında bi müdahale etmezse zorlanır. Quaresma ve Adriano en iyisiydi.

GS galiba aylardır ilk defa deplasmanda geriye düşmesine rağmen oyundan kopmadı. Ama bunda BJK'nın ürkekliği de önemli etken.

BJK'da Adriano ve Quaresma, GS'de ise Feghouli'yi beğendim şimdilik. Selçuk da fena değil.

BJK'nın penaltısı haklı.

GS'nin ilk pozisyonunda faul olması gerekir ama ceza sahası dışı diye gördüm. Ama yere göre ya penaltıya serbest vuruş ya penaltı verilmeliydi.

GS'nin ikincisini sadece bir kez izleyebildim, gördüğüm kadarıyla diğer defanstan Vida'nın koluna geliyor, kısa mesafe olduğu için penaltı verilmeyebilir gibi. Bu bahsettiğim ama Erman Toroğlu - Şansal Büyüka beraberliği döneminden kalma bilgi, arada kural değiştiyse takip etmedim.
Sosyal ağlarda paylaş

µh said:

Solozzo said:

senin bu dedigin 90lardaydi. suanki uygulamalara gore ikisi de penalti.

hangi kurallar onlar? µh'un futbol kurallari ansiklopedisi mi? su anki kurallarda kolun topa hareketi var. beklenmeyen, yakindan gelen top var. kolun acik olmasinin ihlal manasina gelmemesi var.

adami deniz coban edersiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

Mevcut federasyondan memnun olan futbol taraftarı var mı Türkiye'de?

Kimse memnun değil ama rakibi bu futbol yönetiminden kaynaklı olumsuzluk yaşayınca sırf rakibi güç durumda diye federasyonun iktidarını savunuyor. Oysa ki buradan bir ortalık çıkıp başarısızlığı tescillenen Demirören federasyonunun çoktan yollanması gerekirdi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...