Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

STSL 14.Hafta: Beşiktaş-Galatasaray (02.12.2018)

Celtics

Öne çıkan mesajlar

Ekonomik şartlar, yaşam zorluğu, politik sebepler bahane değil. Kamboçya'ya bile gittim, aylık ortalama gelirin 35 dolar olduğu yerlerde kaldım, ama böyle çomarlığın zerresini görmedim, tam tersine herkes yardımsever, herkes iyi niyetli, herkes barışçıldı. Gerginlikse onlara da gerginlik, faşist yönetimde onlarca yıl, şu an ülkede hakim devasa yolsuzluk silsilesi, belli bölgelerde de olsa hala süren iç savaş ve çok değil kısa süre önce nüfusunun gerçek anlamıyla çeyreği soykırımdan geçirilmiş bir ülkeden bahsediyoruz.

Öte yandan başkan açıklamalarında açık açık bir teşvik olmadıkça bundan ceza alması saçmalık olur, en temel özgürlüklerden birine, ifade özgürlüğüne aykırı bu. Yaşandığı iddia edilen (tarafsız bir kaynak bulamadım) olayla başkan konuşması arasında bir alaka olduğuna hiç inanmıyorum, olsa dahi bu o suçu işleyen davarın bireysel davarlığı olur yine.

Sotto'nun dediklerinin çok büyük kısmına ben de katılıyorum, bir tek "haketmeyen hiçkimse kazanmadı şampiyonluğu" sözüne en az bir tane karşıt örneğim var. Hani objektivitemi sorgularsınız normal, baştan diyeyim bahsettiğim örnekte ne kazanan, ne kazanamayan takım GS değil, hatta o sezon GS ilk 5'te bile olmayabilir. Ama bu ufak istisnalar mesajın genel doğruluğunu bozmuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Sotto said:

Turk futbolunun baslica sorunu Turk insani abi. Yoksa uzun vadede adaletsizlik diye bir kavram yok. Haketmeyenin kazandigi lig/sezon olmadigina gore bunlar hayata bakisla ilgili.
En ufak birseyde haksizliga ugradigini dusunen, ama kendi lehine oldugunda sesini de cikarmayan ve bunu hayatin her alaninda gosteren bir toplumuz biz.

Adaletsizlik yok diye başladığın mesajın devamında adaletsizliği tarif etmişsin.
Hak etmeyenin kazandığı sezon çok var fakat futbolda adalet hak edenin kazanması değil zaten. Kurallara uygun bir şekilde hak etmeyen de kazanabilir. Ancak kurallar uyulmadığı sezonlar da var.

Ayrıca ben tezimde ısrar edeceğim. Erdoğan'a veya Fatih Terim'e indirgediğinde sorunları, onlar yokken sorun olmadığı veya onlar giderse sorunların düzeleceği anlamı çıkıyor. Ben buna katılmıyorum. Bu gerçek meselelerin ıskalanıp kolaya kaçılmasına bir örnek bence.

Üzerine oyun oynanıyor falan yazmadım ben. Bir o kulübe, bir bu kulübe kıyak geçilerek idare edilmesi zaten en büyük adaletsizlik. Bunları yazıp adaletsizlik yok sonucuna varmana şaşırdım. Türkiye'de amatör küme dahil her kulvarda yarışan kulüpler eşit şartlara sahip olmalıdır. Hatta şartların pratikte eşitlenmesi için destek verilmelidir daha güçsüz olanlara.
Açıkça konuşmak gerekirse eskiden teşvik primi olağandı, sonradan yasaklanınca bile şike yapanların hak ettiği cezayı almadığını gördük. Bugün Football leaks adı altındaki gazetecilik çalışmasında Türk kulüplerinin lisansız menajerlerle usulsüz transferlerini görüyoruz. Kamuoyunun haberi bile olmuyor.
Türk futbolunu yöneten ismi futbol camiası seçmiyor, kötü yönetince gönderilemiyor. Ben zaten bundan öte bir adaletsizlik göremiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

@eldar

Senin dediğin de adalet olmuyor ki.

Adalet =/= esitlik

Sen zayif kulüplere destek verirsen bu da adaletsizlik, calisip çabalayıp güçlü olanlara haksızlık. Sonra bizin belediye takımları gibi olur iste, hic bir plan program olmadan batip sehrin zenginleri ve devletten destek isterler.
Hakem konusuna gelene kadar 63859 tane sey duzelmeli ulke futbolunda vallahi o zaman hakemler olay olmaktan cikacak.

Insanin olduğu her yerde hatanin olabileceğini kabul ederek başlamak gerek olaya. Bir sorunu düzeltirken yenisine neden olmadan, günlük popülist siyaset yerine cidden geleceğe yönelik planlar yapmak gerek ulke futbolunu duzeltmek icin..

Sonra türkiye'de yasadigini hatirlayip neyse diyip gülüp geçmek gerek :)
Sosyal ağlarda paylaş

eldar said:

Sotto said:

Turk futbolunun baslica sorunu Turk insani abi. Yoksa uzun vadede adaletsizlik diye bir kavram yok. Haketmeyenin kazandigi lig/sezon olmadigina gore bunlar hayata bakisla ilgili.
En ufak birseyde haksizliga ugradigini dusunen, ama kendi lehine oldugunda sesini de cikarmayan ve bunu hayatin her alaninda gosteren bir toplumuz biz.

Adaletsizlik yok diye başladığın mesajın devamında adaletsizliği tarif etmişsin.
Hak etmeyenin kazandığı sezon çok var fakat futbolda adalet hak edenin kazanması değil zaten. Kurallara uygun bir şekilde hak etmeyen de kazanabilir. Ancak kurallar uyulmadığı sezonlar da var.

Ayrıca ben tezimde ısrar edeceğim. Erdoğan'a veya Fatih Terim'e indirgediğinde sorunları, onlar yokken sorun olmadığı veya onlar giderse sorunların düzeleceği anlamı çıkıyor. Ben buna katılmıyorum. Bu gerçek meselelerin ıskalanıp kolaya kaçılmasına bir örnek bence.

Üzerine oyun oynanıyor falan yazmadım ben. Bir o kulübe, bir bu kulübe kıyak geçilerek idare edilmesi zaten en büyük adaletsizlik. Bunları yazıp adaletsizlik yok sonucuna varmana şaşırdım. Türkiye'de amatör küme dahil her kulvarda yarışan kulüpler eşit şartlara sahip olmalıdır. Hatta şartların pratikte eşitlenmesi için destek verilmelidir daha güçsüz olanlara.
Açıkça konuşmak gerekirse eskiden teşvik primi olağandı, sonradan yasaklanınca bile şike yapanların hak ettiği cezayı almadığını gördük. Bugün Football leaks adı altındaki gazetecilik çalışmasında Türk kulüplerinin lisansız menajerlerle usulsüz transferlerini görüyoruz. Kamuoyunun haberi bile olmuyor.
Türk futbolunu yöneten ismi futbol camiası seçmiyor, kötü yönetince gönderilemiyor. Ben zaten bundan öte bir adaletsizlik göremiyorum.

Kusura bakma yazmissin ama havada seyler yazmissin. Haketmeyenden kasit nedir mesela? Bana de ki su su takimlar kesinlikle haketmemelerine ragmen salt hakem/federasyon/dis guc yardimlariyla su sezonlarda sampiyon oldular.

Benim tezim uc buyuklerin aglamasinin oldukca anlamsiz olmasi uzerine. Diger 2'sinden gorece iyi olan 3 buyuklerin kazanmadigi sezon yok gibi birsey. Yillarca kotu yonetilen Besiktas'in bizi sampiyon yapmiyorlar diyip diyip biraz akilli isler yapinca ligi nasil domine ettigini gorduk. Yok yani oyle hadi bu sene sen ol madem seneye Feneri yapariz. GS'nin 14 yil sampiyon olamadigi donemler var, Fener yillardir basarisiz vs vs.

Gecen sene GS'ye kiyak gecildi o zaman senin mantiginla simdi baskasina mi geciliyor. 3 senedir her sene Basaksehir'i sampiyon yapacaklar abi komplolariyla giriyoruz seneye daha sampiyon olamadilar. Bu sene en yakinlar ama bunun sebebi ne kadar ittirme, ne kadar cidden oburlerinin rezalet durumda olmasi..

GS taraftari su son 2-3 haftada isin ucunu kacirdi. Kendi kendine bir teori uretti federasyon FT'nin alacagi tazminati yedirmeyecek diye simdi her firsatta galaktik komplo mesajlari geliyor. Baskan sacma sapan konusuyor, hoca sacma sapan konusuyor. Bunlarin tumu yapilan hatalardan bagimsiz. Ayni federasyonla ayni hakemlerle 6 ay once bu takim sampiyon oldu.

Ben bunlara takiliyorum. Sirf kendi sevdigimiz insanlar/klupler basarisiz diye bunun suclusunu disarida ariyoruz. Devlet yonetimi de boyle, sirket de boyle, cunku futbol toplumun bir aynasi.

O cok adaletsizlik var dedigin seylere ornekler isterim acikcasi. Bu tarz komplo teorisi/adaletsizlik var abi seylerin guzelligi ne biliyor musun, aslinda tonla seye inanirsin ortaya atarsin ama bunlar gerceklesmeyince kimse donup e sen bir senedir bunlari diyordun demez. Ama rastgele dediklerine yakin birseyler olursa e biz dedik bak gordunuz mu dersin ve sonucun cidden o yuzden olduguna inanirsin. Basarisizlikta kendini kandirma boyle oluyor iste.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...