Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hakiki Deriden Kendi Üretimim Ürünler

SARBAY

Öne çıkan mesajlar

sanssizsansli said:

13 numara masterclass ya.

13 ile 3 neredeyse aynı deri, 2 aydan bu yana bu deriden bekliyorum ama getiremiyorlar. Hatay ve Gaziantep'te tabakhaneler varmış, oraya gidip direkt olarak tabakhabeden deri almayı deneyeceğim ilerleyen zamanlarda. Beğenilen ve sürekliliği olan ürünler ortaya çıkartmak için ana ihtiyaç maddesi :)
Sosyal ağlarda paylaş

karatan said:

https://tr.pinterest.com/pin/86483255327111137/
şunu kaça yaparsın?
videosu: https://tr.pinterest.com/pin/55802482863734360/

Bu gayet basit ve güzelmiş. Siz bundan istiyorsanız yapayım para mevzu değil yaptığımda fotoğraflarını yüklerim beğenirseniz gönderirim size.
Sosyal ağlarda paylaş

fresia said:

instagram açsana, sonra takipçisi bol kızlara bedava gönder reklamını yapsınlar yürür gidersin

İnstagram açmak için tool setimi tamamen tamamlamayı ve kalite açısından tam anlamıyla kusursuz parçalar yapmayı bekliyorum, yoksa ilk baştan bu yana instagram açma fikrim var. Ama instagramda yine o çok takipçili hesaplardan mizah sayfalarına verilen reklamları aşırı samimiyetsiz buluyorum ne yalan söyleyeyim...

Gerçekten istediğim görselliğe ulaşabilirsem zaman içersinde kendi logomu tasarlayıp sade ve güzel bir site de kuracağım. Atölye ve depo olarak kullanabileceğim alan da mevcut. Ama çıkmaza girdiğim nokta şu ki;
Şuan kararsız kalıyorum... Bütün bunlar hobi olarak ufak ufak devam mı etmeli yoksa işim haline mi gelmeli diye.
Halihazırda da bir bakıma sevdiğim bir işi yapıyorum, bu hobi daha da fazla sevdiğim bir uğraş ama işim haline gelirse maddi kaygı olaya dahil olursa hâlâ sevmeye devam eder miyim orasını bilemiyorum...
Buradaki tavsiyeler, öneriler ve eleştriler bana farkındalık kattı daha da fazla özenerek yapacağım artık(Samurai olayı özellikle aydınlatma yaşattı bana)
Sosyal ağlarda paylaş

hobi olarak devam et şimdilik. sonra atışlara göre tekrar düşünürsün.
https://www.instagram.com/beemade_design/?hl=en
şu arkadaşım itü'de çalışırken hobi olarak başladı takı işine sonra etsyden falan satmaya başladı. taylanda mı ne gidip malzemeleri daha ucuza halletti. şimdi tayland da yaşıyor ve sattığı incik boncuk ile geçiniyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Dragonfire said:

hobi olarak devam et şimdilik. sonra atışlara göre tekrar düşünürsün.
https://www.instagram.com/beemade_design/?hl=en
şu arkadaşım itü'de çalışırken hobi olarak başladı takı işine sonra etsyden falan satmaya başladı. taylanda mı ne gidip malzemeleri daha ucuza halletti. şimdi tayland da yaşıyor ve sattığı incik boncuk ile geçiniyor.

Çok güzel ve değişik ürünleri var, doğru bir yoldan ilerlemiş umarım bende doğru yoldan ilerleyebilirim... Tavsiye için ve bu hesabı görmemi sağladığınız için çok teşekkür ederim :)
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 ay sonra ...
  • 3 hafta sonra ...

Deri işlentisinde ana tabaklama ve retenaj yani ikincil tabaklama mevcut.

Dünya genelinde maliyetinin düşük olması sebebiyle bazik krom sülfat ile tabaklama yapılmakta. Burada kullanılan bitmiş deriler kromla mı tabaklanmış yoksa bitkisel (örn. mimoza özü)  tabaklama ile mi yapılmış?

Kromlu deri daha uzun süre dayanır. Boya daha eşit ve dengeli dağılır. İyi bir bazik krom sülfat kullanılmadığı takdirde ısı vb. çevre şartlarına göre tehlikeli olabilmektedir.

Bitkisel özlü deri ise yaşlanmaya müsaittir (90'larda daha yaygındı hatırlarsanız eskiyen deri montlar çok modaydı.). Daha pahalıdır ancak daha sağlıklıdır. 

Falan filan işte.

Sosyal ağlarda paylaş

Herkese merhaba, Özel mesajdan sipariş verenler olmuştu, ben foruma uzun bir süredir giremedim arayüz değişmiş herşey değişmiş...

Birtakım sorunlar yaşadım özel hayatımda,mesajlarına cevap veremediğim kişilerden özür dilerim... Cüzdan isteyenler olmuştu, katlanır dikişsiz sadece çıtçıtların olduğu bir cüzdan isteyen kişi vardı, birkaç ay oldu nick'ini hatırlayamıyorum ama mesajımı görüp bana yeniden ulaşırsanız size yaptığım kartlık hazır ve kenarda öylece bekliyor. 

Sosyal ağlarda paylaş

35 dakika önce, Konn dedi ki:

Deri işlentisinde ana tabaklama ve retenaj yani ikincil tabaklama mevcut.

Dünya genelinde maliyetinin düşük olması sebebiyle bazik krom sülfat ile tabaklama yapılmakta. Burada kullanılan bitmiş deriler kromla mı tabaklanmış yoksa bitkisel (örn. mimoza özü)  tabaklama ile mi yapılmış?

Kromlu deri daha uzun süre dayanır. Boya daha eşit ve dengeli dağılır. İyi bir bazik krom sülfat kullanılmadığı takdirde ısı vb. çevre şartlarına göre tehlikeli olabilmektedir.

Bitkisel özlü deri ise yaşlanmaya müsaittir (90'larda daha yaygındı hatırlarsanız eskiyen deri montlar çok modaydı.). Daha pahalıdır ancak daha sağlıklıdır. 

Falan filan 

Tam olarak işte bu dedim okurken, tam olarak böyle anlatılabilirdi... 

Bayağı uzun ve bilgilendirici bir mesaj yazmıştım ama bir anda chrome kendini kapattı ve yazdıklarım kaybolmuş şekilde açıldı... Detaylı şekilde kendi kullandığım derilerin özelliklerini vs de söylemiştim. Buraya ilk eklediklerim arasında aslında karışık olmakla beraber ağırlıklı Vegtan veya Half Vegtan kullanıyorum. Chrome Tanned deriler de var açıkçası, hepsinin kendi açısından veya muhteviyatı bakımından avantajları ve  dezavantajları var.  Plastik şişe/cam Şişe olayı gibi biraz bu konu. Hangisinin daha sağlıklı olduğu ortada ama en yaygın olanı diğer türler.

Sosyal ağlarda paylaş

15 dakika önce, Fistan dedi ki:

sana pres makinası falan lazım oval tasarımlar için falan ne bileyim

evde olur mu o deri presleri falan maliyeti nedir acaba

Press için çok araştırma yaptım, ama her ne kadar kalıp işin içine girince kusursuzluğa daha da yaklaşılsa da, şuan için %100 el yapımı olarak devam etmek istiyorum.

Yoksa çok iyi ürünler var (Örnek) Ama ev/küçük atölye kullanımı için yani bir nevii "hobi" kullanıcıları için olanlar değil de endüstriyel tarzda ürünler bulunabiliyor Türkiyede maalesef. 

Maaliyete gelecek olursak yukarıdaki  örnekteki değil ama 4 tonluk bir Handpress var mesela, yurtdışında bu tür işleri yapanların gözdesi ve 1500$ civarı...  Fiyatı güncel kur'u  göz önünde bulundurursak %100 el emeği olarak devam etmeye beni iten ana etmen değil tabii ki ?

4Ton Handpress 

SARBAY tarafından düzenlendi
Ekleme
Sosyal ağlarda paylaş

On 13.03.2019 at 02:08, Archangel_ dedi ki:

https://9gag.com/gag/aoe4jxX

şuna benzer bir şeyler yapılabilir mi?

On 13.03.2019 at 02:19, Chastor dedi ki:

Archangel'ın attığı tarzda şeyler yapabilirsen alırım bende çok iyiymiş

Bu tarzda yapabilirim evet, ama bu cüzdan üzerindeki kazıma işlemi lazer kazıma ile yapılıyor. Hakiki deri yandığında çıkan koku kötü olduğu için lazer kazıma yapanlar ile anlaşamadım. Ya kendim bir Lazer engraver alacağım bu iş için yada cihazı olan yeni yerler bulmaya devam edeceğim. Bulursam eğer Burada açıklarım ve örnekleri paylaşırım.

Sosyal ağlarda paylaş

On 30.11.2018 at 19:01, SARBAY dedi ki:

Merhaba, Kendi kendime heveslendim, hobi olarak deriden cüzdan kartlık vs gibi ürünler yapmaya başladım.

Lets go ya yükledim, alıcılar arada oluyor ama buraya da yükleyeyim belki ihtiyacı olanlar vardır diye düşündüm...

Tam anlamıyla kusursuz değiller çünkü tamamen el yapımı ürünler, Kesimi dikişi vs hiçbir makina kullanmadan yapıyorum.
Zamanla kendimi ilerletip halihazırda yaptığım işi bırakıp bu işi yapmak istiyorum ama bakalım, şuan için hobi minvalinde ilerliyor herşey.

Buraya ekleyeceğim modeller harici herşey üretebilirim deriden.Anahtarlık, cüzdan, çanta, Bıçak kılıfı(Bıçak üretmeyi de denedim ama çok fazla malzeme lazım şimdilik erteledim, o başka bir başlığın konusu olabilir) Saat Kayışı, Kemer ve bilimum ürünler...

Almak istemezseniz veya size hitap etmiyorsa dahi yapıcı yorumlarınız/eleştirileriniz benim için değerliler. Esirgemeyiniz lütfen.

Şuan için mobilden fotoğrafları tek tek yüklemek çok zor olacağı için Letsgo dan link olarak ekliyorum, Bilgisayara geçtiğimde eğer görmek isteyen olursa detaylı fotoğrafları da yükleyebilirim.

Uzun Cüzdan

Saat Kayışı

Klasik Cüzdan

Selam dostum , handmade dediğimiz ürünler son yıllarda çok rağbet görüyor.Özellikle bitkisel tabaklanmış derileri kullanmanı tavsiye ederim.Kullandıkça güzelleşir bu deriler.Yurt dışında özellikle amerikada bu derilere hastalar bir şekilde etsy den satabilirsen güzel para kazanırsın.

Bende zeytinburnunda deri ceket ve shearling ceketlerden yapıyorum , istersen döken parçaları sana gönderirim çöpe gidiyor burada...ama parçalar 10 desiyi geçmez.Minimal tarzdaki ürünler için kullanabilirsin.Sipariş gelirse sana ayırıcam parçalardan amerikaya pilot mont yapıyorum , dana derisinden antik kahve falan.

Sosyal ağlarda paylaş

6 saat önce, Quo-Vadis dedi ki:

Lazer engraver olarak NEJE al , fiyatı da fazla değil zaten, deri tahta plastik, gayet başarılı.

https://tr.gearbest.com/3d-printers-3d-printer-kits/pp_009994902085.html?wid=1433363#goodsDetail 

Teşekkür ederim, gayet küçük ve kullanışlı duruyor, yazdım bunu da bir kenara. 

Sosyal ağlarda paylaş

3 saat önce, Thraine_Numeheru dedi ki:

Selam dostum , handmade dediğimiz ürünler son yıllarda çok rağbet görüyor.Özellikle bitkisel tabaklanmış derileri kullanmanı tavsiye ederim.Kullandıkça güzelleşir bu deriler.Yurt dışında özellikle amerikada bu derilere hastalar bir şekilde etsy den satabilirsen güzel para kazanırsın.

Bende zeytinburnunda deri ceket ve shearling ceketlerden yapıyorum , istersen döken parçaları sana gönderirim çöpe gidiyor burada...ama parçalar 10 desiyi geçmez.Minimal tarzdaki ürünler için kullanabilirsin.Sipariş gelirse sana ayırıcam parçalardan amerikaya pilot mont yapıyorum , dana derisinden antik kahve falan.

Merhaba, deri tedariği konusunda bayağı zorluk yaşıyordum ama bir ayakkabıcıdan yaklaşık 1000 desi civarı farklı renklerde 2mm vaketa aldım bulunduğum şehir için uygun sayılabilecek bir rakama. Dediğiniz gibi bitkisel tabaklanmış deriler hem sağlıklı olması hemde zamanla görünüm açısından güzelleştiğinden herkesin tercihi oluyor.

Teklifiniz için çok teşekkür ederim, gerçekten çöpe gidiyorsa siz herhangi bir şekilde değerlendiremiyorsanız ben alıp kullanabilirim tabii ki, çokta mutlu olurum.Antik deri özellikle de kahverengi antik deri en arayıpta bulamadığım ürün... Ama karşılıksız alamam, yaptıklarım arasından sizin karar vereceğiniz bir ürünü bende size hediye etmek isterim.

Yaptığım ürünler veya modeller oturunca Etsy'de şansımı deneyeceğim. Kesinlikle Ülkemizdekinden çok daha büyük bir pazar payı olduğunu düşünüyorum "Handmade" ürünlerin yurtdışında. 

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...