Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yine yeniden...

escape

Öne çıkan mesajlar

Selam.

Sonuçlar açıklandı ve İstanbul'dan Balıkesir'e acele bilet aldım ve geldim. Allah'ın unuttuğu yere binbir zorlukla gittim. 10 saat mülakat için bekledim. Spor mülakatı için 1 hafta parkur kursuna gittim. Bir sürü para harcadım. Kan değerlerim, vitaminlerim vs her şey normal düzeye geldi.

Aylardır hazırlanıyordum. 3 ayda 20'ye yakın kilo verdim. Kondisyon ve kas geliştirdim. KPSS kastım, başvurdum, hayaller kurdum ve ön sağlık kontrolünde 10 saatlik bekleyişin ardından RENK KÖRÜ olduğum için elendim. Her şey bir anda oldu ve bitti hiçbir şey olmamış gibi yaşamaya çalışıyorum. İnsanlar "sağlık olsun üzülme" diyor. Sağlık yok işte sorun orada. Özellikle tekrar test yaptım, normal insanlarla karşılaştırdım ve evet galiba renk körüyüm. İleri düzey değil ama az da olsa var. O bile kabul edilmiyormuş işte falan filan...

Hayatım boyunca bunu farketmedim, böyle bir hastalığım olduğunun farkına varamadım, bilemedim. Artık ne asker olabilirim ne de polis. Her şeyin bir anda bu kadar hızlı yıkılması çok dokundu ya. Sudan çıkmış balık gibiyim. Hayatım boyunca şanssızlık hiç peşimi bırakmadı, artık kırdım diye düşünüyorken hiç hesaba katmadığım bir şey yüzünden her şey bitti.

Ne tedavisi var ne de başka bir şeyi. Hiçbir şey düşünemiyorum artık.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Hayırlısı olsun demek dışında elimden bişi gelmiyor. Birkaç yıl önce bende hayallerimin peşinden koşturmak için radikal bir karar almıştım. Asker veya polislik değil ancak senin gibi çok istediğim bir iş fırsatıydı. Tabii ki de olumlu sonuçlanmadı. Fazla takılıp kalmadan önüne bakman kısacası en kısa sürede toparlanman gerekiyor.

Şimdi dönüp baktığım zaman istediğim işin olmamasından daha çok o süre ve sonrasında geçirdiğim zaman dilimini keşke daha farklı değerlendirseydim diyorum. O zamanlar bu düşünceler aklının ucundan bile geçmiyor ancak zamanla daha iyi anlıyorsun. Bence boş yere üzülme, önündeki güzel fırsatlara odaklan.
Sosyal ağlarda paylaş

orc_lord said:

Hayırlısı olsun demek dışında elimden bişi gelmiyor. Birkaç yıl önce bende hayallerimin peşinden koşturmak için radikal bir karar almıştım. Asker veya polislik değil ancak senin gibi çok istediğim bir iş fırsatıydı. Tabii ki de olumlu sonuçlanmadı. Fazla takılıp kalmadan önüne bakman kısacası en kısa sürede toparlanman gerekiyor.

Şimdi dönüp baktığım zaman istediğim işin olmamasından daha çok o süre ve sonrasında geçirdiğim zaman dilimini keşke daha farklı değerlendirseydim diyorum. O zamanlar bu düşünceler aklının ucundan bile geçmiyor ancak zamanla daha iyi anlıyorsun. Bence boş yere üzülme, önündeki güzel fırsatlara odaklan.

aynen öyle abi.
geçirdiğim zamana, orada 10 saat boyunca mavi konferans koltuğunda hiç tanımadığım adamlarla konuşmaya çalışmış olmama üzülüyorum daha çok.

sağlıklı bir insana dönüştüm bu sayede tek sevindiğim nokta buç..
Sosyal ağlarda paylaş

Saeros said:

amma da boktan durummuş be, üzücüymüş cidden.
hazır training filan da var, direk vigilante ol bence hiç düşünme

yok abi geçti artık, ne heyecanım kaldı ne hayat enerjim

bikaç ay sonra toparlanırım belki ama baya kalıcı damage yedim sağlam girdi yani. zor unuturum bunu

Red said:

Gezici coplamak için mi polis olcan.

abi ne gezicisi ya saçmalamayın
Sosyal ağlarda paylaş

allah din falan bok püsürü geçtim de, böyle çok ağır gelen darbelerden bir kaç yıl sonra lan iyi ki olmamış demişliğim çoktur.
eminim senin de öyle olacka.

şu an ne desek boş tabi. geçmiş olsun. sağlığın yerinde falan bunlar güzel şeyler cidden. elden gidince anlıyormuş insan.

ama dediğim gibi şundan 1-2 yıl sonra diyeceksin, lan iyi ki almamışlar diye.
Sosyal ağlarda paylaş

Jeeztro said:

allah din falan bok püsürü geçtim de, böyle çok ağır gelen darbelerden bir kaç yıl sonra lan iyi ki olmamış demişliğim çoktur.
eminim senin de öyle olacka.

şu an ne desek boş tabi. geçmiş olsun. sağlığın yerinde falan bunlar güzel şeyler cidden. elden gidince anlıyormuş insan.

ama dediğim gibi şundan 1-2 yıl sonra diyeceksin, lan iyi ki almamışlar diye.

aynen abi ben de öyle düşünüyorum.

ben kendi başarısızlığım yüzünden, elimde olan, değiştirmem mümkün olan bir durumdan dolayı elenmedim. çok büyük ihtimal doğuştan gelen ve elimde olmayan bir hastalık sebebiyle elendim.

ben parkura da çıksam geçerdim, sözlü mülakata da çıksam geçerdim onları biliyorum. ama en başta, dediğim gibi kendi elimde olmayan bir sebeple bitti her şey. evet bu vesile ile hiçbir zaman yapmayacağım "sağlıklı yaşam" prensibini benimseyerek vücudumun tüm hayati değerlerini normal değerlere getirdim. gözüm hariç her şeyim sağlıklı şu an ve böyle devam edeceğim.

evet belki dediğin gibi olur, bir kaç yıla unutur ve İYİ Kİ ALMAMIŞLAR derim bilemem ama şuan üzgünüm ve kırgınım kendime şuanki durumum bu.
Sosyal ağlarda paylaş

vivavale said:

Hayirlisi kanka sIkma canini
Elinden gelen yaptiysan artik yasamana bak en azindan hakkini vermissin koyver gitsin

teşekkr ederim kardeşim sağol, bir kaç ay böyle sürer. "üzülme boşver" gibi laflar pek faydalı değil. tabii ki üzülüyorum ve üzülücem. üzülmeyip direkt boşverirsem anormal zaten. bir süre böyle.
Sosyal ağlarda paylaş

Söyle ki 7 sene once ben de ayni seyleri yasadim. Göz bozuk oldugu icin elendiydim diger her sey tamamdi. Sonra silkeyim yapacaganiz isi dedim yoluma baktim cok da takmadim ihtiyacim da vardi ama olmamisti yani. Sonra ogrendim ki gozlugu olan adamlar gecmisler o yuzden onlara hizmet edecegime ozel sektore yoneldim silkilmedik kulagimin arkasi kaldi ama yine de uzgun degilim ve iyi ki olmamis diyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

geçmiş olsun.
onca hazırlığa rağmen elinde olmayan bir sebepten hayalinde işi kaçırmış olmak çok üzücü cidden.

savunma, güvenlik işlerine ilgi duyuyorsan gene başarılı olursun askeriye dışında. mallık yapıp şimdiye kadarki kazanımlarını harcama. gayet fit ve hazırlıklıysan polis/asker olmaya, sen tempoyu düşürmeden devam, özel şirketlerdeki opsiyonlarını araştır. yeterince iyi olursan zaten askerde polislikte olabilceğinden daha iyi yerlere gelirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...