Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Priest Meselesi

sadlover

Öne çıkan mesajlar

Betada Rogue ve Hunter oynadıkdan sonra sürpriz bir kararla priest acayım dedim.Ama günlerdir okudugum makalelerden sonra aklım feci karıstı.Grup icinde hicbir zaman ofansif spell atmayacaksınız surekli buff ve heal atacaksınız diyor. E o zaman neden herkes Shaodw Priest tavsiye ediyor.1 yazı okuyorum en dusuk dmg priestte diyor atmanıza gerek yok diyor digeri mage le priest cok dmg verir diyor.Holy secip paso heal mı atıcaz bumudur priest? Pvp düsünmeyin bile diyor mesela e ne anladım ben oyundan.. Fikirlerinizi bekliyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

benim aklımdaki oyun anlayısım hem partimdekileri olması gerek bicimde hayatta tutabilmek hemde solo gezerken gelip biri bana girdigi zaman onu bir sekilde alassagı edebilmek. Shadow secip pvp ye yonelmek istiyorum nası olsa priestim heal ederim bi sekilde diye dusunodum ama pvp dusunmeyin her zaman arkadasınız aggro cekerseniz ölüsünüz diyor makalelerde e ne anladık saldırı büyülerinden ne işimi yarıcak..?

[Bu mesaj sadlover tarafından 16 Şubat 2005 13:28 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Priesti PvP için düşünmenin bence bir mantığı yok. Ben de priest oynuyorum şu an ve aklımda charı açarken PvP ile ilgili hiç birşey yoktu. Priestin doğasına aykırı bi kere PvP bence :)
Ve eminim ileri levellarda cloth armor çok büyük bir dezavantaj olacak. Zaten canımız fazla değil bi koydularmı oturtabilirler bize :p Başlangıç levellarındaki duellerin ve pvp'lerin gösterge olacağını düşünmekte yanıltıcı olur sanırım güçlü demek için. Ama savaş alanından çok güzel kaçabiliyoruz onu takdir etmedim değil.
Ayrıca hem dmg veririm hem heal ederim olayı yalan olur. Çünkü mana yetmez. Anladığıma göre senin oyun tarzına en uygunu shaman. Hem güzelce dmg ver hemde ihtiyacı olan heal bas.
Sosyal ağlarda paylaş

ehe nasi dogasina aykiri pvp priest in onu anlayamadim tam.

mana burn, mind flay, mind blast, devouring greed ve pw: pain i biliorm simdilik dmg verebilmek icin. bunlardan 2si instant; hepsi 10% 3sec stun a sahip olabilio. bunlarin yaninda instant cast fear, pw: shield ve herkesin bildigi x tane healing spell var.

party olayi apayri, ordaki rolun zaten dmg vermek degil; pvp de de genelde dot larinla vurdugunu dusunursek zaten anlamsiz kacio bosslar disinda. orda priest in bulunma amaci grubun durmadan yoluna devam edebilmesi, kayip vermemesi vs zaten.[signature][hline]Sometimes, Democracy is four Wolves and a Sheep deciding what to have for dinner
Sosyal ağlarda paylaş

wow'da priest'ler dmg veremez diye bir şey yok, aksine gereğinden fazla dmg veriyorlar bence. ya adı üstünde priest. genelde priest dediğin her rpg'de heal, buff, debuff üstüne kurulmuştur. wow'da durum değişik, mage ya da rogue kadar değil tabii ki ama bir dmg veriyor yamultuyor adamı. ama shadow priest hem harika healing hem mükemmel dmg ile pvp'de en önde giden class'lardan biri benim tecrübelerime göre.

[Bu mesaj Mirage tarafından 16 Şubat 2005 17:24 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

valla lvl 48 e geldim priest imla biraz birsey ler kaptim onu aktariyim bari.2-3 lvl onceye kadar butun talentlarim holy idi.Holy sectigim icin gruplarda cok rahat yer buluyordum nasi olsa isim heallemek ama icimizde cengaverlik var gayette guzel saldiri buyuleri yapip ustune staff imle mob un kafasina kafasina vurmayi da seviodum.Ozellikle talent lara baktiysan holy de bir talent sayesinde cikan spirit butun grup elemanlarini heal ladigindan manam bittiginde cogu kez olmem icin yalvarislar geldigini hatirliyorum.ama holy priest pvp de cok zayiftir ve bir eksi tarafi daha daha cok heal edebildiginden daha cok agrro cekmesidir boyle olunca da olmesi kacinilmaz oluo zaten dayaniksiz...
Daha sonra artik shadow seceyim dedim herkes ovuyor deneyelim bare mantigiyla shadow u secince gayet hos buyuler geldi,pvp de guclu konuma geldim, belki heal olayim biraz azaldi ama bu azalma gercekten priest icin kucuk bir oranda tek sorun holy olmayinca heal a daha cok mana harcıyorsun ama zaten spirit ve intellect e abanacagin icin pek bir sorun olmuo :)
benim tavsiyem priest sec gercekten eglenceli hem pvp de guclu hemde grup ta gayet sevilen bir eleman ve benim solo oynarken cok zevk aldigim bir class...[signature][hline]Draister
Troll Priest

Spiritus Sanctus-Vita Aeterna
Sosyal ağlarda paylaş

hayatınız boyunca solo pvp yapmayacaksınız zaten bir süre sonra sırf raid ler olacakki o zaman holy specin guild için ne kadar önemli olduğunu görürsünüz son anda atacağınız ciritical bir healla adamı kurtarıp takdir almak da güzeldir.Ama doğru tabi hep über olup adam kesmek isteyen türk mmorpgcileri için ezik bir char olarak görülebilir holy specli priest....
Sosyal ağlarda paylaş

oyunda ne sekilde oynamak istiyorsan talentlarin ona gore secilebilir bu oynayan player in secimine bagli kalmis bir sey eger takim oyununu daha cok seviyorsan ve grupla oynamayi daha cok seviyorsan tabiki holy priest olacaksin ama solo oynaycaksan holy olmak sacma cunku solo da holy seni kurtaramaz ama shadow u secmek daha yararli olur bu pek uber olup adam kesmek degil oynayis bicimine kalmis bir secim[signature][hline]Draister
Troll Priest

Spiritus Sanctus-Vita Aeterna
Sosyal ağlarda paylaş

Dogdog benim söylediğim şey senin mesajının içinde saklı zaten.Eğer grupla oynacaksan holy gideceksen heal lamak zorundasin hayat kurtarmak zorundasin.Ama bizim genel mantelitemiz grup oyunu yerine en çok adamı ben kesiyim olduğu için holy priest giden türk oyuncu bir elin parmaklarını geçmeyecektir...

Battleground lar vs zaten tamamen grup pvp ye dayalı benim bildiğim ve raidler de grupla olmak zorunda ama holy gidip heallamak yerine adam kesmemen gerekir zaten pek de başarılı olamazsın yani senin dediğin 2. oynanış biçimini bizlerden seçen pek çıkmaz onu kastettim....

[Bu mesaj Bloodscalp tarafından 16 Şubat 2005 18:39 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Hahaha çok gülüyorum bilmeden konuşanlara(priest solo yapamaz diyenlere).Şu an priest oynuyorum bloodscap serverinda. Priest çokta güzel SOLO yapıyor. Tek yapman gereken shadowa gidip spirit tap ve mind blast cooldown düşürmeye gitmek. Merak eden olursa nasıl non stop grinding yapıldığını gösteren movie hazırlayabilirim.[signature][hline]Beyin aldırma operasyonlarına hayır!
[/b]
[b]

[Bu mesaj _Dalamar_ tarafından 16 Şubat 2005 19:16 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Şu an elimde Hypnotic dagger var offhandimdede stat veren mavi bir offhand var ve durmaksınız grinding yapabiliyorum. Taktik şudur tam olarak: Inner fire atıp mananı sadece mind blast ve heallara kullanıcaksın.(tabi önceden shadow word pain atarak moba) Yaklaşık beklemeksiniz 10 mob kesiyorum bu şekilde[signature][hline]Beyin aldırma operasyonlarına hayır!
[/b]
[b]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...