Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Diablo Immortal

eregorn

Öne çıkan mesajlar

1 saat önce, Silphatos dedi ki:

hayda beni de banlamışlar, bot-macro vs kullanmadım chate de saçma bir şey yazmadım ne alaka bu. ayrıca para da verdik asd fazla değil tabii battle pass+birkaç bundle 5 10 dolar total ama böyle saçma bir şey yok.. tam da dün 1800cr üstüne çıkmıştım pff

@nihlathak gerçekten temporary mi peki bu, ne bilgi ne bir şey var ticket attın mı sen hiç. neyse bırakmış oldum böylece başka oyun oynayabilriim artık

library de fazla takıldıysan,para verdıgınde bellıyse,benım gıbı para verenlere gıcık olanlar sıkayet etmıs olabılır.biz birkaç kişiyi özellıkle ettık

Sosyal ağlarda paylaş

birkaç kez işim olduğu için afk bıraktım farm alanlarında ama düz afk yani hiçbir skill veya movement vs olmadan, timeout yiyosun zaten birkaç dk sonra inactivityden. ki milyon adam var kulle libraryde sabahan akşama botlayan beni mi buldular lan banlayacak auhaehuae.. bundledan gelen 30 orb kalmıştı hesapta hiçbir işe yaramayan, 300 orb veren bi bundleı da alıp 320 orbla 2 tane (eternal) leg crest alsam mı diyordum tam dün allah kurtarmış

Sosyal ağlarda paylaş

On 03.07.2022 at 10:48, Silphatos dedi ki:

hayda beni de banlamışlar, bot-macro vs kullanmadım chate de saçma bir şey yazmadım ne alaka bu. ayrıca para da verdik asd fazla değil tabii battle pass+birkaç bundle 5 10 dolar total ama böyle saçma bir şey yok.. tam da dün 1800cr üstüne çıkmıştım pff

@nihlathak gerçekten temporary mi peki bu, ne bilgi ne bir şey var ticket attın mı sen hiç. neyse bırakmış oldum böylece başka oyun oynayabilriim artık

Temp diyor orada ama ben konustum GM'le perma ban maalesef. Benimki soyle oldu, ilk iki hafta insan gibi gotumuzu egip kastik, baktim lib'de millet afk kastiriyor biz uyku uyumuyoruz kasacagiz diye, report ustune report attim, iki hafta gecti Blizzarddan tik yok, bir yandan balinalar parayla gem alip guclerine guc kattilar, artik leaderboardda tepeye filan da cikamaz oldum F2P oldugum icin, adamlar 80 yaparken ben anca 65 yapabilir durumdaydim. Ha dedim tamam anlasildi, verdim macroyu indim AFK farmin dibine, dedim ki banlamayan Blizzard'da adam degildir. Bu oyunun hakki bundan fazlasi degil cunku. Onlar da sagolsunlar banladilar, belkide DI ile ilgili yaptiklari tek dogru sey buydu, zaten bunu bu sekilde de yazdim GM'e.

Neyse sonra raxx'in wudijo'nun filan videolara bakarak oldum, wudi avrupada tek kalmis butun maxroll amerikali tabi, gittim onunla konustum dedim boyle boyle D4'te oynamak icin clan filan onemli olacaksa beraber ittirelim dedim, iyi olur blaster her zaman lazim dedi. Donus yaparim ama olur da unutursam sen don bana zamani gelince simdi tatildeyim dedi, dedim tamamdir gorusuruz iyi tatiller. Boyle bir olaya vesile oldu sictigimin Diablo Immoral'i. Neyse hayirlisi ugurlusu, umarim D4 sicmaz da insan gibi oyun oynariz. 

Sosyal ağlarda paylaş

açtıysan arkada autoclick bilmemne clientta bnet serviceden gelen izinler var, her türlü processi görür yani oyun o kadar aptal değiller, seninki üzücü olsa da haklı bir banmış (auto farma ilk suçta hiçbir bilgi-uyarı vs vermeden banlamaları saçma tabii ama blizz 10+ yıllık wow hesaplarını çok daha dandik sebeplerle perma banlayan adamlar).. beni de arkadaka çalıan bir şey triggerladı o zaman ama ben crackli oyun/software bile yüklemiyorum yıllardır. esetin running process listesinde bende çalışan ve dünyada en az kullanıcısı olan şeyler amd driver processleri asdfghj yani saçma 1 adet program bile yok PC'de yüklü. tek aklıma gelen şey (macro vs özelliklerini kullanmasam da) razer synapse ama hadi o processi gördü auto banlandım diyelim oynayan adam kalmaz o yüzden onu da eliyorum. neyse 97den beri online oyun oynarım ilk kez bir şeyden banlandım ve neden banladığımı ticketa cevap veren tip bile bilmiyor şaka gibi

unknown.pngannene poundlayım komik çocuk diyecektim ama ticketı kapamış investigation bitene kadar sdghj, neyse açsalar bile oynamam zaten böyle random banlanma varsa tekrarı da olur bunla mı uğraşacam, paradan çok verilen zamana yazık.

Sosyal ağlarda paylaş

Bana zaten yazmamissindir zira kendim diyorum banlanmak icin AFK farming yaptim diye ? 

Yalniz AHK ile ilgili cok dar bakmissin olaya, bak bu benim kendi hazirladigim AHK scriptim immortal icin. Neden boyle bir script kullaniyorum? Cok basit aslinda sebebi, cunku ne zaman mobilden oyuna girsem PC deki keybindings'i bozuyor. Her geciste tekrar tekrar keybindings ayari yapmamak icin boyle bir scriptim var, konu kapaniyor. Iceriginde code of conduct'a aykiri hicbirsey de yok zaten. Buyurun paylasayim siz de gorun.

Simdi neden her tus icin ekstra "Send {4 up}" var diyenler olur, cunku oyunun client'i o kadar rezil ki  4'te WW var, WW atarken baska bir tusa bastigin anda 4 tusu takiliyor, enerji bitene kadar WW atiyor karakter, enerji bittikten sonra da kendine gelmesi icin sure gecmesi filan gerekiyor, oynanamiyor yani oyun. Gerizekali pc client sebebiyle var. Gerisi zaten direk tus atamaca. Onun sebebini de yukarida anlattim, surekli keybindings default'a donuyor mobilden her girdigimizde, ugrasilamiyor her pc ye oturdugunda tekrar tus bindlamayla.

Yani demem o ki bu AHK dan oturu kimse banlanmaz, o yuzden her AHK acan banlansin soylemi her sart ve kosulda dogru bir karar degil. 

Misal YOLO mouse'da kullaniyoruz, cunku mouse'un pointer'i 3440x1440 ultrawide ekranda pirinc tanesi kadar ve gozukmesin diye grimsi bir renkte, kim nasil gorebilir bunu? O zaman ondan da banlayalim insanlari, hatta bundan daha cok banlayalim zira memory'den pointer'in bilgisinin adresine erisip degisiklik yapiyor, direk data manipulation. 

Tek tek her satirin ne yaptigini yazmiyorum zaten tek yaptiklari bir tusu baska bir tusa atamak hepsi o. Zira ban'in sebebi de bu degil zaten. Zaten AFK farm makrosunu synapse'tan yaptim AHK dan bile degil. 

#IfWinActive, Diablo Immortal
`::

Send {RButton}

return 

tab::
Send {4 up}
Send m
return

1::
Send {4 up}
Send 1
return

2::
Send {4 up}
Send 2
return

3::
Send {4 up}
Send 3
return

RButton::4
KeyWait, RButton
return

6::
Send {4 up}
sleep 20
Send r
return

Ben hala sliph'in neden banlandigini anlamis degilim ama. Yuz yil once oynadigim CS'deki adminlerin hileci sanip banlamalarini saymazsak ben de ilk defa banlandim hayatimda bu arada, ama bilerek isteyerek banlandim, o yuzden mutluyum. Ha al bir itiraf daha yapayim, diablo 3'te millet ayi gibi bot acti yillarca, Blizzard hicbir bok yapmadi, sicayim sizin yapacaginiz ise dedim onda da bot actim bir sure mesela. Tabiki ne banlayan oldu ne birsey yapan kimseyi banladiklari yoktu zaten. Hiyar herifler insanin ayarlarini bozuyorlar bazen hiyarliklariyla.

nihlathak tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

bakalım ben de çok merak ediyorum ne diye dönecek ticketa ? synapseden patladıysan ben de öyle patlamış olabilirim bazen açıp mouse polling düşürüyorum 1000hz>250hz oyunlar açıkken ama tanımlı macro bile yok. logitech, razer, steelseries vs mouse kullanan ve driverı yüklü olan herkesin banlanması lazım ama bu şekil. report kurbanıyım ben herhalde

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, nihlathak dedi ki:

Yani demem o ki bu AHK dan oturu kimse banlanmaz, o yuzden her AHK acan banlansin soylemi her sart ve kosulda dogru bir karar degil. 

Misal YOLO mouse'da kullaniyoruz, cunku mouse'un pointer'i 3440x1440 ultrawide ekranda pirinc tanesi kadar ve gozukmesin diye grimsi bir renkte, kim nasil gorebilir bunu? O zaman ondan da banlayalim insanlari, hatta bundan daha cok banlayalim zira memory'den pointer'in bilgisinin adresine erisip degisiklik yapiyor, direk data manipulation. 

Tek tek her satirin ne yaptigini yazmiyorum zaten tek yaptiklari bir tusu baska bir tusa atamak hepsi o. Zira ban'in sebebi de bu degil zaten. Zaten AFK farm makrosunu synapse'tan yaptim AHK dan bile degil. 

seyi banladiklari yoktu zaten. Hiyar herifler insanin ayarlarini bozuyorlar bazen hiyarliklariyla.

tam olarak bundan banlandin evt

synapse kullanip app spoof'lamadigin icin. 

(app. spoof / notepad vs. gibi bir app icine gomuyor process'i)

teknik olarak:

bind(mousewheelup) = keyboarddown(K,L,B,4)

birden fazla input girdiren macro bile hile...

image.png

Goering tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

4 saat önce, Goering dedi ki:

tam olarak bundan banlandin evt

synapse kullanip app spoof'lamadigin icin. 

(app. spoof / notepad vs. gibi bir app icine gomuyor process'i)

teknik olarak:

bind(mousewheelup) = keyboarddown(K,L,B,4)

birden fazla input girdiren macro bile hile...

image.png

Konu spooflamamak degil, spooflasanda adamlar banlar, gerizekali degil bunlar dedicated serverda kabak gibi gozukuyor yaptigin hareketler tum delayleri ile birlikte. Gorece basit iki satir kodla taratip kabak gibi gorur adamlar kimin otomatize is yapip yapmadigini. Hatta onu gectim, mekanik duzenek kur tuslara basan, onunla AFK farm yap, reportlanip chat ban ye, o accountu da banlarlar ilk kontrole girdiginde. Konu senin ne yaptigin cunku, nasil yaptigin degil yani.

Amon_X'in yazdigi "macro to simplify the gameplay" net olarak code of conduct'a ters. Tus bindlamak filan degil bunun yaptigi cunku. Banlanir normal zaten olmasi gereken bu. 

Birden fazla input girdiren macro bile dedigin zaten direk ban sebebi. "one action per key click" adamlarin dusturu bu. O yuzden "bile" lik bir sey degil o verdigin ornek. 

Kisacasi konu ne AHK, ne synapse, ne yolo ne de baska bir program. Konu code of conduct'a uyup uymadigin. Bir kere uymadim, azicik uymadim, 2 gun uymadim fark etmiyor adamlar icin, kontrole takildin mi banlayiveriyorlar. Tekrar yaziyorum, process ne kadar yavas olsa da yaptiklari tek dogru sey bu simdiye kadar su DI'da. Ha ama yalan degil, oyun AFK farmdan fazlasini hak eden bir oyun da degil. 

Sosyal ağlarda paylaş

geldi benim cevap, neden olduğu final cevabında biel yok ama perma ban lel. mail gitti detaylı diyor ama mail falan da yok bu ticket cevapları haricinde. açsalar bile oynamayacaktım zaten silmiştim tüm cihazlarımdan ama devam edenler bilginiz olsun her an böyle patlama şansınız var demekki bu dandik oyunda nedenini bile bilmeden. 

unknown.png

ökküz kaç tane de typo yapmış, babi bunlara para veriyor bi de yazık

Silphatos tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...