Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Diablo Immortal

eregorn

Öne çıkan mesajlar

axedice said:

Para kazandırıyor mu kazandırıyor, actiblob sağlam pazar araştırması yapmadan girmez bu işlere.

Ki ben seviniyorum böyle gelişmelere, actiblob gibi şirketler bize yönelik oyunların pazarından çıkıp mobildir p2wdir bunlara daha çok girsinler ki kaliteli oyunlar yapacak indielere daha çok yer açılsın.

Konu sadece para meselesi değil ki. Para elbette kazanasınlar, kazanmak istesinler. Bu oyunları artık düzgün sürdüremiyorsan bırak bitsin hepsi. Yerine başka oyun yap. Onlarca yeni çıkan çok başarılı, deli paralar kazandıran oyunlar var. Diğer firmalar nasıl yapıyor?

CDPR mesela. Tek bir Witcher serisi ile ne hale geldiler. Tek bir oyun serisi. Yap bunun gibi güzel hikayeli, aksiyonlu bambaşka bir oyun ver piyasaya. Engelleyen nedir yani? Koskoca Blizzort'un içinden 10 tane CDPR çıkar (dı). Zaten yapmazlar artk böyle bir şey ama yazık yani. Adamlar Cyberpunk yapıyoruz diye iki senedir hype'a bağladı oyun dünyasını.

Blizzort'un geldiği noktaya bak bir de. Diablo mobile. Bir de çinli firma yapıyor :)
Sosyal ağlarda paylaş

Madem bu kadaer sevmeyen var akp nasil secim kazaniyor kafasi olmus. Son gelismelerden sikayet edenler, potansiyel musterilerin %20 si falandir. Heriflerde bunun farkinda tabi , he he diye gulup mobileden ne para kaldirdik muhabbeti donuyordur. Adamlarin derdi yeni birsey uretmek degil ki , hazir urunleri en az eforla mobile veya remaster versiyona donusturup cuvalla para goturmek.
Sosyal ağlarda paylaş

Mobile girsin zaten pazar büyük az eforla çok para kazanılıyor sıkıntı yok. Kendi oyunlarının çakmasını yapan Çinlilere çakmasının çakmasını da yaptırsın.

Sorun uzun zamandır üvey evlat muamelesi gören seriyi blizzcondan önce hypelatıp bir hafta önce hypeladınız ama bütün projeleri açıklamıcaz diyip koca panelde karşısında hedef kitlesi olmamasına rağmen sadece bunun açıklanması.

Ortada pek bir şey olmadan 2-3 konsept artla Diablo 4 açıkladıktan sonra böyle de bir şey var diye bu itelense bu kadar tepki olmazdı.

Genrenın aman aman fanı değilim kayda değer bir açıklama beklemiyordum ama youtubedaki hiçbir beklentim yoktu yine de hayal kırıklığına uğradım yorumu duygularımıza tercüman oldu. Gidip büyük açıklama var diye bilet alan, blizzcona giden fanlarına yazık.
Sosyal ağlarda paylaş

arcane said:

diablo iki senedir maintenance mode'dayken diablo 3 expansion, diablo 4 falan beklemek nereden, neye dayanarak cikti anlamak mumkun degil. taserona yaptirilan mobil oyunla yuzumuze tukursunler demiyorum ama insanlar akli, mantigi hice sayip kendi kendilerini oltaladilar sdfg.

d3'ün durumu ve geçen süreye bakınca d4 için mantıklı bi zaman aslında, millet ondan gaza geldi.
Sosyal ağlarda paylaş

ya hani d3den bağımsız olarak tek başına reaper of souls ilk haftasında 3 milyon satmıştı

yap işte bir expansion daha aynı RoS gibi bir 2-3 milyon daha sat, daha ne istiyorsun hayvan blizzard, üstelik meşhur diablo4ün gelene kadar da hem milleti oyalar hem de bir güzel hypelar

amazon druid koy, skovos adalarını koy bir act, bir iki yeni sistem getir, craftingi ve yağmur gibi düşen legendaryli loot sistemini bir elden geçir tamam işte, motorun ragdolların interfacein user optimizasyonun falan herşeyi zaten hazır

d3 mainstream bişey değil ki artık, sezonların crosspromoların DLClerin hepsi patlamış *** *tü dağıtmışsın, tropicoyu yapan bulgarlar bile klon çıkarmış 500k satmış (victor vran), şimdi niye d3 mobil yapıyorsun ki, overwatch mobil yap daha akıl karı :p
Sosyal ağlarda paylaş

Cokomantis said:

arcane said:

diablo iki senedir maintenance mode'dayken diablo 3 expansion, diablo 4 falan beklemek nereden, neye dayanarak cikti anlamak mumkun degil. taserona yaptirilan mobil oyunla yuzumuze tukursunler demiyorum ama insanlar akli, mantigi hice sayip kendi kendilerini oltaladilar sdfg.

d3'ün durumu ve geçen süreye bakınca d4 için mantıklı bi zaman aslında, millet ondan gaza geldi.

Aynen hocu D3 e cayır cayır yeni content gelirken bi bekleseydik D4 ü

Bu nasıl bir analiz olmuş böyle
Sosyal ağlarda paylaş

Path of exile'a verdiğim her kuruş helal olsun cidden ya. 150 dolara yakın para harcadım daha da imkanım olunca verecem, herifler ek paket gibi patch çıkardı kaç kere. poe mekaniği ve d3 gameplayiyle biraraya gelse titreyerek boşalırız sanırım.
Sosyal ağlarda paylaş

Cokomantis said:

arcane said:

hangi durum o abi? cokomantis oynamiyor belki sequel yaparsak oynar durumu mu sdfgdsf. gecen sureye bakarsan diablo 3'un anonsu 2008, cikisi 2012. bir onceki oyunun cikisi 2000. buradan mantikla varacagin sonuc diablo 4'u cocugunun oynayacagi. diablo 3'un duruma bakarsak (oyun maintenance mode'da) varilacak sonucun expansion bile olmamasi lazim. en iyi ihtimalle necro gibi cash grab dlc.
Sosyal ağlarda paylaş

µh said:

Path of exile'a verdiğim her kuruş helal olsun cidden ya. 150 dolara yakın para harcadım daha da imkanım olunca verecem, herifler ek paket gibi patch çıkardı kaç kere. poe mekaniği ve d3 gameplayiyle biraraya gelse titreyerek boşalırız sanırım.

PoE gameplay baya iyi bence eksiği kalmadı
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...