Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

STSL 11.Hafta: Galatasaray-Fenerbahçe (02.11.18 - 21.00)

Celtics

Öne çıkan mesajlar

Vale nin Rewendor altı falan olduğunu düşünmeye başlıyorum

Bana vurana ben de vururum kafası sportmen bir kafa değil. Sportmenlige aykırı düşünceleri olan bir adam taraflı insanatın olduğu bir bölümün moderatörü olmamalı. Şahsi fikrin o olabilir ama marifet gibi anlatmaya gerek yok.

Anlattığın şey, hasan şaş doğru yaptı demeye getiriyor. Yazdığın seti anlamadan yazıyorsan yapacak bişey yok durum vahim demektir.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi siz türkiyedeki futbol nfl gibi nhl gibi olsun istiyorsunuz herhalde.

Öyle olsa o iş orda kalmaz kesin taraftarlarda sahaya dalar, iki futbolcu kavga ediyorsa diğerlerine ayırmak düşer.

Sizin düşünce tarzınızın futboldaki karşılığı holiganizm yani, bu yüzden çok canlar gitti.

Az aklı selim düşünün lütfen.
Sosyal ağlarda paylaş

Tabiki dahil olacak. Sonra da cezası neyse alacak. Bunun siddete tesvikle falan bir alakası yok. Eger birine tokat atıyorsan, itip kakıyorsan, kavga ediyorsan, karsılıgını gormeye hazırsın demektir.

Bir futbol "takım"ı da eger takımsa kendi takım arkadaslarını korumak ve kollamak icin boyle bir olaya mudahil olurlar. Hatta olmalıdırlar.

Rewendor un da tekrar tekrar belirttigi gibi herhangi bir "takım" a dahil olduysanız daha once bu size garip gelmez. Olmadıysanız ve takımdaslık, birbirini korumak ve kollamak konusunda hic bir fikriniz yoksa bu konuda da bir yorumunuz olmamalı zaten.

Bu git adamı oldur demek degil. Bu kenarda otur demek de degil. Hayat bir cok grilerden olusuyor. Adamı cekip vurmak ile hic bir sey yapmamak arasında baya genis bir alan var.

Ayrıca da eger "iste futbolcular kavga ediyor yarın obur gun millet birbirini bıcaklayanlar olursa gorusuruz" diyenler hele daha cok jailson ve soldado yu konusmalı. Macı yonetmeyip herkesi gerim gerim geren hakemi konusmalı. Tokat yedigi icin karsılık verenler, hakkı yendigi icin bagıranlar, tokat atanlar ve hak yiyenlerden sıralama olarak sonra geliyorlar suclulukta.
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

Bu arada tabii ki olayı çıkartan adam tahrik ettiği adamdan daha fazla cez alacak. Ha diğer adam suyunu çıkartırsa o fazla alır o ayrı.

Evwt biri 5 mac diğeri 4 mac alir.

Bogaz sikan adam sari almaz.. gerci siz simdi nedem sari almasinin dogru karar olduğunu kirmizi diyenlerin trol oldugunu sayfalarca anlatrsiniz
Sosyal ağlarda paylaş

Jailson'un tam ne yaptigini gormedim de ben GS baskani olsam Belhanda'yi takimdan kovarim direk. Parasini zaten veriyorsun herif full zarar. O kadar igreniyorum su heriften.

Cok cirkef adam gelmistir bu ulkeye. Ne bileyim Melo Lugano filan bunlar zeki adamlardi. Bu herifte gram akil da yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Sotto said:

Jailson'un tam ne yaptigini gormedim de ben GS baskani olsam Belhanda'yi takimdan kovarim direk. Parasini zaten veriyorsun herif full zarar. O kadar igreniyorum su heriften.

Cok cirkef adam gelmistir bu ulkeye. Ne bileyim Melo Lugano filan bunlar zeki adamlardi. Bu herifte gram akil da yok.

Direkt tokat cikardi surata abi. Net 5-6 maci var en az

Ikinci paragrafa da +1
Sosyal ağlarda paylaş

oh be abi. fair futbol dostluk falan deme böyle içindekini akıt dobra ol ali başkanım. sinsi olmandan iyidir en azından.

yalnız ozanın pozisyon korner mi aut mu hala ben çözemedim o linkteki açıdan da? net olarak görünen açı var mı ne olduğuna dair. çünkü ozan bile geri koşuyordu gibi zırva ile savunmuşlar (ki adam kafa vurmuş o an çok muhtemel anlık gözü kapalı), net açı olsa onu koyarlardı?
Sosyal ağlarda paylaş

arcane said:

sen tabii ki mudahil olacak hasan diyorsun. sonra da whatabout soldado, whatabout jailson diyorsun. eeh.

Defalarca takım ve takım arkadaşı demişken ve ik üç defa Hasan Şaşın durumu ayrı demişken lütfen bir tane Hasan Şaş da dahil olmalı yazan mesajımı göstr.dışarıdayım şimdi eve gidimce daha uzun yazacam farkı.
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

arcane said:

sen tabii ki mudahil olacak hasan diyorsun. sonra da whatabout soldado, whatabout jailson diyorsun. eeh.

Defalarca takım ve takım arkadaşı demişken ve ik üç defa Hasan Şaşın durumu ayrı demişken lütfen bir tane Hasan Şaş da dahil olmalı yazan mesajımı göstr.dışarıdayım şimdi eve gidimce daha uzun yazacam farkı.

madcow icin yazmistim.
Sosyal ağlarda paylaş

fener de ballı takım he, akhisar-erzurum berabere bitti. zorlu haftada 16.sırayla puan farkını korumuş oldular. gerçi rize bir sürpriz yaparsa yine 16 olacaklar ama zannetmem.

haftaya alanya maçını mutlaka kazanmaları gerekiyor. takılmaları durumuda 15.haftaya kadar 15.sıranın üstüne çıkmaları çok zor.
Sosyal ağlarda paylaş

- Bir spor takımında bir oyuncuya fiziksel saldırı yapıldığı zaman takım arkadaşlarının onu koruması veya onu saldırana aynı şekilde cevap vermesi gayet doğal bir tavır. Evet şiddet istenmiyor, ama şiddeti başlatan adamı suçlayın burada.

- Burada "nolursa olsun karışmamalılar" diyen varsa lütfen yarın öbür gün yolda yanında arkadaşı, eşi veya ailesinden birisi başka biri tarafından tokatlanıp saldırıya uğradığında "aman polisi arayayım, ben müdahale etmeyeyim" desin lütfen.

- Cevap veren oyuncu da cezasını tabii alsın, çeksin, ama takım arkadaşını korumak, güvenmek falan takım olmak bu demek. o noktadan sonra iş çirkinleşecek, yapacak bir şey yok.

- Üç şart gerkeli demiştim, 1- taraftar karışmayacak (karışmadı), 2- ölçülü cevap demiştim, Hasan Şaş bir kenara oyuncuların cevabı ölçülüydü, eğer Muğdat dediği gibi yumruğu yapıştırıp burnunu kırsa olmazdı), 3- sahada olan orada kalır prensibi, bu böyle oldu mu bilmiyorum, zaman gösterecek.

- Cevap vermekten kasıt daha önce defalarca dediğim gibi tutup fenerlinin ağzını burnunu kırmak değil. Ölçülü cevap diye söyledik.

- Buradaki amaç şiddeti körüklemek veya buradaki bazı üyelerin sığ bakış açısıyla "bana vuranı döverim" de değil. Orada "bizim tkaımımızdan birine vuramazsın, vurmaya kalkarsan sonucu olur, biz takımız" görüntüsü vermek, karşı tarafın olası saldırı devamını sindirmek. Gavurlar buna "preventative intimidation" diyor. Eğer sen orada takım arkadaşının top gibi sektirilmesine tokatlanmasına göz yumarsan o adam bi daha bu takıma ne fayda sağlar ne bağlanır.

- Hasan Şaş'ın oraya karışması hata, kendisi hem yaptığı hareketlerle zaten "ölçüyü" aşıyor, hem de daha önemlisi kendisi takım arkadaşı değil, antrenör. Dendiği gibi onun oraya girmek için tek nedeni kavgayı ayırmak ve sakinleştirmek olabilir.

- Bonjo'nun daha sonraki mesajında dediği gibi, evet NFL ve NHL tarzı sahada olan sahada kalır bekliyoruz burada. Gerçekçi değil demiş, olabilir. Ama olması gereken o.
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

- Bir spor takımında bir oyuncuya fiziksel saldırı yapıldığı zaman takım arkadaşlarının onu koruması veya onu saldırana aynı şekilde cevap vermesi gayet doğal bir tavır. Evet şiddet istenmiyor, ama şiddeti başlatan adamı suçlayın burada.

- Burada "nolursa olsun karışmamalılar" diyen varsa lütfen yarın öbür gün yolda yanında arkadaşı, eşi veya ailesinden birisi başka biri tarafından tokatlanıp saldırıya uğradığında "aman polisi arayayım, ben müdahale etmeyeyim" desin lütfen.

Şu örnekte biri futbol sahası içinde, biri yolda olan olaylar karşılaştırılmış farkında mıyız?

Bir de sahada olan sahada kalacaksa, bir sonraki Şükrü Saraçoğlu stadındaki maçta Hasan Şaş'ın eline takım arkadaşının bileğini bırakırlar. O zaman da aynı şekilde savunuruz sahada olan sahada kalır diye :).
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor'un kastettigi kavga ciksin zaten normal birsey bu degil yalniz. Zaten olmamasi gereken ama olduktan sonra da belli seylerin goz onunde bulundurulmasi gerektiginden bahsediyor. Evet tokat atip kacarsan dayagi yersin bu dunyanin heryerinde boyle yani. Dunyanin en zengin en egitimli cocuklari Harvard Yale mac yapsin yine farketmez.

Burada sporcular itis kakistan fazlasini yapmamayi bilecek iste. Belli sinirlar var sporda itis kakis hep olur futbolda ki bu normaldir. Kafalar tokusturulur, uzerine yurunur, ama o ince cizgi yumruk/tokat surata hamledir. Jailson yaptiklarindan sonra ortaligin birbirine girmesi normal.

Ha burada Hasan dallamasinin savunulacak yani zaten yok ki Skrtel'e ne yukleniyor ben onu anlamadim. Bana gore olaylarin baslangici ve sorumlusu Soldado - Belhanda'dir bu arada daha cok da Belhanda'dir. Cunku bu herifin huyu ve bunu defalarca yapti, faul yapiliyor, ve birakmiyor rakibi. Illa bir itis kakisa giriyor. Suratindan pislik akiyor. Ha muhtelemen Soldado da en az onun kadar cirkef. Yalniz dedigim gibi Jailson'un hareketini de tokat atip kacmayi erkek adam yapmaz.

Dedim ya ne adamlar geldi Melo lar Lugano lar vs. Birbirlerine de girdiler. Ama bu adamlar siniri bir yerde biliyorlardi.
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

Bu söylediğin o zaman şuna geliyor , belhanda saha içinde soldado ya vuruyor
belhanda
Sonrasında jailson aynı şekilde belhandaya vuruyor ve bu gayet normal.

Aynı şekilde cevap vermesi gayet doğal kısmına katılmıyorum.

Asıl sıkıntı bence Terim’in o kadar bağırma çağırmalarının işe yarayıp ,olayları başlatan adamın ceza almadan kurtulması.
Sosyal ağlarda paylaş

tunch said:

Vale nin Rewendor altı falan olduğunu düşünmeye başlıyorum

Bana vurana ben de vururum kafası sportmen bir kafa değil. Sportmenlige aykırı düşünceleri olan bir adam taraflı insanatın olduğu bir bölümün moderatörü olmamalı. Şahsi fikrin o olabilir ama marifet gibi anlatmaya gerek yok.

Anlattığın şey, hasan şaş doğru yaptı demeye getiriyor. Yazdığın seti anlamadan yazıyorsan yapacak bişey yok durum vahim demektir.

Eboue zaman geçirdi onun için taraftar sahaya indi normal bu diyen adamlar sportmenlik dersi vermiş sayfalarca (tu)
Sosyal ağlarda paylaş

..
yazıklar olsun sana be.
Senin gibi hakemler bu maçların a..... s...
..
Fatih Terim’in bu hakareti hakem raporunda yer aldı.

Hasan Şaş ın
Sertel in ensesine vurmak, boynundan sıkmak,
saçlarını çekip bırakmak ve bacaklarına tekme atmak
suçlarını işlediği hakem ve iki temsilcinin raporlarında yer aldı.

Cezaların takipçisiyiz ..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...