Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

longevity derken LONG denmiyormuş

sostizm

Öne çıkan mesajlar

türkçe alfabede kullandığımız her sesin karsılığı için harf yok
eksiklikler var biraz.

yazıldığı gibi okunan dil geyiği, dünya savasını almanlar yenildi diye kaybettik tier ilkokul sacmalığı biraz ama çaktırmayın islamcılar yeni abc göt ağrısıyla TÜRKÇE YAZILDIĞI GİBİ OKUNMUYOR AQQQ ATAN SİZİ KANDIRMŞ diye ağlar prim yaptırmayın onlara o yüzden aramızda kalsın. sağda solda konuşmayın islamcılar kudursun heehe

fonetik diliz ama
Sosyal ağlarda paylaş

Quel-Thul said:

türkçe konuşamayanı napacaz

geçen ukranya diyen duydum of ve öyle biliyor adam yani devamlı öyle söylüyor düzeltmeye utandım

off abi bi kere havalimanında adamın biri ukranya'ya gidicez nerden falan diye sordu. o günden beri ülkenin adını her söyleyeceğim zaman durup düşünüyorum ukranya mıydı ukrayna mıydı diye. beynimi sildi adam resmen :(
Sosyal ağlarda paylaş

bi de game of thrones'u ilk izlediğim zaman fark ettiğim bi olay var, i saw him derken araya R sesi sokan insanlar var. w'yu nasıl eritiyorlarsa artık r'ye dönüşüyor. i sawrim gibi. o da yapıştı kafama, her duyduğumda söyleyenin yakasına yapışıp R NERDE BURDA ULAN DELİRTMEYİN BENİ diye silkeleyesim geliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Esh said:

Saeros koylu cikti atam, affet

Maalesef bu.

Kapamıycam açıklanmış zaten, are going tonun gonnaya çevrilmesi gibi. Gidip de düzgün türkçe konuşmak istendiği zaman kullanılmaz. Tv açın bakın spiker yapmaycam etmeycem mi diyor. İstanbul türkçesinde yeri yok. Muricalı zencilerin avrayt demesi de gerçek ingilizce değil.

İstisnai durumlar var, %100 fonetik demiyorum ama fonetiğe daha yakın dil biliyorsanız paylaşın bizimle. Romanji yazılan japonca filan benzer ancak benim bildiğim, bunlar yakın zamanlarda alfabenin akılla ve bilimsel kullanılması sayesinde bu avantaja sahip.
Sosyal ağlarda paylaş

türkçeyi kitaplardan öğrenmediyseniz “yapmayacağım, etmeyeceğim” demezsiniz zaten, yapmiyicam, etmiyicem dersiniz
mecliste yemin eden kürt milletvekili kardeşlerimiz gibi türkçeyle tanışıklığınız çok sonra olduysa eğer KORUYACAĞIMA, BAĞLI KALACAĞIMA diye doldura doldura okuyabilirsiniz ona bişey dediğimiz yok, ama düzgün türkçe böyledir demeyin komik oluyor
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

Tv açın bakın spiker yapmaycam etmeycem mi diyor. İstanbul türkçesinde yeri yok. Muricalı zencilerin avrayt demesi de gerçek ingilizce değil.

vay be sam’le bişey tartışmak böyle bişeymiş demek :p
yapmaycam etmeycem demez hiçbir spiker, ben de öyle okunur demedim zaten hiçbir yerde.
Sosyal ağlarda paylaş

Saeros said:
yapmaycam etmeycem demez hiçbir spiker, ben de öyle okunur demedim zaten hiçbir yerde.

çünkü doğru türkçe o, yapmaycam etmeycem değil doğru türkçe. söylediğin şey yapmaycam etmeycemin doğru türkçe olduğu ki bu yanlış. kitaplardan öğrenme, kürtler gibi sonradan okulda öğrenme filan demişsin de aç bak atatürk ne zaman yapmaycam etmeycem demiş.

ha yok başöğretmen yanlış biliyor, sonradan öğrenmiş, gençliğe hitabet hdpli yemini tier, doğrusu bu diyorsan başka birşey demiyorum ehu.

bakkalda konuştuğum şekilde çıkıp tvde beyanat vermem şahsen, gayriresmi günlük harf yutmalar, kelime yuvarlamalar hakiki türkçe değil.

samle tartışmak böyle birşey işte. :p
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

Saeros said:

çünkü doğru türkçe o, yapmaycam etmeycem değil doğru türkçe. söylediğin şey yapmaycam etmeycemin doğru türkçe olduğu ki bu yanlış. kitaplardan öğrenme, kürtler gibi sonradan okulda öğrenme filan demişsin de aç bak atatürk ne zaman yapmaycam etmeycem demiş.

ha yok başöğretmen yanlış biliyor, sonradan öğrenmiş, gençliğe hitabet hdpli yemini tier, doğrusu bu diyorsan başka birşey demiyorum ehu.

bakkalda konuştuğum şekilde çıkıp tvde beyanat vermem şahsen, gayriresmi günlük harf yutmalar, kelime yuvarlamalar hakiki türkçe değil.

abi sinirlendirmek için mi yapıyorsun lol
yapmaycam etmeycem diye bir şey yazmadım, yapmiyicam, etmiyicem yazdım.
Sosyal ağlarda paylaş

Saeros said:

Sam said:

Saeros said:

abi sinirlendirmek için mi yapıyorsun lol
yapmaycam etmeycem diye bir şey yazmadım, yapmiyicam, etmiyicem yazdım.

ok farketmez, aynı şey.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...