Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Price Chceck Hp Omen CE008NT

Gigabyte

Öne çıkan mesajlar

Macbook promun mefta olması üzerine eski donanıma para mı verecem diyerek aldığım ama artık Logic ile çalışmak zorunda olduğum için satmayı düşündüğüm cihazdır.
HP omen Premium hizmet kapsamında olduğu için Serviste bakımları taze yapılmış Batarya ve Fanları müşteri memnuniyeti yalaklığı için sıfırlanmış Gaming Laptop. Laptop gıcır gıcır vuruk kırık çıkık aşınma vb kozmetik 10/9.8 evden çıkmamış harici klavye ile kullanılmıştır.

15 Ay garanti
Nvidia 1050 ti ekran kartı
I7-7700HQ işlemci
16 Gb ram (Max 32)
128 ssd (3100 mbs okuma olandan) + 7200 Rpm 1 TB harddisk

Sıfırı vatanda 9.599,00. Tabi ki aldığım fiyat bu olmadığı için uçmayı planlamıyorum 7800-9500 bandında oynuyor fiyatlar kampanyalara göre.

İlgilenen var ise konuşulur ya da Ben macbook promdan sıkıldım gaming laptop istiyorum diyen arkadaşlar var ise de görüşebiliriz.

Resim isteyene WP den atabilirim (GEÇEN SEFER GÖZÜ KALDI BİRİLERİNİN...)
Sosyal ağlarda paylaş

high end dediği 1050ti lı konuda 1080p gaming olsa gerek, hali hazırda rx580 ler 235$ iken gayet dizilebilir 1080p ultra çalıştırabilecek pc. tabiki ram fiyatları pahalı vs ama hala dizebilir. üstünede laptop alabilirsin şu paralara 1080p gaming laptop alınacağına. ryzen r5 2600 149$ şu anda, tertemiz streaming pc bile olur o desktop.

"Get a free download code for Assassin’s Creed® Odyssey, Strange Brigade®, and Star Control®: Origins when you purchase an eligible system with an AMD graphics card or system." said:

ac odyssey dahil 3tane de oyun veriyomuş şu an rx580 8gb lar. 225-240$ arası kaliteli marka-modeller mevcut, benden demesi.
Sosyal ağlarda paylaş

Dragonfire said:

Silphatos said:

abi gaming laptop yerine aynı paraya dandik düz bir laptop+highend desktop niye yapmıyor insanlar anlamıyorum yıllardır

artık öyle olmuyor çünkü. high end desktop 2 tane high end laptop parasına çıkmaya başladı.
highend derken gidip para saçıp 2080ti ve i9 yapmayı kastetmiyorum tabii. yarı fiyatına ama o sistemin %80 %90 performansını alacağın çok güzel 2. el 1080ti/1070ti+ son nesil i7 yapılır. kalanıyla da laptop alırsın ortalaam bir şey
Sosyal ağlarda paylaş

Bazı arkadaşlar yazdıklarımı okumamış anlaşılan... 8 k falan diyen olmuş. Vallahi 12-13 k ya 1060 - 1070 liler var tavsiye ederim. 1080 ve 1080 ti olanlar zaten araba parası.

Yukarıda özellikle belirttim sıfırının piyasası şu anda bu ve coşup bu fiyatlardan vermeyi düşünmüyorum diye.

4.5 k -5 k arası aklımdaki fiyat ki Sahibindende bile bu fiyatlara maalasef yok.

Hackintosh'u stabil kurabilsem hiç problem değildi ama uğraşamıyorum kextler DSDT ler ıvırlar zıvırlar boku çıkıyor işin. Cihazdan memnunum evet canavar gibi. PUBG En yüksek ayarda 60-70 fps ortada 100-120 bandında bana yetiyor. E yayın yapmıyortum mobiliteye ihtiyacı olan birisiyim sadece stabil bir Mac Os X e ihtiyacım var aslında bütün mesele bu. Yoksa şu donanımın yanından geçemeyecen MBP ye verecek takasım da param da yok yani.

Bu arada ekran kartlarının ücretleri ortada. Şu dolar kurunda RTX serisi ekran kartı alan varsa aranızda hemen arkadaş olalım
Sosyal ağlarda paylaş

Fistan said:

5-6k ya nasıl bi desktop toplanır şu devirde 2. el falan ?

ram seçenekleri ;

https://www.nanokatalog.com/GSkill-TridentZ-RGB-Series-16GB-DDR4-3000Mhz-RAM,PR-280184.html

https://www.nanokatalog.com/GSkill-Aegis-16GB-DDR4-3000Mhz-RAM,PR-100216.html

işlemci ;

https://www.amazon.com/gp/product/B07B41WS48/ref=ox_sc_act_title_2?smid=ATVPDKIKX0DER&psc=1 (6 çekirdek 12 thread, 12nm)

ekran kartı ;

https://www.amazon.com/gp/product/B06Y46X4L9/ref=ox_sc_act_title_1?smid=ATVPDKIKX0DER&psc=1

hdd ;
https://www.nanokatalog.com/urun/toshiba-p300-2tb-7200rpm-sata-3-5-harddisk

ssd ;

https://www.nanokatalog.com/Kingston-A400-480GB-SATA-3-SSD,PR-737900.html

amazondan ekran kartı işlemci - 2900 liraya geliyo, yanına 300 liralık oyun hediye. (assassins creed odyssey)

2tb hdd - 480 gb ssd şart bana kalırsa. isteyen daha düşük seçebilir ama, ufak bir fiyat farkı ile fazladan depolama her zaman iyidir.

ram olarak 820tl lik olan ucuz gösterişsiz bişey takabilirsin aegis modeli, veya üstüne az bişey ekleyip rgb furyasına katılabilirsin trident ile 1050 tl. (ryzen kullanacağınız için en az 3000mhz olması daha iyi olur)

anakart seçmedim, doru düzgün vrmleri olan bir b350 b450 veya x370 vs bir kart 750 lirada ona say, eli yüzü düzgünü o paralardan gidiyor. Türkiyeden alınacak tabi, sorun çıkarabilen bir parça, işlemci ve ekran kartından daha riskli.

kasa ve güç kaynağı hariç rgb ram ile beraber 5570 tl ediyo şu parçalar.

2. el eli yüzü düzgün bir kasa alıp, sıfır 80+ bir güç kaynağı takıp keyfine bakabilirsin kalan 500 liraya, veya kasa+psu beraber satılan birşey alırsın 0 birşey.

6bin liraya 1080p için sağlam bir pc toplanıyo.

1440p (2k) oynarım uğraşamam 1080p ile diyenlerde bu 1080p için olan rx580 8gb kartı çıkarıp amazondan 1070ti ekleyebilir, 1200 tl fazlasına 2k gaming işine girebilirler. 3000 lira civarı şu an 1070ti var amazondan sıvı soğutmalı hatta. Ufak bir oc ile 2000mhz hızda gtx 1080 performansı veriyor 2-3 fps aşşağısı bazende yukarısı.

https://www.amazon.com/gp/product/B076X89CWV/ref=ox_sc_act_title_1?smid=ATVPDKIKX0DER&psc=1

İsteyen ssd den kısar, 250-240gb bişey takar oradan biraz cebine kalır, ramden kısar 820-850 liralık 16gb 3000mhz bişey takar yine oradan cebine biraz kalır, 400 lira falan öyle de az biraz ucuza getirebilir.

2k ve 4k gamingde işlemci frekansının bir önemi yok, olay gpu da bitiyo, ama ryzen bu 4.2ghz geçmiyo mınaki demeninde bir anlamıyo kalmıyo. 1080p için geçerli değil tabi, en çok fps i ben alacam diyenler, eşşek yükü fazladan para verip extra %15 performans alabilirler threadleri kapalı aynı segment işlemci ile. Ryzen ile gelen soğutucuda gayet yeterli, inteldeki gibi üstüne para verme derdiniz yok. (hayvan gibi oc yaparım diyen tabiki daha iyi bir soğutucu almak zorunda)

tldr ; 5-6k ile 1080p gaming pc toplanıyo, 7k ile 2k gaming pc toplanıyo 2tb hdd li 480gb ssd li falan fişman.
Sosyal ağlarda paylaş

Şu an adam gibi (ryzen 2700x, 16gb ram, 1070ti) sıfırdan kuruyorsan (PSU, kasa, fan vs.) 9k lira falan monitör hariç. Monitörler de 3k civarı işte.

Özetle iyi PC = 12k lira

Gaming laptopa ihtiyacı olan adamın olayı farklı zaten. 12k'ya toplanan PC evde kalınca adam ne yapsın onu sdf. Ha laptopı evden çıkartmayan adamın laptop alması trajikomik tabii.
Sosyal ağlarda paylaş

deadwoll said:

Gaming laptopa ihtiyacı olan adamın olayı farklı zaten. 12k'ya toplanan PC evde kalınca adam ne yapsın onu sdf. Ha laptopı evden çıkartmayan adamın laptop alması trajikomik tabii.

Bu laptopu sahneye kuramıyorum işin özeti o. Ses kartı ayarları ıvırları zıvırları bok püsür bir ton tantanası var.
Sosyal ağlarda paylaş

Silphatos said:

abi gaming laptop yerine aynı paraya dandik düz bir laptop+highend desktop niye yapmıyor insanlar anlamıyorum yıllardır

cunku kavimler gocu ve mobility

gaming laptoplari ne saniyosunuz abi 2 saat sonra kapanan bi daha acilmayan 1/3 desktop performans falan mi ?
Sosyal ağlarda paylaş

GONDARCENGIZ said:

bir insan sadece oyun oynamak için niye 2700x alsın? biri bunu bana açıklasın :D 2600 neyine yetmiyo. niye fazladan 150$ ve onun vergisini versin anlamıyorum. render alan adam handbrake kullanıp üstünede oyun oynayan adam için o 2700x. sadece oyun için gereksiz para.

Mesela wowa multicore destegi gelecek 8.1'de.

Ya da stream yapacaktir, multibox yapacaktir vs. Amac iyi pc toplamaksa neden f/p en iyi ve uzun yillar bottleneck yapmayacak islemciyi secmeyelim ki.
Sosyal ağlarda paylaş

6 çekirdek 12 izlek işlemci neyine yetmiyo streaming için?
daha 1 sene önce herkes 4/8 ile stream yapıyodu?

önümüzdeki sene zen2 çıkacak 7nm, şu an indirimden 159$ a 2600 6/12 alıp, öbür sene senin dediğin büyük upgrade işini yapabilir "1080p 60fps 10mbps upload yapıp, kaliteyi en iyi ayara çekip, üstüne 8/16 işlemciyi sınırlarında kullanacak oyun oynayacak kişi"

söylediğin senaryo bile o kadar saçmaki, hele türkiye şartlarında. (o kadar upload yok kimsede)

şu çakma teknoloji ve oyun basını öyle güzel kafa silkeliyoki bayılıyom, adama gereksiz 150-200$ harcatmak için ellerinden geleni yapıyolar.

multicore desteği gelecek fdsf. 8/16 aşşası oyun oynayıp stream yapamıyacak gibi bir algıyı nasıl oluşturmayı başardılar?

wow full ayarlarda r5 2600 yazıyorum, maximum %20 işlemci kullanıyor, hadi %25 desen, geriye zaten tonla alan kalıyor. şu boş muhabbetleri geçiniz abi.
Sosyal ağlarda paylaş

Single core kullandigindan olabilir mi o islemci kullanimi?

WoW ekran karti degil islemci kullaniyor esas, raide girdigin zaman o max. Fpsler bir anda yerlerde surunmeye basliyor. Diger mmolar da ayni kfada muhtemelen.

Hayir verdigin upgrade senaryosunda da once 150 dolar harciyorsun, sonra iyi ihtimalle 300 dolar daha harciyorsun 1 2 sene icerisinde. O da mobo ram falan ayni kalacagini dusunerek.

Fazla islemci goz cikarmaz, multicore destegi artiyor her gecen gun.
Sosyal ağlarda paylaş

deadwoll said:

GONDARCENGIZ said:

bir insan sadece oyun oynamak için niye 2700x alsın? biri bunu bana açıklasın :D 2600 neyine yetmiyo. niye fazladan 150$ ve onun vergisini versin anlamıyorum. render alan adam handbrake kullanıp üstünede oyun oynayan adam için o 2700x. sadece oyun için gereksiz para.

Mesela wowa multicore destegi gelecek 8.1'de.

Ya da stream yapacaktir, multibox yapacaktir vs. Amac iyi pc toplamaksa neden f/p en iyi ve uzun yillar bottleneck yapmayacak islemciyi secmeyelim ki.

Abi yaptiginiz sey oturdugumuz muhitte cok bayir var o yuzden 4x4 range rover alayim ki kasmasin. Bu yabi. Gereksiz fazla
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...