Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İş hayatı ana başlık

Aceace

Öne çıkan mesajlar

55 dakika önce, Black-ice dedi ki:

iddia ediyorum dünyada 1 kişi bile yok böyle.

Networking değil ama bildiğin evde sıkıldığı için çalışan insanlar tanıyorum. Öyle süper zengin değiller ama hiç çalışmadan hayatını yaşam kalitesi düşmeden devam ettirebilecek servete ve sabit gelire sahipler. 

Ha ben olsam ben de bir şeylerle meşgul olayım diye uğraşırdım, ama bu başka bir şirkette memur modeli çalışmak olmazdı, kendime ait bir şeyler yapardım, kafamda ilgileneceğim/yöneleceğim şey de var "sen mühendis ol da hobi olarak yine yaparsın cisnsinden.. Kimisi bu kendi işini kurma işini zengin olmadan da yapıyor, girişimci oluyor. Defalarca batıp batıp çıkan, şimdi de köşeyi dönen arkadaşım da var böyle girişimci, girdiği çıktığı çok sayıda sektör var. Sonunda bir şekilde dikiş tutturdu. Almanya'ya ofis açıp oraya geçti üstüne, şimdi keyfine diyecek yok. Ama ben memur çocuğuyum, asker torunuyum, haliyle önce totoyu sağlama almacılardanım.

Öte yandan buna yönelmesem de kendime meşgale bulabilecek bi insanım ben. Para derdim olmasa ve herhangi bir işe girmesem de sıkılacağıma pek ihtimal vermiyorum. Şimdiden kafamda sayısız etkinlik var yapılabilecek. Şu karantina sürecinde millet evde kafayı yerken ben resmen yapmayı istediklerimin tırnağını bile yetiştiremedim, ki bunlar sadece evden çıkmadan yapılabilecek olanlardı.

Rewendor tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

4 yatakli tekne ile haftalik gezen var mi ya? beyaz yakali icin korona olmadan, yapilacak temiz bir aktiviteye benziyo.

kullanmasi, kalmasi, yatmasi zor mu, bagcilardan cikip, fethiye, kas yapip donmek mumkun mu?

yuzen/gezen migroslari gps ile gorup yakalayabiliyoz mu? zicarsak nereye gidiyo, denize mi saliyoz, temizlemesi kolay mi?

Sosyal ağlarda paylaş

fethiyede tekne kiralayıp günlerce gezebilirsin. oralarda göcek yassıcalar vs baya güzel zaman geçirtiyor, güvertede yatıp kalkıyorsun zaten. benim bu seneki planım bu en azından:)

migros konusu yeni, biraz da reklam için yapılan bir olay gördüğüm kadarıyla. ama dondurma tekneleri falan yanaşıyor.

tuttuğunuz gemide aşçı varsa eğer bir alışverişe sokuyor sizi zaten. 

zıçma konusu tekneye bağlı.

Sosyal ağlarda paylaş

12 saat önce, Darksun dedi ki:

bizim patron eski kafalı malesef, ofisden olmayınca milletin hepsini yatıyor zannediyor. O yüzden gel ne yapacaksan burada yap modeli. Karantina zamanı bile ofisi tam kapamadı kaldıki bu muhitte kapanmamış tek ofisiz resmen. Millet haftada 2-3 gün program ile gelip gitti gerisi evden. Şu kafadan kurtulamadık valla ya, iş yapılıyorsa senin istediğin gibiyse ve sorunsuz ilerliyorsa adam ister tuvaletten ister uzaydan ister su altından çalışsın sana ne yani. 

marttan beri evdne çalışıom baydım, ofise göre daha çok çalışıyosun ve vpn vs yavaşlık cabası

Silphatos tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

2 saat önce, reyou dedi ki:

4 yatakli tekne ile haftalik gezen var mi ya? beyaz yakali icin korona olmadan, yapilacak temiz bir aktiviteye benziyo.

kullanmasi, kalmasi, yatmasi zor mu, bagcilardan cikip, fethiye, kas yapip donmek mumkun mu?

yuzen/gezen migroslari gps ile gorup yakalayabiliyoz mu? zicarsak nereye gidiyo, denize mi saliyoz, temizlemesi kolay mi?

yat - gulet / yelkinli icin:

amator yat ehliyeti lazim diye biliyorum +1 kamara veya +5-6m olunca.

yoksa amator denizci belgesi alman lazim.

yani her sekilde kaptanli kiralayacaksin.

tuvalet elektronik oluyor iyi bir tekneyse, normal tuvaletten farki yok.

Goering tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

https://adbs.uab.gov.tr/vatandas/sinav-basvuru

hemen başvur 24 metreye kadar kullanırsın belgeyi alınca

yoksa ben kaptan olarak gelebilirim :d  alışverişi denize servis yapan yerler var arıyosun getiriyorlar botla falan, koy koy almak lazım o numaraları, migros teknesi çeşmede  ve bodrumda var sanırım, cok yaygın degil

Fistan tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

tekneyi marina'da teslim aliyorsun zaten ve cogu marina'da migros var.

hic bilmiyorsan; marina'dan cikmak da baya sikinti. (katamaranda cift motor cift dumen, kolay)

-usturmaça falan yoksa baya hasar verirsin-

rica edersen marina'dan cikarken ve teslim ederken zodiac'la kendileri de yanastiriyorlar ama her yer yapmaz.

Sosyal ağlarda paylaş

On 08.06.2020 at 12:33, Goering dedi ki:

1-2 haftadir yabanci bankalar beni is gorusmesi icin garip bir sekilde ariyor.

is arayisim yok, linkedin hesabim-kariyer.net basvurum falan yok.

zoom uzerinden calisiyorlarmis vs.

bunun zoom uzerinden gorusmesini yaptim bugun.

takim elbise+kravat giyip koltuguma oturdum, karsimdaki kadinlarin ilk dedigi sey:

Spoiler

7315_3.jpg?m=1569413330

"vay gamer koltugu, gamer misin?"

gorusmeden gaz alip analist ilani da baktim da hic is yok gercekten.

bu is olursa super; en az 6 ay home office ? 

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...