Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

kombi suyu ısıtıyor kaloriferler buz gibi

sabonis

Öne çıkan mesajlar

sabonis said:

petekler muhtemelen 70'lerden falan. bildiğimiz kalantor 10'larca kiloluk petekler. öyle çubuk gibi bişe de yok. ben hava değil de kombiden diye düşünüyorum çünkü borular da ısınmıyor. yani dediğim gibi bence çakmıyor kombi. oturduğum karşısında izledim, 50 derece yapıyorsun, ööle duruyo kombi hiçbişe yapmadan.

kargaburun falan varsa ucuyla şey yapıver ya sığıyor oraya, bizim peteklerde bu tiptekilerden.

çakmıyor dediğin eşanjör problemiyse gg ama sanmıyorum basic diagnostikleri yapmadan üzülme hemen. servis çağır olmadı bi bakım yapsın
Sosyal ağlarda paylaş

Bende de aynı problem var, servise para vermeden ben de yazayım belki bilen çıkar. Kombi bodrum katında, açınca bodrum, giriş ve orta kat cayır cayır yanıyor ama çatı katı kesinlikle ısınmıyor. Havasını yeni aldım, tekrar alayım dedim belki problemlidir ama yok direk su çıkıyor ve su soğuk çıkıyor kesinlikle çözemedim durumu. Yani su gidiyor ama ısınmamış su gidiyor, diğer katlardan kaynar su püskürüyor şerefsizim.
Sosyal ağlarda paylaş

Xaenin said:

Bende de aynı problem var, servise para vermeden ben de yazayım belki bilen çıkar. Kombi bodrum katında, açınca bodrum, giriş ve orta kat cayır cayır yanıyor ama çatı katı kesinlikle ısınmıyor. Havasını yeni aldım, tekrar alayım dedim belki problemlidir ama yok direk su çıkıyor ve su soğuk çıkıyor kesinlikle çözemedim durumu. Yani su gidiyor ama ısınmamış su gidiyor, diğer katlardan kaynar su püskürüyor şerefsizim.

alt katların gidiş ve dönüş vanalarını kapat bir de öyle bak
Sosyal ağlarda paylaş

@Xaenin
Tesisat ve kombi temizliği, tesisatın bakımını yaptırdıysan gücü yetmiyor olabilir kombinin.

Alternatif olarak kalibrasyon yaparsın.
Alt katlardaki radyatörlerin vanalarını kısarsın, en üst katı tamamen açık bırakırsın, dengelenir radyatörlerin sıcaklıkları.
Sosyal ağlarda paylaş

Xaenin said:

O zaman her türlü kombinin gücü yetmiyor sonucuna varırım ama değil mi? Sonuçta evin her yerini çok pis ısıtayım dersem olmayacak yani. İlla yeni kombi al diyosunuz.

yahu kombinin gücü yetmese diğer katları okadar ısıtmaz bütün katlar aynı sıcaklıkta olur.Sirkülasyon pompası eksik olabilir kombiden çıkan boruya bir pompa da işini çözebilir kombi falan almana gerek yok
Sosyal ağlarda paylaş

öyle olmuyor ya, buz gibi soğuk olması ekstrem biraz ama pompa gücü yetmeyince uzak alanlara sıcak suyu basamıyor

bizim evlerin bir tanesinde de aynı problem var, en arka oda böyle hep bir ılık mutfak salon cayır cayırken

istanbuldaki evde de yine salon ısınırken benim oda en uzakta kaldığından salon kadar ısınamıyordu.

kombi değiştirmektense araya bir devirdaim pompası / sirkülasyon pompası koymakta sorunu çözer.

TAbii önce sorunun bu olduğundan emin olun, zaten çağırdığınız servis nereye nasıl bir sirkülasyon pompası koymanız gerektiği hakkında bilgi verecektir size.
Sosyal ağlarda paylaş

Xaenin said:

O zaman her türlü kombinin gücü yetmiyor sonucuna varırım ama değil mi? Sonuçta evin her yerini çok pis ısıtayım dersem olmayacak yani. İlla yeni kombi al diyosunuz.

ilk kez mi kalıyorsun o evde? yani başka kış geçirdiysen ve ısıtıyor idiyse tabi kombi gücü yetmiyo denilemez. bir de dedikleri şey doğru yani bi alt kat cayır cayır yanarken, bir üst katın buz gibi olması gücünün yetmediği anlamına gelmemeli
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...